Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ivartlanitsam a macskámat?

Miért ivartlanitsam a macskámat?

Figyelt kérdés
Sokan irják azt ,hogy akkor tovább fog élni meg ilyenek de akkor ,hogy ,hogy egy csomó macskát tudok akik 18-19 évesen haltak meg és ivarosak voltak??? De akkor meg ha nincsenek kiscicák akkor nem lesz utódja az anyamacskának ha elpusztul. Meg akkor el lustul és nem fog vadászni. Ottvan pl. a az egyik ismerősöm akinek az anyja erőszakkal ivartlanitatta a macskát és az meg kövér lett és már nem egerészik. De ha ennyi a hátrány akkor meg minek????

2014. márc. 28. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert több előnye van. Nem lesz méh-vagy petefészek daganata, a sok nemkívánt kismacskáról nem is beszélve. Az elhízást odafigyeléssel, megfelelő etetéssel el lehet kerülni. Az se biztos, hogy a jellemük megváltozik, az enyémek semmit nem változtak a műtét után. Nem a kifogást kell keresni, hanem ivartalaníttatni..
2014. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

Azért mert a macskának is vannak érdekei. Pár hetente tüzelne, ráadásul nem kívánt szaporulatot is létrehozna. Ha szeretnétek kiscicát, engedjétek, hogy egyszer lefialjon, lehet utána is ivartalanítani.

Az, hogy ivaros macskák is elélnek kb 20 évig, az több tényezőtől is függ. Lesz-e valamilyen betegsége, kijárós-e, mit eszik, stb.

2014. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"nem lesz utódja az anyamacskának ha elpusztul"

Egy macska 2-6 kölyköt simán pottyant egy szezonban, és akkor ezt minden évben... Mégis mennyi utódot szeretnél? Elég egy is nem? Ha cica kell, akkor bemész egy menhelyre és elhozol egyet és nem legyártatsz 25-öt.


Kandúrnál meg azért jó az ivartalanítás, mert nem kódorog és nem jön haza összeverve, félszeme kifolyva, cakkos füllel stb.

2014. márc. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%

Miért nem ivartalanítanak a gazdák? Én rengeteg kandúrt láttam, aki eltűnt, elütötte az autó, összeverték más kandúrok. Rengeteg szukát láttam méh/emlődaganattal, sokszor láttam kidoobtt egynapos cicákat, sokszor láttam vemhes macskát elpusztulni szülés közben. Sokszor láttam mennyit nyavajog egy ivaros kandúr, vagy egy ivaros szuka. Párzási periódusban ilyesztő hangokat adnak ki, és egy csomó pénz, energia megy el a kidobott macskák gondozására. Ha ennyi hátránya van, akkor miért nem ivartalanít mindenki?

Kedves kérdező, a kérdést másféle képen is feltehetjük!

2014. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sima statisztika.

Vannak nem ivartalanitott macskak, (megjegyzem, a "csomo" amit tudsz, legalabbis furcsa) akik hosszu eletet elnek, de a 90%-a nem.

Es vannak ivartalanitottak, amelyik nem elnek meg hosszu eletet, de a 90%-a igen.

Ha utod-macskat akarsz, tele van vele a menhely, szoval, ha nem is genetikai utoda, de nem fajtamacskanal ez nem igazan szamit.

Es az allat erdekeit nezve, a nostenynek nem terheli meg a szervezetet az ivarzas, es esetleg a kolyokneveles, a kandurok meg nem nyirjak ki egymast a harcokban. Raadasul nem pisilik ossze a lakast - megjegyzem, ha csak "legyen a kertben, mert csak, darab-darab" a hozzaallas, akkor ez lenyegtelen.

Csak akkor nem kell ugy tenni, mintha azok lennenek az ostobak, akik oltjak, ivartalanitjak, es koltenek arra a darab allatra, amit aztan meg sem esznek...

2014. márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz utódja? ÉS??? Az én cicámnak vannak kölykei (tervezett kölykök, már születés előtt többnek volt gazdája, mint amennyi megszületett, ráadásul papíros cica, barátoknak szánt kölykökkel). Az egyik picit megtartottuk. Se temperamentumában, se küllemében nem hasonlít az anyjára, azt leszámítva, hogy mindkettő tiszta sziámi cica, így alapvető fajtajellegzetességei vannak. Minek neki utód, ha azzal nincs célod? Tudod mennyi cica kerül utcára? tudod hány 1-2 napos újszülöttet vágnak földhöz/fojtanak vízbe/dobnak kutyáknak és társai??? Tudod hány ártatlan életet oltanak ki NAPONTA ilyen miatt? És tudod hány cica kóborol az utcán, éhezik, szomjazik, verik, lövik, kergetik őket? Ha te nem pottyantasz még évenként 12 hozzájuk (merthogy egy évben 2x, 3x is ellhet egy macska), akkor jobb, ha ivartalaníttatod. A temperamentuma leginkább a benti macskáknak változik. Nekem mindkettő ivartalaníttatva van (a picik után az anyát azonnal vittük is). Az anya napi 3-4 egeret is hazahoz, de volt már, hogy szép időben többet is. A pici kandúr, 4 hónaposan ő is megszabadult minden "fölöslegtől", és semmi baja az ég világon. Játszanak, mozognak, mindegyik jó kondiban van, egyik sem elhízott.


Gondolkozz el azon i, hogy a macska állat, nem ember, nem tud gondolkodni, csak az ösztönei hajtják. A kandúr érzi a "jó szagot", rámegy, nem úz gumit vagy gondolkodik, hogy ne legyen pici. A vemhesség kb. 2 hónap, vegyünk még hozzá 2, amíg a cica még szoptat (bár akkor már újra termékeny!), és kiszámíthatod, hogy egy évben 3-4 alkalommal is szülhet. Te mit szólnál hozzá, ha megszülsz egy picit, és míg szoptatod, jön is a kövi? És nyilván 1-2 alkalom még nem gáz, de mikor jön a 10. terhesség, na akkor már a hátad közepére sem kívánod... Közben persze a cica szervezete elhasználódik és "végelgyengülésbe" 8 évesen elpusztul. GRATULÁLOK, FELELŐS ÁLLATTARTÓ!!!!


És ha el akarsz borzadni: nézz utána, milyen egy macska párzása! Gondolj bele, milyen fájdalmakat él át közbe a nőstény is, merthogy náluk nincs orgazmus meg társai. Ő nem örömében, hanem fájdalmában lát csillagokat!!!


És amit már korábban is írtak: rengeteg betegség van, ami a méhet, az emlőket, a petefészkeket, a heréket támadja, plussz a nemi betegségek, mint pl a macska HIV is az ivaros állatok között terjed. És nem kell mondanom asszem, hogy mire a tünetek jelentkeznek, addigra általában menthetetlen a dolog.


Ennyire okos vagy, kérdezz meg egy állatorvost, mi a véleménye a dologról. Bár utána jön, hogy a doki csak a pénzért mondja... Akkor az újabb tipp: keress fel egy állatvédő egyesületet. Ők nem a pénzért mondanak dolgokat. Aztán ossz és szorozz, mi éri meg, hogyan érdemes macskát tartani!

2014. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az előnyöket már leírták előttem. Hátránya nincs! Tévhit, hogy tuti elhízik, ellustul...stb. Van egy rakás ivartalanított cicám és mindegyik normál testalkatú és rendkívül élénk, mozgékony. Az elhízás a gazdin múlik nagyrészt, hogy mit és mennyit ad neki enni. Most már az bizonyított, hogy nem az ivartalanítás okozza a macskák húgyúti problémáit, húgykövességét. [link]
2014. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!