Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska gondozás?

Macska gondozás?

Figyelt kérdés

Mielőtt leszídnátok, hogy először nézzem neg az interneten!! MÁR VOLT CICÁM!!!!!!

De akkor nem tudtam semmit a cicákról. Váratlanul ért, hogy megláttam ezt a szerencsétlen éhező kóbór macskát és megesett rajta a szívem... 1 évvel később megölte egy kutya. :( Máma kaptam egy ajánlatot, hogy egy néninél fog születni egypár cica. A szüleim megengették h kapjak egyet.. Ennek a cicának jó gondos gazdija akarok lenni. :)

Házban és kertben egyaránt élne ezt ugy értem h benn lesz a hazban de kinn fig pisilni, kakilni es ejjel kitennem az udvarra de nem biztos.

Íme pár kérdés.::::

Ha kolyok koraban tapot kapna masr nem is enbe pl húst, tejt,....?

Fekhely?

Játékok..?

Nev is kellene nem tom h lany vagy fiu lesz

Várom a tanacsokat!!



2014. márc. 18. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ivartlanitani kell ,hogy ne kóboroljon el. Tejet nem szabad neki adni(a hiedelemmel ellentétben).Attól súlyos hasmenése lehet.Éjjelre ne tedd ki.csak előtte vidd kakilni,pisilni és akkor nem lesz gond.Egész éjjel aludni fog. Csak táppal etesd.


A felelős Macska tartás 7 szabálya:


1.Ivartalanitás: [link]


2.Oltások: [link]


3.Bent tartás:Még mellé teszem ,hogy ha jó fajta az alom akkor teljesen szagmentes.: [link]


4.Szeretet és figyelem:-A macskát nem elég csak etetni


5.Rendes táp: [link]


6.Féreghajtás:-ez rátok is veszélyes lehet szóval 3 havonta kell ismételni:(De csak kinti ill. kinti-benti cicáknál): [link]


7.Chip:- [link]

2014. márc. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha hosszú és egészséges életet akarsz a macskádnak akkor muszáj ivartlanitani: [link]
2014. márc. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek


Egy ivartalanítás kb mennyibe kerül?

2014. márc. 18. 18:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden orvosnál változó. De alapvetően attól függ ,hogy fiú vagy lány.A lányoké az röbb mint 10 ezer. De a fiúké az olsóbb 3-8 ezer ft.De most tavasszal vannak akcicók.
2014. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Most le leszek pontozva, de a "csak táppal etesd" kitétellel nagyon nem értek egyet. A miénk azóta nem kap tápot, amióta iszony fogköve és alatta fogtályogja lett tőle. Plusz állandóan iszony hullott a szőre.

Azóta az állataimnak külön főzött kaját és nyers húst, csontos húst (pl. csirkenyak), belsőséget, miegyebet eszik. Időnként kap még pluszban vitamin-ásványianyag kiegészítőt is. Azóta kevésbé büdös, nem vedlik extrém mértékben és a maradék fogaival sincs gond.


Na most gondolom jól le leszek pontozva.

2014. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Részben igaza van az előzőnek. De a jó minőségű táptól(Royal C. ,Acana ,Applaws stb) nem lesz baja a ciccnek.

Amugy meg a nyers hús az jó de semmi fűszeres meg ilyesmi.Szintiszta nyers hús.NEM DISZNÓHS!!!Az macskákra veszélyes betegséget tartlamaz.


Tehát gondolok én itt arra ,hogy ehet a macska nyers húst.DE NE LESELEJTEZETT KONYHAI MARADÉKOT!!!

2014. márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!