Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most ezek normálisak? Jogosan...

Most ezek normálisak? Jogosan háborodtam fel megint?

Figyelt kérdés

Unalomból már nézegetem a hirdetéseket ni mit találtam:


[link]



Gyönyörű szép házi macskák.


Rákérdeztem melyik szülő perzsa anyamacska vagy a kandúrcica?

Válasz: Nem tudjuk.


Még ha oltva, féregtelenítve adná talán megér 10.000Ft-ot.

De így? Egy egyszerű házimacskáér? Hányan kapják be a legyet? :O



2014. ápr. 10. 14:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Én, ha ilyet látok jót röhögök. Akármilyen fajtiszta faszános macska 2 ezernél többet egyikért se adnék, mert öntörvényűek és úgyis elmenne. No mondjuk ez én vagyok.
2014. ápr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen jogosan, de minek?


Mindenki azt árul és annyiért, amit akar. A vevő, aki elhiszi, hogy x macska akármilyen fajtájú törzskönyv nélkül, az magára vessen. Nem azzal van a baj, hogy kiscicákért pénzt kérnek, hanem azzal, hogy van rá vevő, mert annyira nem tájékozódnak, hogy tudják, mit vesznek. Ez nem az eladó hibája. Hozzátenném, hogy ahányszor ide megírom, hogy fajtatiszta macskát nem fog kapni ötvezer forintból sem, én vagyok a sznob, mert hát milyen szépek azok a "perzsák" és hogy ő nem fogja megfizetni a tenyésztőtől származó tk-s macskát. Aki lusta/ostoba/annyi pénze van, hogy nem tudja hová tenni, az magára vessen.


Más kérdés, hogy meg sem kellett volna születniük, de ezen kívül az eladón múlik, hogy egy szelet csokit vagy 30 ezret kér értük. Ha nem fajtatiszta, nem kell megvenni, nem? Hanem hozni kell menhelyről.

2014. ápr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
Szép macskák, szerintem csak azért kérnek érte 10 ezret, hogy kiszűrjék az igénytelen embereket a gazdijelöltek közül. Aki 10 ezret ad egy kismacskáért, az nem sajnál majd később sem napi 100 forintért normális kaját adni neki.
2014. ápr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes az is hogy az anyamacskáról még képet se tett fel... Láttam már félperzsa kiscicát, de az sem így nézett ki.


Amúgy jogos, de ahogy a 2. válaszoló is írta, sok a hülye :( és amíg van lósz@r addig légy is lesz.

2014. ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Ezen semmi vicces nincsen, és inkább szomorú, hogy azon háborogtok, hogy át akarja verni az embereket, ahelyett, hogy azon háborognátok miért nem ivartalanított!?
2014. ápr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
ez így ebben a formában csaláas, mert perzsamacskaként hirdeti őket, pedig semmilyen formában nem azok.
2014. ápr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Tudom nem kéne felháborodnom.


De már az is rá tett egy lapáttal, hogy sokan nem akarják ivartalanítani a macskájukat se mert, kell a kiscica. A menhely meg csak telik, telik és telik.



Csupán tegnap 22 felnőtt macskát és 16 kismacskát vittek be egy menhelyre...


Állatvédőnek mondom magam mert, jelenleg nálam is van 3 ideiglenesen befogadott cica mert, nincs hely a menhelyen.


Döbbenten nézem a sok "buta embert" akik nem nézik a másik állat életét.


Sőt az első ideiglenes kismacskát 8hetesen kaptam és már 1 éves.. Mivel velem nőlt fel ezért örökbefogadtam.


Na mindegy..ez akkor is felháborító..! :(

2014. ápr. 10. 14:42
 8/21 A kérdező kommentje:

Azért elég nagy házban élek és ha tehetném még fogadnék ideiglenesbe cicákat. De tudom, hogy 20 fele nem tudnék figyelni és megfelelőképp gondoskodni róluk.


De a sok tudatlan ember miatt ez sose fog megszünni.


Bekéne vezetni egy törvényt, hogy a cicákat is kötelező legyen ivartalanítani csak a kenneles macskákat nem s ezt ugyan úgy a kutyusoknál is. Mivel még azokkal is lehet találkozni utca szélre kidobva stb...

2014. ápr. 10. 14:45
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

Szóval ne azon háborogj hogy csalás, hanem hogy miért nem i vartalanított?!!! Ezt akartam mondani, de látom, te is így vagy!


Én is állatvédőnek mondom maga, ugyan idibe egy cicát sem tudok fogadni, viszont az utca összes cicáját igyekszem megmenteni!


A menhelyek csurig vannak, az állatmentők már nem bírják sem idegekkel sem anyagilag! És akkor jönnek ezek az abnormálisak akik nem elég, hogy nem ivartalaníttattak,de még csalással próbálják eladni a kicsiket is! Bár ez még mindig jobb, mintha eltették volna őket lábalól!

2014. ápr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%

És azon megéri háborogni, hogy miért nem ivartalanított? Vagy neked élmény, hogy becsöngetsz minden házba, ránézel minden utcamacskára és "háborogsz"? Ettől jobb lesz bármi is?


Szerintem ez nem csalás, mert minden épeszű macskatartó kellene, hogy tudja, hogy fajtatiszta macska mellé jár törzskönyv, hiszen az igazolja a származását. Ez olyan, mintha valaki SONY TV-t hirdetne, amire az van ráírva, hogy SANYI. Aki akarja, megnézni a logót, aki nem, az meg magát bünteti a hülyeségével.

2014. ápr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!