Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok az ilyen emberről?

Mit gondoltok az ilyen emberről?

Figyelt kérdés
Tegnap az osztálytársam mondta az iskolában hogy az egyik macskája beleesett az aknába (vagy mibe).Én meg megkérdeztem hogy nem hívtak-e valakit hogy kiszedje.És mondta hogy mit lehetne tenni, beleesett és kész, mára már biztosan elpusztult.Összesen 11 macskája volt azt hiszem, és most már csak 3 van.Az egyik nem rég eltűnt, nem is kérdezte végig a szomszédságot hogy nem-e látták, semmit se csinált.Mit gondoltok az ilyen "felelősségteljes" gazdiról? Tudom hogy drága hívni olyat aki kiemeli vagy valahogyan kihozza onnan a macskát, de most a saját állatáért ki nem tenné meg?
2014. ápr. 4. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem mondtad neki azt hogy:és ha veled történik meg?akkor a macsakád sem segítene rajtad
2014. ápr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk aki haszonállatnak tartja. Most lehet itt fikázni hogy így csúnya dolog, meg úgy, de nyilván te is eszel húst, disznót, tehenet stb. Most aki házikedvencként tartja, vagy szent állat neki, lásd india, az is elkezdhetne pampogni, hogy mért nem bánnak jobban velük? És ne gyere azzal, hogy a macska társ az meg nem, mert semmi jogod eldönteni melyik állat élete ér többet... Neki ez haszonállat, nem izgatja mi van vele, ennyi a történet.
2014. ápr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az ilyet én magam lökném az aknába.
2014. ápr. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk aki haszonállatnak tartja. Most lehet itt fikázni hogy így csúnya dolog, meg úgy, de nyilván te is eszel húst, disznót, tehenet stb. Most aki házikedvencként tartja, vagy szent állat neki, lásd india, az is elkezdhetne pampogni, hogy mért nem bánnak jobban velük? És ne gyere azzal, hogy a macska társ az meg nem, mert semmi jogod eldönteni melyik állat élete ér többet... Neki ez haszonállat, nem izgatja mi van vele, ennyi a történet.


Jó ha félévente 1x eszek húst.De akkor is csak csirke combot mert csak azt szeretem.És nem mondtam azt hogy a macska társ, a tehén meg nem. :)

De kösz a választ. :)

2014. ápr. 4. 16:32
 5/10 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam: * "Mondjuk aki haszonállatnak tartja. Most lehet itt fikázni hogy így csúnya dolog, meg úgy, de nyilván te is eszel húst, disznót, tehenet stb. Most aki házikedvencként tartja, vagy szent állat neki, lásd india, az is elkezdhetne pampogni, hogy mért nem bánnak jobban velük? És ne gyere azzal, hogy a macska társ az meg nem, mert semmi jogod eldönteni melyik állat élete ér többet... Neki ez haszonállat, nem izgatja mi van vele, ennyi a történet. "
2014. ápr. 4. 16:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! Szerintem az a válasz nem volt rosszindulatú, ne vedd fel támadásnak. De valóban az emberek értékrendje dönti el, hogy kinek mi az értékes. Nekem hiába van 4 cicám, ha találnék mégegyet az út szélén, biztos, hogy hazahoznám és segítenék neki. Én mondjuk eszek húst, bár többnyire csak baromfit, nagyritkán disznót, de igen, van, aki ez miatt ítélhet el. Az ilyen történeteket szörnyű hallani, az biztos, pláne, ha te szereted a macskákat. De én ilyenkor mindig próbálok arra gondolni, hogy én mit tettem az enyémekkel, van 4 boldog cicám, akiket mellesleg az árokpartról szedtem össze. Esetleg ha akarsz segíteni a cicákon, annyit tudsz tenni, hogy megkérdezed, hogy neked nem adná-e oda, ha neki úgyis mindegy. Sajnos többet nem tehetsz, mert macsekkal kapcsolatban a törvény semmit nem ír elő. A kutyuknál legalább a veszettség elleni oltás meg a chip már kötelező, náluk lehet mibe kapaszkodni. De amíg nem kínozza a cicákat, addig nem tudsz ellene másképp lépni sajnos :S
2014. ápr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem a haszonállat szót használnám rá, hanem a "fogyóeszköz"-t. Megdöglik egy? Kit érdekel, úgy is lesz helyette 6 másik. Szerintem neveltetési, értékrendbeli probléma. Túl sokat nem tudsz tenni ellene, ha az illető folyamatosan ezt látja a közvetlen környezetében. Az, hogy mit gondolok az ilyen emberekről, szituációtól függően változik a sajnálat és az "ennyi ésszel szabadlábon!" között.


Hogy offoljak én is: lapozzatok fel bármi ezzel foglalkozó könyvet, vagy, ha tudjátok, faggassátok ki a nagyszüleiteket, régen ennél sokkal jobban megbecsülték a haszonállatokat. Másrészt a kutyáknak kötelező veszettségi oltással + chippel sem vagyunk kisegítve, tapasztalatom szerint még mindig nincs benne teljesen a köztudatban, másrészt nem látom, hogy bárki is ellenőrizné és büntetné a chip és az oltások hiányát.

2014. ápr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az olyanok, mint az osztálytársad szokták feltenni itt a "mikor ellik a macskám" "mennyi ciicuuus várható" "jaj mi legyen nem akarnak szopizni"

kérdéseket. Addig cuki, míg kiscica, aztán szrnak rá, nem érdekli őket a környezet védelme, semmi sem.

A nagyszüleim megbecsülték a macskákat, mint haszonállatot és akkoriban nem is volt annyi, mint most.

2014. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es! Nem azt mondtam, hogy mindenki chippelteti a kutyát, vagy oltja, sőt, azt sem, hogy valaki ezt ellenőrzi, de ha tudok egy olyan kutyusról, akit elhanyagolnak, nem oltanak, nincs chipje, akkor egy állatvédő szervezetnél jelenthetem, akik jogi úton el tudják intézni akár a kutya elkobzását, akár a kötelező dolgokta való kötelezést. A kutyák esetében a kutya és annak "jogai" ezekkel a rendelkezésekkel könnyebben védhetők. Macska esetében viszont az állatkínzás kivételével egyetlen rendelet sincs. Az, hogy valakinél a macska fogyóeszköz, az pedig még nem tartozik bele a törvényekben meghatározott állatkínzásba. A chippel erre próbáltam utalni. Sajnos, ahogy írtad, valóban, sokan nem törődnek a kötelező dolgokkal, arról nem is beszélve, hogy ezt senki nem ellenőrzi, de állatvédelmi szempontból ez egy "jó kiindulópont" lehet már. :)
2014. ápr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma volt nálam az osztálytársam, és szóba kerültek a macskák.Mondtam neki, hogy én mindig is szerettem volna egy macskát, de a szüleim mondják hogy elüti őket az autó stb..

Ő meg mondja, hogy ha meghal akkor majd lesz másik. Jó tudni hogy neki csak ennyit jelent egy háziállat élete.. Meghal és lesz új....

2014. ápr. 12. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!