Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne erről leszoktatni?

Hogyan lehetne erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy kiscicám, 8 hónapos, és egy ideje azt játsza, hogy kipancsolja a vizet a tálkájából. Egyszerűen hiába adok neki vizet, ha nagyon szomjas, iszik 1-2 kortyot, és utána elkezd játszani, csapkodja a vizet, tologatja a tálkát, "úszik" a tál környéke a vízben...Hetek óta ezt csinálja, próbálok rászólni, ha látom,elveszem előle a vizet, de addig jutottunk, hogy jóformán nincs előtte víz, de ez így nem normális...

2014. márc. 9. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyszerű. Azért csinálja ezt mert kamaszodik,ki fogja nőni. De úgy próbáld meg megekedályozni,hogy játszasz vele mást. Ha nem megy a vizes tál alá tegyél nedvszívó anyagot pl.törölköző. Amikor szórakozik a vízzel terld el a figyelmét. Játssz vele vagy simizd meg. Esteleg adj neki egy finom falatod,de zet ne vidd túlzásba.

Remélem segítettem. :)

2014. márc. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt már egyszer kiírtad. Ott a válasz! Ugyan ez a kérdés volt kint tegnap. Beteg lesz ha nem iszik. Károsodni fog a vese és a mája is stb. Ne vedd el előle a vizet!
2014. márc. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Bárcsak az én cicám szeretne ennyire pancsolni, nálunk kész rémálom a fürdetés. :) A problémádra válaszul azt tudnám ajánlani, hogy szerezz be egy zárt rendszerű itatót, amibe mindig csak annyi víz folyik, amennyit a cica megiszik, és emellett igyekezz minél többet játszani vele, lefárasztani, hogy ne haszontalankodjon. :)
2014. márc. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én most írtam ki először ezt a kérdést....tudom, hogy nem jó neki, hogy nincs előtte víz, de nem tudok 10 másodpercenként vizet tölteni neki.
2014. márc. 11. 18:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Legyen előtte víz, mert durva veseproblémái lehetnek. Játsz vele, mert az kell neki..a felesleges energiat nem tudja levezetni.. Itt a másik kérdés. Ami hasonló a tiédhez. www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__5458205-hogy-tudnam-leszoktatni-hogy-ne-jatszon-a-vizzel
2014. márc. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nálunk nem az a baj, hogy fel/kiborítja, hanem, hogy pancsol....Tegnap este amikor adtam neki, ivott, meg is lepődtem, hogy nem rögtön játszott a vízzel. Nagyon sokat foglalkozunk és játszunk vele, szóval az szerintem nem lehet "baj", hogy unatkozik....
2014. márc. 12. 15:39
 7/9 anonim válasza:
Nekem 11 hónapos a cicám, és amikor adunk neki friss vizet, megtapogatja felváltva a lábaival, van olyan, hogy bele is áll. Akkor nem "tapogatja" és nyúlkál a vízben, ha nincs olyan sok víz a tálkájában, nincs tele, mert akkor nem látja, hogy mozog a víz felszíne, amikor iszik.
2014. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy műanyag menzás tálcára tedd a vizes tálat, így ha kipancsolja ott lesz a tálcán, elég feltörölni.

Egyébként azért csinálja, mert szereti a vizet, illetve több érdekes játékkal el lehet terelni a figyelnét.

Később kinövi.

2014. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Arra ügyelj, hogy a vizet gyakran cseréld, lehetőleg naponta, mert sok baci felszaporodik az itatóban és tönkre vágja a fogait.
2014. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!