Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kóbor cica megszelidítése?

Kóbor cica megszelidítése?

Figyelt kérdés
Van egy kóbor lány cica, aki hozzánk csapódott. Gyönyörű szép, egészségesnek tűnik, viszont nem tudunk a közelébe menni. Ez alapvetően nem is lenne gond, etetjük, itatjuk, valamennyit folyton javul a helyzet, de nagyon lassan, viszont nincs időnk. A cica vemhes, hatalmas pocakja van, én úgy tippelem, hogy max 1-2 hete lehet hátra. A műhely padlásán lakik, viszont nem szeretném, hogy oda kölykezzen, nehogy leessenek a picik. Mit tudok tenni? Ha megszületnek, nem akarom őket lehozni, nehogy az anyjuk ne menjen vissza hozzájuk, viszont azt sem akarom, hogy bajuk legyen. Ha sikerülne a mamát megfogni, termeszetesen utána vinnénk ivartalaníttatni és párom beleegyezett abba is, hogy örökbe fogadnánk (van mellette 4 cicánk, ivartalanítottak, oltottak, kifutó építve, úgyhogy jó helyre kerülne). A piciknek meg meglátjuk hogy találunk gazdit, de el nem pusztítjuk őket. Szóval hogyan tudnám meggyorsítani a "megszelidítést"? Gondolkoztam azon ks, hogy a "legszociálisabb" cicámat bezárom a műhelybe, hátha összebarátkoznak, de nem tudom, hogy ez mennyire működne. Tippek? Mit csináljak? Sajnálom azt a kis dögöt, segíteni szeretnék neki. :(

2014. ápr. 4. 09:17
 1/1 anonim ***** válasza:
78%
Ha nincs idő, akkor fogd a hordozót, tedd bele a kaját és ha bement zárd be, majd vidd a dokihoz! Már nagyon "szülőfélbe" vannak a cicák, igyekezz! Ezzel segítesz a legjobban és leghamarabb! Ne hagyd a kicsiket megszületni, az utolsó pillanatig lehet ivartalaníttatni! Én így fognám meg, előbb utóbb bemászik a hordozóba!
2014. ápr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!