Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért viselkedik így a macskám?

Miért viselkedik így a macskám?

Figyelt kérdés

Mindig is el tudtam igazodni a macskám viselkedésén, de egyszerűen nem értem mostanában miért csinálja ezt.

Amikor az ölembe veszem vagy csak magam mellé teszem(önszántából odamászik) minden a normális míg meg nem mozdulok.(nem vagyok az a megülök egy helyben 30percig típus így hamar sor kerül rá) mikor megmozdultam el kezd furcsán nyávogni és néz rám nagy szemekkel (talán nyifogó szerű hangot ad) de nem tudom leírni elég zavaró és ismerem a macskákat de egyik cicám sem csinált még ilyet olyan mintha amikor jelzik hogy megtámad, de még sosem hagytam hogy befejezze ezt a tevékenységét, mindig eltakartam az arcát és gyorsan arrébb húzódtam.

Viszont nem rég történt egy kellemetlen eset azóta csinálja ezt és lehet hogy köze van hozzá. Sátorozáskor este beengedtük a sátorba a barátaimmal és a kis kedves cicám közösülni próbált a plédemmel majd bepróbálkozott nálunk is, ugyanolyan nyávogással.

Talán rám mozdul?xdd de ez most nagyon komoly, imádom a macskákat és miután felcsinálta a takaróm e kis cicumtól enyhén szólva eltávolodtam és (bár már nem csinálja) de az a nyávogás dolog idegesít. Ha tényleg rám mozdult, hogy hiheti azt hogy én is macska vagyok? vagy miért? normális ez?



#macska #rám mozdult #miért viselkedik így?
2014. márc. 12. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ideje lenne ivartalanítani ezt az állatot.
2014. márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
sajnos nem hiszem hogy megengedhetjük magunknak és nem is szeretném szegényt alávetni egy ilyen traumának
2014. márc. 12. 19:00
 3/6 anonim válasza:
Nem. Ezt azért csinálja szerintem, mert szeretné hogy egy kicsit szórakozz vele/még szórakozz vele. Ez semmi különös amúgy az enyém is csinál ilyet, akkor megsimogatom újra még egy 3 percig, abbahagyja a nyávogást és amikor abbahagyom akkor már nem nyávog ő is elmegy mert már tudja hogy kapott egy kis EXTRÁT. :D
2014. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mert ismerem amikor egy macska úgy nyávog hogy "simogass még" ..de ez másabb a pupillája kitágul néz rám és furcsán nyifog
2014. márc. 12. 19:04
 5/6 Joy Turner válasza:
Nem engedhettek meg magatoknak egy 5-10 ezres műtétet? Nem egy nagy összeg. A cica pedig nem éli meg traumaként az ivartalanítást.
2014. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Abból lesz probléma, ha nem ivartalaníttatod. Hidd el, egyáltalán nem nagy dolog, főleg egy kandúrnál. Ha hererákos lesz, jól összeverekedik más kandúrokkal (esetleg elveszíti az egyik szemét is), elkap halálos fertőző vírusokat, autó alá kerül mert hajtják a hormonok... na az lesz a trauma. Most mindenhol ivartalanítási akciók vannak, 3-5 ezerből megúszod. Ennyit csak össze tudsz spórolni. És akár 10 évvel is megnövelheted a cicád élettartamát.
2014. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!