Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámnak egy hete minden...

A macskámnak egy hete minden nap magas láza van és nem eszik. Volt már valakinek hasonló tünettel beteg a macskája? Mi volt a baja?

Figyelt kérdés
Sajnos az orvosok sem tudják, hogy mi baja lehet. Mindenféle vizsgálatot elvégeztek már rajta, de semmi konkrétat nem tudnak mondani. Vírusfertőzésre gyanakszanak, de szerintem egy hét alatt az infúzióknak már kellett volna hatnia.
2014. ápr. 9. 20:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Írd le légy szíves, milyen vizsgálatokat, és milyen teszteket végeztek el, és azoknak mi lett az eredménye.
2014. ápr. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Teljes vérképet csináltak neki. Vizsgálták a veséit aminek jó lett az értéke. A máj értéke kicsit emelkedett, a cukra is egy kicsit emelkedett, de egyik se vészesen. Nézték leukózisra az negatív lett, macska aids szintén negatív. Vérparazitára szintén negatív. Szóval egy hete minden nap kap infúziót, a láza 40,9 volt ma is. 2 napja nem volt csak láza, akkor infúziót se kapott, másnapra visszaesett. Kicsit be van sárgulva, de nem vészesen. Sajnos nem eszik egyáltalán, vagy ha igen akkor nagyon minimálisat. Lehet esetleg kullancstól vagy valami daganat? De ezt se tűnik biztosnak a tünetei alapján...
2014. ápr. 9. 20:47
 3/21 A kérdező kommentje:
A székletet, vizeletet nem tudom mert a lakásban nincs alom, úgyhogy az utcára jár ki. Inni iszik amúgy. Pisilni is láttam ma 2-szer. Hányni viszont egyszer sem hányt.
2014. ápr. 9. 20:48
 4/21 anonim ***** válasza:

Hány éves a macska, milyen nemű, ivartalanított-e? Vakcinázott-e?

Az infúzión kívül egyéb kezelést kapott-e (antibiotikum, nsaid, szteroid, vagy akármit)?

Ultrahang készült-e a hasűri szervekről?

2014. ápr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Tavaly nyáron került hozzánk, itt kóborolt felénk az utcán és befogadtuk. 2-szer volt még tavaly állatorvosnál, ott azt mondták, hogy 3 év körüli lehet. Szerintem ivartalanított, lány cica egyébként. Házi macska amúgy, szép nagy példány, hosszú is, hozzánk kb. 5,5 kg-osan került, míg nem lett beteg addigra 7 kg lett. Most 6,3 kg. Igy sajnos az előéletéről semmit sem tudok, azt sem hogy került utcára és volt-e valaha beoltva valami ellen.

Kap mindig az infúzió mellé antibiotikumot is és lázcsillapítót. Másról nem tudok. Nem készült ultrahang semmiről sem.

2014. ápr. 9. 22:45
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a következőket lehetne még tenni, illetve ezek lehetnek az okok:

1. van valahol egy körülírt fertőzése (ez gyakorlatilag bárhol lehet; húgyrendszerben, méhében (ha nem biztos, hogy ivartalanított), mellkasban, hasüregben; akár a szájüregben? belenéztek a szájába? nincsenek ott fekélyek esetleg?)


2. szisztémás fertőzés; említetted, hogy készültek gyorstesztek Felv-ra, meg FiV-re, de egyrészt azért tudni kell, hogy ezeknek a teszteknek nem 100%-os a megbízhatósága, másrészt előfordulhatnak még egyéb vírusos betegségek is: FIP, macska pánleukopénia; lehet akár toxoplasmosis is a háttérben


3. valamilyen autoimmun betegségről van szó


4. daganat; a nyirokcsomók meg vannak egyébként nagyobbodva?


Mivel nincs fogalmuk, mi lehet a baj, érdemes készíteni röntgent, ultrahangot (az ultrahanggal kiderülne, hogy ivartalanított-e), vizeletmintát is lehet laborba küldeni,pánleukopéniát kizárni, toxoplazmát kizárni, erlichiát kizárni.


Ha le tudnád írni, mi az antibiotikum neve, és mi a lázcsillapító neve, amit kap,az is segítene, talán.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de majd még elmélkedem.

2014. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, bocsi, de szerintem az összes esetnek amit leírtál sokkal több és másabb, valamint elég heveny tünetei vannak!
2014. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy adott betegség 85%-ban x tüneteket produkál, az nem jelenti azt, hogy a maradék 15%-ban nem lehetnek a szokásostól eltérő megjelenési formái.

De akkor mondd kérlek, hogy szerinted mi a probléma? Mit lehetne csinálni a macskával?

2014. ápr. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de nem is írom le az összes macskabetegséget, holott a macska nem is produkálja a tüneteit!
2014. ápr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos hozzászólásokat! Nem gond, ha leírod az összes macskabetegséget, legalább rá tudok kérdezni az orvosnál. Mint írtam már 3 orvos látta eddig és mindegyik jól végigtapogatta a hasát. Egyik sem mondta, hogy a nyirokcsomói meg lennének nagyobbodva. Belenéztek a szájába is, egy fogát ki is húzták még a múlt héten mert lötyögött. Amúgy minden nap belenéznek a szájába, mivel a nyálkahártyája elég sápadt neki meg most egy kicsit sárgul is már. Azt is mondták, amit írtál, hogy a tesztek nem 100%-os megbízhatóságúak. A hasi ultrahangra szükségességére ma este rákérdezek. Algopyrin injekciót kap 100 ml és Shotapen injekciót és Synulox injekciót is kapott már. Tegnap este elég rossz állapotban volt a fejét is alig bírta megemelni már. Reggelre viszont jobb bőrben lett, sokat ivott és evett is. Majd később még mellém is feküdt az ágyba pedig sohasem szokott :) Ha az fontos lehet akkor elég sokat iszik mióta beteg. Enni nem eszik, néha egy-egy falatot, azt is csak a kezelések után. Ma viszont evett kicsit reggel és most az előbb is.
2014. ápr. 10. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!