Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 9 hónapos kandúr bepisil. Miért?

9 hónapos kandúr bepisil. Miért?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos kandúr cicám, már kölyök kora óta nálam van. 2 hónapja lett ivartalanítva, előtte párszor jelölgetett a lakásban. Semmi probléma nem volt vele eddig, nem történt itthon semmilyen változás, de már második alkalom, hogy bepisilt. Ez nem jelölgetés volt, mert sima pisi szaga volt. Az alom tiszta, nem hiszem, hogy azzal lenne a baj. Nagyon sokat van szeretgetve, játszunk vele és nincs sokat egyedül itthon. A pisilés s barátnőmhöz köthető, mivel első alkalommal az ő ágyára végezte dolgát, második alkalommal mellette ült a kanapén és oda. Ez nem tudom számít-e valamit, mert jó a kapcsolatuk. Száraz tápot (Applaws kitten), konzervet és nyers húst eszik, normális mennyiségű vizet iszik. Életvidám, játékos cica. Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném!
2014. ápr. 2. 08:20
 1/4 Klaudia42 válasza:
22%
bele kell szoktatni a macskaalomba.
2014. ápr. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fúúú ezeregy oka lehet! Nálunk viselkedési zavar volt (ki akart menni, én meg csak benti cicának akartam) De sokszor olyan helyre pisilnek ahol büdöset éreznek (bocs a barátnődnek :D ) pl nálunk a felmosórongyra amit ottfelejtettem napok óta, a lefolyóba, mert mi nem is, de ők érzik a pöce szagot, az ágyneműtartó egy időben penészes volt, mikor felnyitottuk utána az ágy elé pisilt, gondolom mert érezte hogy büdös!
2014. ápr. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Klaudia42! Már amikor elhoztam 2 hónaposan, akkor tudta már az almot használni. Mint írtam, eddig sem történt baleset, nem volt ezzel probléma.


#2 Lakásban tartott cica, még nem volt kint a szabadban, pedig kiengedtem volna, de nem akart kimenni, még csak az erkélyre sem. Az ablakban szokott ülni és onnan bámészkodik kifelé vagy napozik. Stressz nem érte, vesegyulladása, húgyköve szerintem ilyen fiatalon nem alakulhatott ki nála és jelét sem mutatta. Étvágya rendes, játszik, futkározik, tisztálkodik. Az első bepisilése nagyon nagy mennyiségű volt, a matrac is átázott, mintha 1 nagy pohár vízzel lett volna leöntve. A második az egy kicsi folt, normális mennyiségűnek mondanám. Mindkétszer el akarta kaparni. A két esett között is használta az almot pisilésre és azóta is odajár, de félek, hogy megint be fog pisilni. Olvastam, hogy bosszúból is csinálhatja ezt, de erre sem találnék okot. Még arra gondoltam, hogy most ürültek ki teljesen a szervezetéből a hormonok és azért? Mikor meg lett műtve, mondta az állatorvos, hogy be fog pisilni az ébredés után, de ez nem következett be. Lehet, hogy most?!

2014. ápr. 3. 11:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem nem, ha a hormonok még benne lettek volna, akkor jelölt volna spriccelve! Tudod mi lehet még? Nekünk is volt, húgyúti fertőzés! Ha legközelebb bepisil, egy kis fecskendővel próbáld meg felszívni, üvegcsébe tenni és elvinni a dokinak, ő majd megnézi a ph értékét, megvizsgálja mikroszkóppal stb. Nekem ezért semmit nem kért, 300,-ot fizettem az orvosságért! Ha ez nem sikerül, akkor ürítsd ki az almostálcát teljesen, elvileg abba is belepisil és abból ki tudod önteni! Sajnos nem kizárt a kövesség sem, mert nekem egyből azt nézte a doki és pedig csak 6 hónapos volt a cicám! Ha már ivartalanított akkor nem kell neki Kitten tápot adni, adjál neki ivartalanítottaknak valót, mert akkor kevesebb az esélye, hogy köve lesz! A junior meg kitten tápokra mindig az 1 éves korig van írva, na de mivan ha már ivartalan? Ezt sosem értettem, viszont amikor elhoztam a cicámat a műtétről, a doki egyből mondta, hogy ugye tudom hogy ivartalanoknak való tápot kell neki innentől adnom!? Egyszer ez a bacis gond volt, utána meg kiderült hogy viselkedési zavar, mert nem akartam én, hogy kijárós legyen, de ő meg mindenáron ki akart menni! Azóta soha többet nem fordult elő mióta kijárós! Mondom, a pisi mintát próbáld meg! :)
2014. ápr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!