Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a hazakerült cicámért?

Mit tegyek a hazakerült cicámért?

Figyelt kérdés
Van egy maine coon keverék kandúrom. Még kölyök, úgy 7 hónapos lehet. Ideszokott a környékről, szegény éhes volt mindig így befogadtam. Minden jó volt, beilleszkedett, a meglévő kandúrommal is úgy ahogy kijöttek, kerülték egymást inkább. Aztán mivel nappal kint szokott lenni, így egy este nem jött be aludni, én meg megnyugodtam hogy na majd reggel itt vár az ajtóba. De nem így volt, és 3 hete eltűnt. Úgy 500 méterre egy általános iskola van, így gondoltam hogy valami gyerkőc hazavitte ezt a hosszúszőrű, barátságos cicust. Aztán ma kerékpározás közben egy parkban rátaláltam, szegény ott ücsörgött búsan egy padon. Ez a park kb. jó 1500 méterre van a háztól, ez a vicc hogy hogy került oda. Egy forgalmas kereszteződésnél volt. Már azóta tett valaki rá egy nyakörvet is. Megismert a cicus, hazahoztam a bicikli kosarában. Itthon nagyon sokat evett, lesoványodott, pedig még ugyan szép volt. Fura hogy amikor viszontlátta kedvenc helyét itt zavarodottan járkált össze vissza, kiugrott az ölünkből, pedig ezelőtt minden percben bele akart mászni. Végül elégedetten jóllakottam lepihent. Mit tegyek, hogy újra a régi simulékony, bújós cicu legyen? Mostmár jobban vigyázok rá, és éjjelre ha akar ha nem behozom. köszi.
2014. márc. 9. 20:50
 1/3 anonim válasza:
80%
Csak össze van zavarodva. Egy macskának nagy trauma, ha hirtelen változik a környezet. Idővel majd megnyugszik.
2014. márc. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, össze van zavarodva. Egy main coon mit keresett kint? Majd megszokja újra a helyét. Szerencsés vagy mert nagyon kevesen látják újra az eltűnt kedvencüket. :) El kellene vinni dokihoz, és megvizsgáltatni hogy nem szedtt e össze valami fertőzést. Erre vannak tesztek is. És vérvizsgálat. Majd újra a régi lesz. Adj neki egy kis időt. Játsz vele és simogasd. Ne akard egyből ölbe venni. Ivartalanítva volt? Mert ha tüzelni fog akkor az kellemetle lesz és el fog még egyszer kóborolni.
2014. márc. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nos ez a cica eredetileg nem az enyém volt. Nagy a kert, aztán egyik napról a másikra idejött, azelőtt nem láttam soha. Végül ide szokott de mivel nagymamáé a ház így nem szabad volt behozni. Nappal kint jól érezte magát, játszott, szaladgált, éjjel meg bement a kazánházba vagy ide az előszobába.
2014. márc. 10. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!