Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tanácsoltok? (A többi...

Mit tanácsoltok? (A többi lent, kandúr cicámról van szó)

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, van egy 2 éves kandúr cicám, Folti. Imádom, nagyon kedves állat, nincs semmi rossz szokása, azt kivéve, hogy felmászik a falra, amikor kaját kap. A dolgok, amikhez szeretnék tanácsot kérni:

- Baj-e, ha a macska napi 3x kap enni (nedves és száraztáp, nem mindig márkás, általában Kitekat, ezeket ritkábban kapja, inkább Coop-os parizer), nem fog-e ettől elhízni?

- Mint említettem, 2 éves, és mostanában kezd eljárni otthonról(kertes házban lakunk, nem forgalmas faluban), és egyik nap már sebes lábbal jött haza, gondolkodom az ivartalanításon. Szerintetek kéne?

- Oltást nem kapott, a szüleim szerint falusi macskának nem kell, de én úgy gondolom hasznos lenne. Ti hogy vagytok vele...?

- Tud pár trükköt, ilyenkor száraztáp darabokkal jutalmazom. Van értelme a macskajutalomfalat vásárlásának?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. márc. 20. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ivartlanitás mindenképp. 10 évvel is növelheti az életet. O!!És épp ,hogy a falusi macskáknak kell az oltás.Mivel a gazdáik hülyék(én itt a szüleidre célzok)és kint tartják őket.Mondván nincs haszon belőlük ne költsünk rájuk!!! [link]
2014. márc. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyeske, a falusi ember nem hülye, egyszerűen másképp gondolkodik az állatokról. Nehéz megérteni nekem is, de ők ilyenek. Ettől még nem hülyék, csak mások.


Kedves kérdező!

1.kérdésre:

-szerintem nem baj ha 3x kap enni. Mondjuk a macskatáp helyett inkább adj neki olcsó csirkefarhátat, vágóhídi nyesedéket. A nyers tápláléknál nincs jobb!


2. kérdésre

-igen, ivartalanítsd, akkor nem jár el otthonról, nem fog verekedni a rivális kandúrokkal.


3. kérdésre

-igen, kell oltás. Legalább a veszettség ellenit kapja meg. A macska kegyetlen ragadozó állat, még akkor is ha cuki-jelmezbe van öltözve. Vadászik, kedvtelésből gyilkol. Amikor játszik a zsákmánnyal, vagy küzd vele, kaphat kis harapásokat az egértől, patkánytól, stb. zsákmánytól. Ezek a prédák fertőzöttek lehetnek betegségekkel, parazitákkal...Szóval mindenképpen oltasd be.


4.kérdésre

- jutalomnak is a nyers húst javaslom.

2014. márc. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás jó ötlet,bár én úgy tudom kandúroknál,ezzel nő a húgykőképződés mértéke.

Az elhízást lehet látni,nem értem mitől félsz,pl az én kandúrom hol dundibb hol meg soványabb(ő nincs ivartalanítva)

Viszont 2 lánycicám igen.Ők is szoktak dundik lenni,de akkor is úgy fut(kint)mint akit puskából lőttek ki.

Egészségesek.

:)

2014. márc. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyeske! Istenien fogalmazol! Szóval nem a kérdező a hülye , hanem a szüleire gondoltál.
2014. márc. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elhizi nem fog föleg ,hogy kinti(bent sem szoktak).Annak az esélye ,hogy a cicád hugyköves lesz 1 az 50-hez. Egyébként ha még is kailakuk akkor lehet kezelni. Mindenképp ivartlanitás. Első!!Megértelek.


Ők itt az én ivartalanitott cicáim: [link]

2014. márc. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Első! Attól, hogy valaki a macskát kiengedi, abba a természetes közegbe, ahol ő alapvetően él, attól még nem hülye. Tény, hogy a falusiak máshogy gondolkodnak, de a kérdező pl. eljutott odáig, hogy ivartalanítás, oltások, ez mindenképp díjazandó! A szülei sem hülyék, szimplán a régi felfogás él bennük, miszerint a macska kinti, egerésző, igénytelen állat. Nem mindenki állatbolond, nem mindenkinek jelent annyit az állat, mint neked vagy nekem.


Kérdező!

1.

Valóban, ahogy a második válaszoló írta, adhatsz neki nyers táplálékot, Az egészséges és egész pénztárcakímélő is. A Kitekat, Whiskas és ezekhez hasonló tápokat inkább hanyagold, azoknak csak a nevét fizeted meg, a minősége sokszor rosszabb, mint néhány "noname" tápnak. Vannak minőségi tápok is, azok ugyan drágábbak, de ha veszel mondjuk egy Royal Canin vagy egy Brit márkájú tápot, meglátod, hogy kb. a felét eszi majd a megszokottnak. Ezekben a tápokban valóban hús van, laktatóbb, tápanyagban dúsabb, jobban hasznosítható a macsek számára. A többi tápban rengeteg a zöldség, az puffasztja őket, eltelíti, de rövid időn belül kiürül és a cica újra éhes lesz. Parizerrel kapcsolatban pedig: vannak kimondottan kutyák és cicák számára készített szalámik, nem is drágák (a legtöbb olcsóbb, mint az emberek számára készített szalámik), ezekben van mit rágni, van husi és nincs is úgy átfőzve, mint az emberi párizsi. Én azt szoktam inkább venni nekik, de a párizsi sem rossz amúgy. A napi három étkezést én mondjuk sokallom picit. Én reggel szárazat szoktam csak adni, este pedig szárazat és konzervet keverve. Mondjuk az enyémek Royal Canin-t esznek, lehet, hogy azért sem állnak nap közben sorba. :)


2.

Az ivartalanítás bizony nagyon jó ötlet lenne. A te cicádnak is, nem hajtja a vére, nem áll neki jelölgetni, nem bunyózik, nem tűnik el napokra, akár hetekre. Emellett az sem elhanyagolható szempont, hogy az ivartalanított cica nem csinál kölyköket. Falun még elég gyakori (főleg ahol idősek laknak), hogy megszületnek a picik és valamilyen módon elpusztítják őket. Minél több kandúr van ivartalanítva, annál kevesebb pici cicát kell elpusztítani!


3.

Oltás kinti cicának jó, ha van. Nem kötelező, de ugyanúgy, ahogy a kutya, a cica is szembe kerülhet olyan állattal, ami mondjuk veszett, simán elkaphatja és az a cica végét jelenti. A veszettség elleni a legfontosabb, de most már vannak nagyon hasznos éves oltások, ami mindenféle ellen védenek. Ezek kicsit drágábbak, 5-10 ezer között szoktak mozogni, de ezek éves oltások.

Emellett nem tudom, mennyire figyelsz oda a féreghajtásra és a külső élősködőkre. Féreghajtó tablettát és úgy szoktam venni, hogy egy tabletta a 2 cicának (fele-fele), azért 165 ft-ot szoktam fizetni. A féreghajtó negyedévente az igazi. Azért érdemes erre is odafigyelni, mert a macskában található férgek akár emberbe is átmehetnek, a cica megfertőzhet titeket is. A külső élősködőkre (bolhák, kullancsok) vannak csöpögtetők, amit a nyakára kell csöpögtetni. Ezek nekem nagyon beváltak. Elvileg (amit én szoktam venni) 3 hónapig véd, de volt olyan, hogy fél évig nem vettem nekik, de így sem volt semmi gond (még sohasem volt bennük bolha, kullancs is csak nagyon ritkán).


4.

A jutalomfalatot én azért tartom jónak, mert az "ritkaság", nem ugyanaz, mint amit a fő étkezések alkalmával kap. Ez is egy motiváció lehet a cicának, hogy "nana, megint az a fini" :)


Remélem segítettem :)

2014. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ötödik! Gyönyörűek a cicáid! :)
2014. márc. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!