Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mibe tegyem a macskámat,...

Mibe tegyem a macskámat, mikor szülni készül?

Figyelt kérdés
a macskám hamarosan szülni fog, és nem tudom, hogy mibe tegyem. hallottam, hogy egy karton dobozt ki kell bélelni valamivel. de magától odamegy, vagy majd én tegyem bele? ha már a macskámnak akkora a hasa, hogy kicsit lelóg evés közben, már érződik és látszik, ahogyan mozognak a kicsik, sokat alszik, akkor kb. hányadik napja terhes? kérlek írjatok az ellésről, mert még sosem volt terhes macskám. eléggé tapasztalatlan vagyok, ezért ha lehet minél több videót küldjetek, vagy akármilyen linkeket!

2014. márc. 5. 16:54
1 2 3 4 5
 1/42 anonim válasza:
100%
szia :) szerintem pár napon belül biztos szülni fog. A kartondoboz jó ötlet, mi is mindig úgy csináltuk, és általában be is megy a cica. Ilyenkor hagyni kell esetleg néha ránézni, nem lesz gond nyugi :)
2014. márc. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat! nem mindig érkeznek NORMÁLIS válaszaim, ezért nagyon köszönöm a választ!!! :)


szerinted baj, ha a macskám az ágyakon szokott, vagy a szőnyegen aludni? vagy ha felmászik az ágyakra vegyem le?

2014. márc. 5. 17:14
 3/42 A kérdező kommentje:
figyu! megpróbálok egy fotót küldeni a macsekről! úgy te is megállapíthatod!
2014. márc. 5. 17:15
 4/42 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy jön ide az ágyon alvás. Ha Titeket nem zavar, akkor nincs baj. Amúgy hallottam már olyat, hogy valaki cicája belefialt az ágyneműbe. A dobozt minél finomabb rongyokkal béleld ki, hogy minél csábítóbb legyen, és nyugodt helyre tedd neki, mert szeretnek ilyenkor elbújni. Ha kinti-benti cica, akkor ne engedd ki fialásig, mert ha baj van fialásnál, akkor nem fogod észrevenni. Nálunk már ivartalanítva vannak a cicák, de volt egy cicánk, aki fialt egyszer. Első fialása volt, és borzalom volt. A kicsik olyan nagyok voltak, hogy elakadtak a szülő csatornában. Az anyuka vergődött, nem tudta mit kellene tenni, csak mászkált, és próbálta kiszedni, ami kilóg belőle. Nekünk kellett segíteni, de mire kijött már halott volt, meg eleve olyan fura volt a kicsi. Lett még másik kettő egészséges cicája, de mivel első fialása volt, nem tudta mit kezdjen velük. Nem szoptatta, és ha mellé tettük, akkor csak fújt rájuk, bántotta őket. Na ez az élmény egy életre elvette a kedvem a kiscicázástól. Az óta csak ivartalanított cicáim vannak.

Nem elrémiszteni akarlak, csak látom abszolút tapasztalatlan vagy, így készülj fel mindenre, legyen készenlétben az állatorvos száma is.

2014. márc. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
70%
Vidd el ivartalanítani most, vemhesen is lehet.
2014. márc. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
2014. márc. 5. 18:00
 7/42 A kérdező kommentje:
de minek ivartalanítsam? ha nem ivartalanítom, akkor mi lesz?
2014. márc. 5. 18:01
 8/42 A kérdező kommentje:
nézd meg az oldalamon!
2014. márc. 5. 18:04
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Azért ,hogy kevesebb legyen a kóbor macska. és a cicád is 10 évvel tovább fog élni. Nem kapja el azokat a halálos betegségeket amiket egyébként igen. És nem kell sok pénzt költenetek a kiscicákra sem.
2014. márc. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
de a kiscicák attól épségben megszületnek?
2014. márc. 5. 18:16
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!