Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mit szoktatok adni enni a...

Ti mit szoktatok adni enni a kismacskáknak?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 9. 16:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

Én úgy tudom junior konzervet/tápot kell neki adni. TEJET SEMMIKÉPPEN NEM SZABAD INNIA!

A házikosztból sajnos nem tudom mit lehetne neki adni:/

Remélem tudtam segíteni! :))

2014. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Junior tápot kell neki adni vagy ha még szopizik akkor tápszert ,esetleg kecsketejet de tehéntejet semiképpen.
2014. ápr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi :-)

A házikosztra is kíváncsi lennék.

2014. ápr. 9. 16:28
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Jó minőségű junior táp, más összetételre van szükségük, mint egy felnőtt cicának (pl. magasabb fehérjetartalom). Tej kizárva, esetleg egy kis főtt csirkehusi. Még nincs kifejlődve a bélrendszerük, immunrendszerük, ezért kényes a kis gyomruk.

[link]

2014. ápr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Húst kell neki adni, a házikoszt a legjobb (tehát te veszel neki húst) vagy egy jobbfajta táp, aminek nagy része hús.
2014. ápr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Húst-disznót NE!!! csirkét inkább, én farhátat szoktam, rizst, répát, csirkeszívet, májat-de csak keveset mert A vitamin túladagolásba bele is halhat! Ezeket kis vegetás vízbe meg tudod főzni! :)
2014. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Vegeta? Minek a vegeta? Nem kellenek a fűszerek, sem a nátrium-glutamát.

Amúgy disznóhúson kívül a többit nyersen is lehet adni.

2014. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez egy elég jó cikk:

[link]

2014. ápr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Legegyszerűbb, ha valami jó minőségű, komplex tápot adsz neki. De ha ragaszkodsz a házi koszthoz, én azt ajánlanám, hogy a húst inkább főzd meg, mert a nyers hústól mindenféle férget (bélféreg, szívféreg, stb.) elkaphatnak. A főtt húshoz egy kevés zöldséget is lehet tenni (szintén főzve) a könnyebb emésztés érdekében. A tejet én sem ajánlanám, mert sok cica laktózérzékeny. Ha már nem annyira kicsi a cica, érdemes rászoktatni a száraz tápra, mert az jól karbantartja a fogait, és a rágással eltávolítja a lepedéket. Remélem, hasznos volt a válasz.
2014. ápr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Olyan érdekes ez a tejes dolog, mert én erről csak mostanában hallottam, hogy nem jó a macskáknak, ezért is tettem fel a kérdést, hogy ti mivel etetitek őket. Nekem 3 macskám volt összesen és mindig adtam nekik tejet, mert úgy tudtam, hogy az jó nekik és tényleg soha semmi bajuk nem volt tőle. Ez mellett házi kosztot ettek, nem vettem nekik külön konzervet, esetleg csak cicaszalámit, meg azt a száraz macskaeledelt.

2014. ápr. 13. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!