Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Halálra idegesít a macskám....

Halálra idegesít a macskám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem hiszem ,hogy létezne nála idegesitőbb ,undokabb lény a földön. Nagyon szeretem de ez már több a soknál. Folyton ki akar menni pedig már igy is ,hogy 0-24 bent van mindig lebetegszik(be van oltva a múlkor pl. tüdőgyulladása volt). És hiába szereltem az ajtók elé mozgásérzékelő locsolót.Mindegyiken vízsugáron átmegy. és van ,hogy direkt az alom mellé kakál csak ,hogy engem piszkáljon. Már 3 orvosnál voltunk(hogy miért kakil néha az alom mellé) de mindegyik azt mondta ,hogy semmi baja.És non-stop nyávog ha valamit nem engedek neki. Meg amikor símogatom akkor közben belemélyeszti a karmát a lábamba. Meg a ruháimat is szét szaggatja.Pedig kapar a kaparóján. Már lassan ott tartok ,hgoy megválok tőle pedig az nem esne jól. Valami tipp???Léteznek macskapszichológusok???

2014. márc. 28. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Szerintem nem nevelted meg mert te is a tipikus macskatartó vagy aki azt hiszi, hogy a macskát nem lehet nevelni.

Ha rosszat csinál egy-egy tasli nem árt neki.

2014. márc. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az lehet ,hogy nem szocializálódott megfelelően. Kóbor cica volt és már elég nagyobbacska volt amikor elhoztam.
2014. márc. 28. 14:05
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Tuti tipp szocializálásra: legközelebb olyat csinál amit nem szeretnél, akkor kopp a fejére kézzel vagy ujjal az orrára. Nem kell agyonverni, de érezze - aztán majd "megnevelődik" őkelme. És nem hagyni játszani a kezeddel: nem tartogatni a feje fölött, hogy megüssem vagy ne a kis aranyost, hanem egy határozott mozdulat, utána pedig a kezedet eltávolítani a kisállattól.


A macskát pszichológushoz? Mármint hogy kibeszélje magából az alom mellé székeléssel kapcsolatos lelki problémáit? És milyen nyelven?


Ugye? :D

2014. márc. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Még jó hogy ki akar menni, tavasz van, ilyenkor bagzanak a macskák, engedd ki, legalább kint végezné a dolgát és nem kakálna mellé a lakásban. Én is odakakálnék a padlódra, ha nem engednél ki ilyen szép időben.

Tippem az, hogy engedd szabadjára, a macska szabadlelkű állat, nem lehet korlátozni, mert akkor nem érzi jól magát.

2014. márc. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
61%

egyszeruen elkenyeztetted..

az enyem is hasonlo volt, amig az edzom nem szolt ram,hogy egy kis hatarozottsag kellene nekem. Par honapba beletelt mire kicsit visszarendeztuk a hierarchiat, mar abban a percben ahogy latom, hogy tamadni akar, nagyon erelyesen raszolok, ha megtamad akkor pedig jon a tasli. Az allatok sokkal jobban turik mint azt mi gondoljuk, kevesbe erzik. Ha rosszat keszul csinalni akkoris egybol felemelem a hangomat es maris abbahagyja, mert o is tudja, hogy nem kellene, hasonloan csak bosszantani akart. A nyavogassal meg azt csinaltam, hogy egyszeruen nem figyeltem ra, kinyavogta magat, puffogott sertodotten egy kicsit, aztan idovel megtanulta, hogy nincs mindig helye a hisztinek.

2014. márc. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát ő nem bagzik mert már rég ivartlanitva lett.
2014. márc. 28. 14:28
 7/9 anonim ***** válasza:
9%
Akkor így áll boszút rajtad, hogy megfosztottad szerelemtől.
2014. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Az ivartalanított macskák nem bagzanak, de ugyan úgy szeretnek a másik nemmel lenni. Engedni kell, hogy menjen. Enni úgy is haza fog jönni. Az alom mellé kakilás csak egy rossz szokás lehet.
2014. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Játssz vele sokat, fáraszd le. Egy cicatárs valószínűleg jó hatással lenne rá. Mióta nálam is többen vannak, remekül elszórakoztatják egymást, nem unatkoznak bent.
2014. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!