Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák elriasztására olyan...

Macskák elriasztására olyan megoldás, ami nem okoz maradandó kárt a macskában?

Figyelt kérdés

Több lakás nyílik a közös udvarra, a szomszéd 5 macskája átcsatangol a mi területünkre is. A házirendben rögzítve van, hogy naponta kétszer engedheti ki őket, de egyszerűen tojik rá.


Egyrészt odatojnak a fűre, másrészt csecsemőt néha kint altatunk és félek, hogy a macskák macskaszokás szerint egyszer ráfeküdnek és megfojtják, vagy megkarmolják/harapják.


A gazdájukkal beszélni falra hányt borsó, nem akar együttműködni. A macskákat ezért szeretném a mi kertrészünkről elriasztani - de olyan módon, hogy ne tegyek kárt az állatokban. Mivel lehetne annyira rájuk ijeszteni, hogy önszántukból elkerüljék a részünket?


Gondoltam olyan nagyon gyenge áramú szerkentyűre (villanypásztorhoz hasonlóan), ami csalifalathoz hozzáérve megrázza az orrát, de kárt nem tesz benne, csak bevésődik, hogy neki ott rossz volt.

Ugyanerre ajánlottak egérfogót, de az szerintem kárt tenne a macskában, ezt nem szeretném (arccsonttörés, szemsérülés - szerintem ezt kockáztatnánk).


A jó idő közeledtével a slagon is elgondolkoztam, amolyan macskavízágyúként, de kérdés, hogy ezt az én jelenlétemmel kötné-e össze, vagy a területtel.


Vagy bármi más, amire nem gondoltam, de meg lehetne ijeszteni vele a macskát? Létezik esetleg olyan pirotechnikai eszköz, ami érintésre hangrobbanást idéz elő, de nem tesz légnyomással/hővel kárt bennük?


Vagy szaganyag, ami a macskák számára riasztó és le lehet kenni/fújni vele a terület szélét?


2014. ápr. 11. 10:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Létezik több féle macskariasztó spray. Vizipisztoly. Vagy ha lenne egy macskád akkor az távol tartaná a többit. Azt pedig meg lehet nevelni hogy hova szabad sz*rni.

Csecsemőt meg kint hagyni egyedül elég nagy felelőtlenség, mivel ahol macska jár, ott járhat bármilyen kóbor vad állat is, ami akár el is viszi a kicsit és kajának nézi. Volt már ilyen eset nem is egyszer sajnos. A macska a legkisebb veszélyforrás, legtöbbjük ugyanis fél a babáktól.

2014. ápr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem hagyjuk egyedül, de L alakú a ház, a kertrészre néz az összes ablak (kb 40-50 nm-es kertrész). Tehát az ablakból is rálátni, ilyen szép időben pedig néha kint alszik, légvonalban 1 méterre tőlünk, nyitott ablakon tökéletesen rálátni. A lakásban is kevésbé van szem előtt.


De Murphy nem alszik, egyszer legyen olyan, hogy mosdóba kell menni pisilni és pont az alatt az egy perc alatt dönt úgy a macska, ogy a baba kényelmes ágynak tűnik...


Mi nem szeretnénk macskát tartani, főleg nem lakásban, mert a férjem allergiás a macskaszőrre, nem lenne termékeny kapcsolat.

2014. ápr. 11. 11:36
 3/17 A kérdező kommentje:

Épülettel körbezárt belső udvarról van szó, tehát madáron és macskán kívül más nem juthat be.

Van két kutya is, de azok megfelelően idomítottak, illetve az egyik fél macskányi méretű, neki már az is elég akadály, ha 50 cm-nél magasabban van bármi. Ez a kisebbik kutya szokott kint lenni (csivava-valami keverék), de ő span a macskákkal, nem bántják egymást.

A nagyobb kutyát pedig csak akkor látjuk kint, ha a gazdája is kint van - őt udvaron kívül szokták lemozgatni nagyobb sétákkal.


Olyan is eszembe jutott, hogy a gazdának azt mondom, hogy egereket/patkányokat láttunk és kitettem mérget (NEM teszek ki mérget), szóljon, hogy mettől-meddig vannak kint a macskák, addig beszedem.

Méreg helyett pedig valami méregnek látszó, de ártalmatlan cuccot teszek ki, amit látványosan felszedegetnék az ilyen alkalmakkor.


Kiemelem, hogy a macskákban tényleg nem szeretnék kárt tenni, a gazdájukra haragszom csak.


A vízipisztoly se rossz ötlet, bár továbbra is kérdés, hogy a pisztoly látványa riasztaná a macskákat, vagy általában nem szeretnének néhány lövés után odajönni.

2014. ápr. 11. 11:42
 4/17 anonim ***** válasza:

Igen, létezik spray, de ultrahangos macskariasztó is, szerintem ez bár biztosan többe kerül, de hatásosabb!

Amiket kérdezel, pirotechnika eszköz, csapda, ezekből ártalmatlan szerintem nincs!


Milyen ház ez, bocsi, de szegény, hogyhogy csak kétszer engedheti ki őket???


A mérgezős témát felejtsd el, mert akár fel is jelenthet, értem én hogy nem teszel ki valóban mérget, de ez bosszúságot okozhat neki, mivel a macskára veszélyes az egér meg stb méreg, és egy dühös szomszédnál nincs rosszabb, még megütöd a bokád! Csak magamból indulnék ki, mérges lennék és félteném a cicámat, ha állatokkal teli környezetbe valaki kitenne mérget, vagy odajönne és közölné, hogy kitette mérget! (tudom hogy nem akarsz kitenni, de ha elhiteted abból is rosszul jöhetsz ki)


Biztos, hogy macska kakil oda? A macska a kutyával ellentétben elássa a kakit-pisit, észre sem veszed, én még sosem találtam a macskám után kakit, a kutyáink viszont telesz@rják az udvart!


Macska nem karmol/harap meg csak úgy gyereket, védik a csecsemőket, az is csak legenda, hogy megfojtja! Ez nem szokásuk, ezt rosszul tudod! Lehet, hogy előfordult, de szokásuk biztosan nem! Ráfekszik, de nem fojtja meg!

2014. ápr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A vízi pisztoly vagy a slag hatásos lehet, nem veled fogja összekötni, a területtel! De mondom, biztos hogy ha kakit láttál az nem macskáé! Én láttam a sajátomat hová kakál és odamentem egy darab kakát nem látok! A macska nagyon tiszta állat, még a kinti kóbor cicák is! és ragadozó, ösztönösen elkaparja a kakát, hogy a nyomát eltüntesse a többi ragadozó elől! Előző voltam!
2014. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Sajnos ismeretség körben halt meg így baba, hogy ráfeküdt a macska és elzárta az oxigén útját.

Az én fejemre is feküdt már macska, csak nekem felnőttként a fizikai erőm és a kifejlődött "alarm-ösztönöm" is megvolt, hogy felébredjek és lesöpörjem a macskát a fejemről, mielőtt elfogy az oxigén.


Lehet, hogy ritka, de nem szeretnék az 1000-ből az egy lenni.


A babák az oxigénhiányra eleinte fel sem ébrednek (pl. bölcsőhalál egyik oka lehet, hogy egyszerűen túl mélyen alszik és nem annyira fejlett még az agya, hogy felébredjen arra, hogy abbahagyta a légzést), de ha felébred se tud a vele egy súlyban levő testet arrébb tolni. Szóval nem szeretnék ezzel kockáztatni.

2014. ápr. 11. 12:27
 7/17 A kérdező kommentje:

Ezzel a feltétellel tarthatott 5 macskát, hogy napi kétszer engedheti ki őket. Mi időközben költöztünk, a volt tulajdonosok voltak a közös képviselők (sorházszerűségről van szó).

Eleinte még abból is nagy vita volt, hogy ivartalanítsa a macskákat, minden tavasszal ott volt a kertben a környék összes szerelmes kandúrja.


Társasház esetén szavazással szabályozható a tartható állatok száma, tartásuk feltétele. Az 5 macskára így kapott engedélyt. A szomszédjának 2 macskája van, de ő betartja a macskakimenőt, vele nincs is gond.


Az ürüléket nem minden esetben kaparják el a macskák, ha mégis, akkor a frissen ültetett virágokat is kikaparják (magokat, hagymákat), ennek se örülünk túlzottan.

No meg lassan a gyereknek lesz homokozója - ott végképp nem örülnék egy macskaszarvár építésnek.

2014. ápr. 11. 12:31
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes nálunk mindenki annyi állatot tart amennyit a közös képviselő enged! Főleg ha saját lakása (nem bérli) mégis mi jogon dönti el más, hogy mennyi állatot tartson?? Költözzön el ha akar állatokat? Akkor ennyi erővel az állatos is mondhatná, hogy költözzön el az aki nem bírja elviselni az állatokat! Ennek se eleje se vége! De mindegy nem ide tartozik!


Látom te az a tipikus nagyon aggódó típus vagy! :) Ne aggódj, az ezer az kevés arány, ne viccelj, kb 1.000.000 az 1 hez!


A macska minden esetben elássa a kakit, hidd el, ha mégsem mert kivételek vannak, az kb évente 1szer fordulhat elő!! Ez biztos!! A virágok az más kérdés, de nagyon azt sem szokták kikaparni, az is inkább "kutya dolog"!


Hát ha a homokozót akarod megvédeni, akkor sem víz, sem riasztó nem lesz hatásos! A legjobb a macskabiztos kerítés! Ezt macskáknak szokták csinálni, hogy ne tudjon kimenni, de fordítva is lehet, ne tudjon bemenni!

2014. ápr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Van szaganyag a narancs, és a citrus félék! De ez kertben mit sem ér! Viszont a riasztó spray-ben is ilyen anyag van! Ajánlom inkább a láthatatlan macskakerítést!
2014. ápr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mozgaserzekelore kapcsolt automata locsoloberendezes meg mindig az ultimate megoldas.

Ennek az igazi elonye meg az, hogy a szomszed sem gondolhatja, hogy vadaszol a macskaira, egyszeruen nem tehetsz arrol, hogy a locsolo-parasito pont akkor kapcsol be, amikor a macskak odamennek... :)

2014. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!