Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most mit tegyek? Mennyibe...

Most mit tegyek? Mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a problémánk hogy van egy 2 éves macskám, fiu ivartalanított.2 hete folyamatos vizelési ingere volt és elvittükaz orvoshoz aki felirt neki antibiotikumot ,vizelet savasítót.Az antibiotikumot szedte 10 napig majd jobban lett 1 napig pedig nem adtuk neki.Majd elkezdett megint rosszabbul lenni és addig folytattuk míg elfogyott a gyógyszer.Ez 2 napja volt és megint ingere van, keveset pisil és náha rózsaszínes (gondolom véres). Elvittem ma az állatorsovhoz vizelet tenyésztést javasolt.A tenyésztés, a mintavétel mennyibe kerülhet?Esetleg volt már valakinek ilyen problémája? Várom a váálaszokat! Aggódó gazdi.

2014. márc. 12. 19:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyibe kerül, kérdezd meg nyugodtan, hogy abban a rendelőben mennyi.


Húgykőre nem gondolt az orvos? Jó lenne minél hamarabb megvizsgálni azt a vizeletet, mert ha nem tud üríteni a cica, abba bele is pusztulhat. Úgy tudom, mintát te is vihetsz, ha az alomtálcából kiveszed az almot és úgy pisil bele a macska.

2014. márc. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha sikerül vizeletmintát szerezni házilag vagy az orvosnál a húgyhólyag nyomkodásával, akkor annak műszeres vizsgálata nem nagy összeg, pár ezer forint.

Akkor van nagyobb gond, ha csak csapolással nyerhető vizelet, mert ahhoz kábítani kell a cicát és átszúrja az otvos a hasfalát. nem olyan vészes, mint így leírva tűnik de ez valamivel többe kerül.

A vizeletet centrifugázzák éa mikroszkóp alatt, illetve lakmuszpapírral vizsgálják be, ezekből kiderül, hogy kő, vagy baktérium okozza a tüneteket. A kezelés ennek eredményétől függ.

2014. márc. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!