Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti ki engeditek a benti...

Ti ki engeditek a benti cicátokat ilyen időben?

Figyelt kérdés
Amióta megjöttt a meleg tavasz és a napsütés az egy éves Maine Coon cicám mindig ki akar menni. Eddig csak hámon volt az udvaron. Nagyon szeretne kimenni de nagyon féltem. Az udvarból csak 2 fán tudna elszökni. Ivartlanitva és oltva van. Nagyon sajnálom mert most is csak az ajtó előtt nyávog. Ti ki engeditek a benti cicáitokat ha szép az idő???

2014. ápr. 3. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicámat nem lehet bent tartani, így nem csak ha szép idő van, rossz időbe is kimegy! Próbáltam, de énis nagyon megsajnáltam bezárva és agresszív is lett meg egyéb problémák voltak vele, így kijárós lett! Éjjelre mindig behozom,de be is jön magától, én meg addig nem fekszek le míg meg nem jön! :) Sokan vallják, hogy a macska bentre való a sok veszély miatt, de próbálják meg egy agresszívvá vált cicával! Nem tudok ennél többet erre mondani! Majd jönnek mindjárt és írják hogy ne engedd ki, én meg azt mondom ha szenved, akkor engedd!
2014. ápr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Persze, hogy kiengedjük, bármikor, amikor ki akar menni! Ne félj, nem fog elszökni, vissza fog kéredzkedni!
2014. ápr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Soha nem engedem ki, csak hámon mehetnek ki. Hamarosan elkészül a macskabiztos kerítésünk, akkor majd levegőzhetnek kint többet is, felügyelet mellett persze (igaz úgy nézünk majd ki, mint egy börtönudvar, de a cicák biztonsága a legfontosabb). A fák pedig különösen veszélyesek, hipp-hopp felugranak rá, onnan meg könnyen meglógnak a szomszédba és utánuk sem tudsz menni. A fák törzsére szerelhetsz valami gallér-szerűséget, hogy ne tudjon felmászni rá, de akkor is csak úgy merném kiengedni, hogy lesem minden mozdulatát. :)
2014. ápr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én mindig ki szoktam engedni általában nem mennek messzire

és volt hogy este is kint maradtak nem lett semmi bajuk

2014. ápr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha a macskád megszokott téged akkor biztos hogy nem fog elszökni a fáról lehet kimászik de mivel ivartalanítva van nem fog nagyon messzire menni
2014. ápr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Baccátok meg ne bíztassátok már, hogy úgy se fog elveszni. Már eleve a main coon, vagy annak kinéző macskák olyan divatosak, hogy amire csak rá lehet fogni, hogy az arra ráfogják és ellopják maguknak vagy eladásra.


Kérdező, ha nagyon ki akarod engedni, akkor a két fára tegyél gallért, hogy ne tudjon kimenni! Vagy csináljatok neki kifutót.


[link]


fabiztosítás:


[link]

[link]


kerítés, amin nem megy ki:


[link]



Ha már végre valakiben felmerül a felelős gondolkodás, akkor nem arra kéne buzdítani, hogy hadd menjen szabadon világnak a macskája, amit a szokásos veszélyeken kívül még az ellopás is fenyeget, hanem segíteni kell neki abban, hogy biztonságossá tegye a kertet a macska számára.


Akármennyire is be vannak egyesek gyöpösödve, csak azért, mert a macska képes mászni, még nem az a normális, hogy egy nap vagy hazajön, vagy sem, azt se tudjuk merre jár és leszarjuk, hogy milyen veszélyek fenyegetik, hogy esetleg zavarja a szomszédot stb.

2014. ápr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Benti macska nem megy ki. Onnantól, hogy kiengeded, kijárós macska lesz annak minden veszélyével. Ha téged ez nem zavar, engedd ki, nekem többé nem lesz kinti macskám, mert gyerekkoromban egyik sem élt néhány évnél tovább, a felnőtt fejjel, bent tartott macskáim pedig tökéletesen jól elvoltak bent is. Kiültek az ablakba nézelődni, napozni.

Ha megengedheted magadnak, építs neki egy kis kifutót.

2014. ápr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azthiszem akkor épitek neki egy kifutót.Már meg is rendeltem az anyagot. Köszi!!! 3x3x2 méteresre terveztem. Köszi!!!
2014. ápr. 4. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!