Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem éri meg beoltatni...

Miért nem éri meg beoltatni egy cicát?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam szülinapomra 2 cicát. Mindig van előttük tej és és néha hús. Épitettem nekik egy kuckót nagy csövekből. Nos ma az iskolában az állatokról volt szó ,hogy ki mit tart. És én mondtam ,hogy két ciám van.És mindenkit kérdeztek ,hogy benti kinti herélt stb. És tőlem is kérdezték ezt.és amikor mondtam ,hogy kintik és nem heréltek meg oltottak akkor azt mondák ,hogy az nagy baj mert nem fog teljes életet élni és meg fog halni hamar. Apukám szerint nem éri meg beoltatni egy cicát.Miért nem éri meg???

2014. márc. 21. 14:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Az oltással nincs baj, de ivartalanítani nem ártana. A tej pedig nem macskának való, vegyetek neki tápot.
2014. márc. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De miért??Azt is szeretik.
2014. márc. 21. 14:35
 3/20 anonim ***** válasza:
53%
Azért mert tejjel nem laknak jól... te jól laksz a tejjel? Meg amúgy is lefososodhatnak tőle
2014. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Oltani kell, hogy ne legyen beteg, főleg ha kinti. Ivartalanítani azért kell, mert ha ivarérett korba lépnek a kandúrt állandóan összeveri a többi, ha meg lánycicád van, akkor meg állandóan vemhes lesz és nyakra-főre szüli a kölyköket.

Tejet pedig ne adj a macskának, mert laktózérzékeny, ok megeszi meg minden, de fostos lesz tőle. Vegyél nekik macskatejet, tápot, alutasakos kaját, ezek valók nekik, illetve legyen mindig friss víz is. Tejből max kecske tejet adj nekik.

2014. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Ja igen és az egyiknek születtek is kiscicái:Ugye milywn cukik??

[link]

2014. márc. 21. 14:39
 6/20 A kérdező kommentje:
De nem értem. Évente hányszor kell ivartalanitani???
2014. márc. 21. 14:42
 7/20 anonim válasza:
77%
Te hány éves vagy?Most komolyan az ilyeneknek minek állat?
2014. márc. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
11. Mi???
2014. márc. 21. 14:46
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Életükben egyetlen egyszer kell őket ivartalanítani. Nekem úgy tűnik mintha az a csöpp fehér csípás lenne. Vigyétek el az állatdokihoz majd ír fel szemcseppet.
2014. márc. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%
Nehogy már egy gyereket piszkálj! A szülei a hibások... Keressetek a kicsiknek valami felelőség teljes gazdikat.
2014. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!