Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hozzányúlhatok a pici cicákhoz...

Ecsemecse kérdése:

Hozzányúlhatok a pici cicákhoz az anyjuk jelenlétében?

Figyelt kérdés

Tegnap születtek nálunk kiscicák. A mama azonban a műhelybe szülte meg őket. Nem is lenne olyan nagy gond, csak felénk nagyon sok a róka meg a kóbor cica. Nem akarom, hogy bármi bajuk legyen, ezért behoznám őket a lakásba. Viszomt azt sem akarom, hogy az anyjuk otthagyja őket csak azért, mert megfogtam, ezért gondoltam, hogy úgy kéne, hogy a mamával együtt, lássa, hogy jó helyre viszem őket, biztonságba. Ez így járható út? Sohasem volt még dolgom ilyen pici cicával, nem tudom, mit tehetek és mit nem.


Az ivartalanítós és ócsároló válaszoktól kíméljetek! A cica kóbor cica, a mai napig ne, is tudtuk, hogy ide jött, nem tudtam mit tenni a kiscicák ellen. Van egy másik cicám, ő kandúr, kifutóban van, 4 hónaposan lett ivartalaníttatva. Miután a cicák nem szopnak, ezt a kóbor cicat is elvinném dokihoz, utána pedig itt lenne helye neki is. A piciket elpusztítani nem fogom, ha már megszülettek, keresek nekik gazdit. Úgyhogy igen, felelős gazda vagyok, ne szidjatok, mindent meg fogok tenni ezért a kis szegényért is. A kérdésemre várok választ, nem egyébre!

Az értékelhető, normális válaszokat előre is köszönöm.



2014. ápr. 8. 10:23
1 2
 1/20 moonlightsentinel válasza:
100%
Hozzányúlni hozzányúlhatsz, de áthelyezni szerintem nem kéne őket. Az anyjuk is és a kicsik is érzékenyek az ilyesmire.
2014. ápr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha kóbor, nem valószínű, hogy engedni fogja, hogy hozzájuk nyúlj. Amúgy ha engedi, akkor nyúlj hozzájuk nyugodtan, a macska nem hagyja el a kölykét emiatt. Viszont az áthelyezést bízd az anyamacskára. Ha veszélyben érzi a kicsiket, azonnal elköltözteti őket, te csak összezavarnád a dolgokat. Inkább a lehetőségekhez mérten igyekezz biztonságossá tenni a műhelyt. Pl zárd be, hogy csak macskányi kijárat legyen. A mamának ki kell járnia esetleg.
2014. ápr. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Hűha! Ez nagyon nehéz lesz. Nem értem, hogy az anyamacska miért ilyen helyen szülte meg a kiscicákat. Bezzeg az én kutyám régen a szülés előtt talált egy jó helyet a garázsban, ahol nyugodt körülmények között gondoskodhatott a kölykeiről. Oda is tettük a takaróját, hogy legalább meleg legyen neki.
2014. ápr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Én egyszer hozzányúltam...

Azóta csak kilenc ujjam van...

2014. ápr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs kutya, a környéken mindenhol máshol van. Viszont nagyon közel lakunk az erdőhöz. A rókák nem irtása nagy problémát okoz, részben ezért is van kifutóban az én cicám is. A műhely viszont olyan szempontból biztonsagos, hogy a telket természetesen kerítéssel körbe van kerítve, a műhelyben pedig azért az időjárástól védve van. Az ajtót tegnap óta természetesen zárjuk, ráadásul a mami rájött, hogy a padláson keresztül ki tud járni. Egyébként a mami nagyon barátságos, tegnap adtam neki előszőrr enni, kicsit bátortalan volt, de aztán engedte magát simogatni, még dorombolt is. Nem nagyon akarom zaklatni, nem akarom, hogy elvigye a pi iket, mert itt tudom, hogy jó helyen lennének, így csak enni viszek ki neki napi 3x. Nem bújik el, hagyja simizni magát, ezért is gondoltam, hogy talán nem lesz gond, ha behozom őket. De akkor maradnak kinn.

Akkor más kérdés: nem fognak kinn megfázni? Úgy gondoltam, hogy legalább egy dobozba átteszem őket, pamut ruhák közé, a doboz alá meg tennék hungarocel lapot, hogy a betonról se jöjjön föl a hideg.

És ilyenkor a maminak van külön táp, ami segít regenerálódni meg a tejtermelésben? Megyek ma dokihoz mindent megbeszélni, de csak 5 utan rendel, addig próbálok infót szerezni. Valamiért nagyon a szívemen viselem a sorsuk :)

2014. ápr. 8. 11:04
 6/20 anonim ***** válasza:

Az anyamacska melegben tartja a kicsiket, de ha rásegítesz, azzal nem hiszem, hogy gond lenne.

Ha csak a padláson keresztül lehet ki-bejárni, akkor biztonságban vannak. Vadállat ott tuti nem jön be.

2014. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Rendben, maradnak, ahol vannak, most megnyugatattatok. Azért egy pofás kis dobozt kiteszek a közelükbe meleg ruhákkal, szigetelve. Ha majd úgy gondolja, beviszi őket oda, ha nem, akkor biztos jó helyen vannak. Ma majd dokinál mindent egyeztetünk. Ellés után amúgy mikor lehet kb ivartalaníttatni? Hogy tudjam, hogyan készüljek.

És mikor kezdenek el a picik úgy igazán mocorogni? Úgy értem önállóan járkálni. Mikor lehet velük elkezdeni "haverkodni"? És menyi eséllyel tudok a piciknek gazdit találni? (Nyilván ez környéktől is függ, de egy közepesen nagy vidéki városban, Nagykanizsán esetleg menniy esély lenne rá?) 6 pöttöm van, de csodaszép mindegyik. És mikortól lehet a nemüket megállapítani? Vagy már most is meg lehet? Mit kérjek az orvostól a piciknek? Vannak már ekkora korra is oltások, féreghajtás vagy valami? Egynek úgy néz ki, lesz gazdija, de csak úgy adnám oda, hogy biztos ne vigyen oda semmit. Van ott másik cica is, nehogy miattam legyen baja. Persze tudom, a doki mindent elmond majd, de azért nem szeretek úgy odamenni, hogy fogalmam sincs az egészről.

2014. ápr. 8. 12:23
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi több cicát felneveltünk már, tapasztalatból írok.

Ha úgy érzed, nincsenek biztonságban, nyugodtan áthelyezheted őket, de csak anyával együtt! A legjobb, ha van egy cicaszállító dobozod, amit egy nyugis helyre le tudsz tenni a lakásban és abba tartod őket addig amíg nem tudnak maguktól normálisan közlekedni. Ezzel azt is megakadályozod, hogy széthordja őket, így kevésbé fárad el. Figyelj oda, hogy anyuka bőségesen egyen és engedd őt többször ki pisilni, nyújtózni. 8-12 hetes korban már megpróbálhatsz a piciknek konzervet villával összenyomkodni, de ne eröltesd. Azt is figyeld, hogy anyuka mennyire foglalkozik velük, mert előfordulhat (főleg első alomnál), hogy nem tudja mit csináljon, vagy nem érdekli őt, mert még maga is fiatal. Ha ezt tapasztalod, jönnek a nehéz napok: 3 óránként cumisüvegből etetni, kakiltatni...

Ha 4-en vagy annál többen születtek, legalább naponta 6x nézz rájuk mindenképp, mert az nagyon sok egy alomban! Előfordulhat, hogy nem mindegyik marad meg a legnagyobb igyekezet ellenére sem.


Sok sikert hozzájuk!

2014. ápr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás 3 hónapos kortól. Ha a kezedbe fekteted a hátára, már most meg tudod nézni a nemüket. A hazdikeresés nem egyszerű sajnos. Adj fel már most hirdetést képekkel, szólj a helyi állatorvosnak! Törvény szerint ma már csak oltásokkal, féreghajtva, chippel adhatóak örökbe.
2014. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A többiek mindent elmondtak már! 3-4 hetesen már macskának néznek ki :)Az enyém 4 hetesen lett találva, már ment, ugrált és elfogadta a junior eledelt-ugyan nem volt mamicica, úgyhogy kénytelen volt! Én az ivartalanítást 5-6 hónapos korban tartom a legjobbnak (az én cicám akkor is lett ivartalanítva), akkor még nem ivarzik, de már nem lesz gondja a további fejlődéssel! Sok sikert a gazdikereséshez, jó nehéz lesz, de hajrá!! :)
2014. ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!