Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhes a macskám?

Vemhes a macskám?

Figyelt kérdés
2 macskám van augusztus szeptemberbe születtek( nem nálam). Januárba egy környékbeli kandúrt láttam ahogy közösül a lány cicámmal vagyis remélem nem bántotta pontosabban nem tudtam megnézni mit csinálnak. Azt nem tudom eldönteni hogy a macskám most vemhes vagy valami macska betegsége van. Annyit vettem észre a jellemén hogy nem volt olyan játékos bújós sokat evet és pihent még azt se tudom mikortól ivarérett bár azt írták 6-8 hónap után. Mostanában pedig már bújik a hasa nagyobb van egy kis "domb" vagy hogy írjam le. A mellbimbói rózsaszínűbbek és nagyobbak viszont sovány a lábán meg értem én hogy vedlik de nagyon nincs szőrzet a két hátsó lábán ha süt a nap átlátok szinte és a csontjait is érzem gondolkoztam már féregtelenítőn is állatorvos az nem jöhetne szóba ami nem is az én hibám (anyu nem akarja) Kérem segítsetek :)

2014. ápr. 4. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg vemhes, igen. Nagyjából most ellenie is kellene lassan. És mivel ennyire fiatal, gyakorlatilag 8 hónap körüli, ezért nem biztos, hogy komplikációmentes lesz az ellés. Úgyhogy készítsd fel anyukádat, hogy lehet, hogy kelleni fog állatorvos..


Sovány, alulfejlett a macskád? Hát persze, hiszen a növekedéséhez szükséges energiát a magzatok növekedésére fordítja, nem a saját testének felépítésére.


Nagyon egészségtelen, hogy ilyen fiatalon elleni fog.. Ez olyan, mintha egy 10 éves gyerek szülne.


El kellene gondolkoznotok az ivartalanításon, mondd meg ezt is anyukádnak, mert így teljesen tönkre fog menni a cicátok, ha évente leellik 1-2-3 almot.


A féregtelenítőt szintén állatorvostól kell beszerezni, és a kismacskákat is kell féreghajtani, többször is. Természetesen a programot az állatorvossal kell megbeszélni.

2014. ápr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget !
2014. ápr. 4. 13:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen előfordulhat hogy vemhes! Mindenképp kellene féreghajtó (kb 250,- ezt akár egy fagyi árából félretéve meg tudnád te magad is venni) ez fontos, mert beteg lehet! Az előttem szólónak nagyon igaza van, tényleg el kellene gondolkoznotok az ivartalanításon,mert így csak sok-sok kölyköt szülni fog, akiknek nem lesz előbb utóbb helyük, és ő is beteg lesz, mert van macska AIDS ami ugyanúgy halálos mint az embernél, valamint a sok elléstől begyulladhat a méhe és ha meg akarjátok menteni ki kell vetetni, tehát előbb utóbb úgyis ivartalaníttatni kell majd! Ezt meséld el anyukádnak! Egyszer kell a műtétet kifizetni, utána több bajotok nem lesz vele! :) Sok sikert! Esetleg a környéken kérdezd meg az állatvédő szervezeteket hátha segítenek az ivartalanításban! Egyébként most sok helyen fél áron van, mert ilyenkor kismacska "szezon" van!
2014. ápr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]


Vannak ilyen akciók is, érdemes figyelni.

2014. ápr. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) most keresné a helyet(bejött a lakásba és spájzba kereste) de úgy számoltam hogy kb 60 nap a vemhességi idő szóval jövőhétre vagy azután hétre számoltam rendezek be neki egy kis kuckót hogy kényelmes legyen neki mert olvastam hogy az nagyon fontos viszont azt is hogy ő maga választja ki. Viszont az igaz hogy a kiscicákat majd a kandúr megfojtja mert hogy a nőstény macska megint tüzelni fog és nem akarja hogy a közelében legyenek?
2014. ápr. 17. 13:09
 6/12 anonim ***** válasza:
igen a kandúr bánthatja őket, mert újra pározni akar!
2014. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Juj :(
2014. ápr. 17. 13:17
 8/12 anonim ***** válasza:
vigyázz a kicsikre, és mielőbb ivartalaníttasd a mamacicát, olyan 8-12 hetesen már elválaszthatóak a kicsik, akkor már lehet műteni a mamát!
2014. ápr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, most vettem észre hogy eddig pirosabb rózsaszínűbb volt a bimbója de most normális színű nem piros meg semmi az esetleg jelent valamit? vagy az teljesen független?
2014. ápr. 17. 14:34
 10/12 anonim ***** válasza:
teljesen független, lassan kezd nyugalmi állapotba kerülni! :)
2014. ápr. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!