Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a fenéjért nem fogják fel...

Mi a fenéjért nem fogják fel egyesek az ivartalanitás fontosságát? Nézzétek meg. Az oldal tele van ilyenekkel:-A macskám szülni fog stb.

Figyelt kérdés
Ezt én komolyan nem tudom felfogni ,hogy mi a francért nem ivartalanitatják a macskákat.

2014. márc. 5. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Magyarországon még erősen él az a tévhit, hogy kegyetlenség ivartalanítani egy állatot.

A kutyáknál is ez a gond. Szerencsétlen állat leél úgy egy életet, hogy szexuálisan túl van fűtve és frusztrált.

A macskákkal is ez a helyzet.

Egyszerűen beleépült a köztudatba, hogy az ivartalanítás gonoszság. Leginkább a hím egyedeknél.

Kutyákat tudok mondani, hogy a nőstényeknek jobb az ivartalanítottsági aránya, de még mindig elmarad a normálistól.

Rettentően elmaradottak vagyunk:(

2014. márc. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

A nem ivartalanítók egy része tájékozatlan, a többi primitív hülye - már elnézést. Sajnos ilyen téren nagyon el vagyunk maradva a nyugati országoktól, ott már rég belátták az emberek az ivartalanítás fontosságát, kevés a kóbor állat.

A kétkedők számára hoztam egy nagyon jó cikket: [link]

2014. márc. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

A nem ivartalanítókat kötelezném a menhelyi munkára. Nézze végig naponta hány meg hány kutyát visznek be, és annak hányadrésze kerül ki. Aki bekerül milyen állapotban. Nézze végig, amikor egy dobozban kitett alom kölyökért küzdenek, mert félig megfagytak/kiszáradtak/férgesek/betegek.


Mindegyik azzal jön, hogy van kinek elajándékozni. Elhiszem, és azt is biztosítja, hogy ahová kerül ott rendes helye lesz? nem kerül utcára, nem kínozzák. Ha így lenne, nem lenne szükség menhelyre...

2014. márc. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Cser Fülöp válasza:
22%
Én úgy vagyok vele hogy nem dönthetjük el az állat helyett mit akar :( Ő se dönti el hogy "áhh este kiheréllek mert egy hete nem dugtál" Mi hogy jövünk ahhoz hogy el döntsük helyette mit akar. Oké ő nem tudja el dönteni meg nem tudja el mondani de kötve hiszem hogy imádkozik hogy ki tépjék a golyóit :S
2014. márc. 7. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Épp erről van szó...Az állat NEM ember.
2014. márc. 7. 13:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítást és az abortálást ne keverjétek! Mert sokan a kettőt egy kalap alá veszik.

Én támogatom hogy egy állatot kiheréljenek/kivágjanak, hogy ne verekedjen (fiú) vagy ne legyen 6000 kicsinye (lány).

De az, hogy megölni az anyaállat méhében a kicsiket.. az beteg, aberrált, embertelen dolog, még gondolati szinten is! (Kivételt képez ha mondjuk az anyaállat életét veszélyezteti a vemhesség vagy a szülés. Akkor érthető.)

Ezt azért írom le, mert nagyon sokan azért írnak ide, mert izgatottak, boldogak, várják a piciket, és jó néhányan szemétségeket írtok nekik. A kérdésre válaszoljatok, ne pedig az legyen hogy "olyan sok menhelyi állat van, inkább abortáld a piciket, ivartalanítsd a vemhes állatod amíg lehet", stb. Lehet hogy off téma, de nem érdekel. Vegyétek észre magatokat. Ez olyan mintha egy terhes kismamának ecsetelnéd az abortusz-pártiságodat.

Akinek nem inge ne vegye magára!

2014. máj. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!