Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lesz így a cicámmal és velem?

Mi lesz így a cicámmal és velem?

Figyelt kérdés
Van egy nagyjából egyéves fehér cicám, akit tényleg tiszta szívemből szeretek. Körülbelül 2 hete fialt 5 kiscicát, ebből 1-et megevett.., egy pedig pár naposan eltűnt. Biztos egy kandúr, vagy nem tudom. Ma elég gyanús, mert nem igazán akar enni, pedig nagyon beles egyébként. Attól tartok, hogy a szembe szomszéd megmérgezte. Meg sem tudnám mondani, h életemben hány macskámat nyírt ki hol így, hol úgy, egészen pici korom óta utána nagyon sokáig kivoltam mindig. Sajnos igazi macskab*zi vagyok, mérhetetlenül szeretem őket. Mostanában a környéken több macska is elpusztult, és egyértelmű, h ez a szomszéd mérgezte meg őket. Szerintetek evett a méregből annak ellenére, h bőven kap enni (így hogy szoptat meg ugye főleg) vagy mondjuk terhesség utáni depresszió? És ha elpusztul, mi lesz a kiscicákkal, lehet őket valahogy táplálni, vagy a tejbe is bekerül a méreg és ők is elpusztulnak? És ha ez lesz a vége hogyan vészeljem át? Ezt a cicát a volt barátomtól kaptam (aki még nagyon hosszú idő után is, és annak ellenére is amit tett, a világot jelenti nekem), miután éveken át sóhajtoztam itthon egy cicáért, mert nem lehetett. A legnagyobb lelki támaszom ez a cica, miután átvészeltem egy egészségügyileg, pszichésen problémás, vagy megmaradok, vagy meghalok időszakot. Állatorvosra sajnos nincs pénzünk, ugyanis az én betegségem az utolsó fillért is elvitte.
2014. ápr. 13. 10:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

macskakajára meg macskaszaporításra van pénz? vagy a kölykök ingyen vannak, mert nem vagy hajlandó költeni legalább a féreghajtásra ill az oltásokra (tudom, hogy nem kötelező)? normális macskakaját kap a szerencsétlen macskád? vagy úgy gondoltad nem szükséges extrább kajával etetni, ha már volt annyi eszed, hogy hagytad hogy anya legyen? végül is egy vemhesség nem viseli meg azt a macskát...


Utálom az ilyen álszent, hülye embereket...ha fontos lenne a macskád, akkor már rég a dokinál lennél vele és a fizetést meg megoldanátok részletfizetéssel vagy a jövő hónapban...

2014. ápr. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
IVARTALANITASD!!!Nem is szereted.
2014. ápr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Aki szereti a macskáját az:

-Beengedi őket

-Oltassa őket

-Rendes kajával eteti ,nem pedig kidob neki néha vmi sz*rt

-És NEM várja meg az első almot hanem ivartalanit

2014. ápr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
a macskakaja szerintem annyira nem fontos, de ha tényleg szeretnéd azt a macskát akkor ivartalanítás és rendszeres féreghajtás ez alap dolog
2014. ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
a cica azért van, mert szeretem és nagyon nagyban hozzájárult a gyógyulásomhoz, és hát meglepett vele a barátom születésnapomra. néha van neki macskakaja, de csak a legolcsóbbra telik, egyébként maradékot kap. anyukám így is mindig szid, ha rá kell költeni a cicára 1-200 forintot. ő nem szereti. ezért nem lett ivartalanítva is, mert nem hajlandó ilyenekre költeni, meg tényleg mikor 20ezer forint van egy hónapban kajára, és nekem speciális(gultén, laktóz, cukor meg minden franc mentes) étkezést kell folytatnom, megértem, h nem ez neki az elsődleges. a kiscicákat azért nem ölte meg, mert könyörögtem neki, és megígértem, h találok nekik gazdát. ordibálna velem, ha elvinném állatorvoshoz, de nem is tudnám, mert saját keresetem még nincs, mert most nyáron fejezem be a tanulmányaimat.
2014. ápr. 13. 11:14
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha meghalna az anyacica,akkor a kicsiket,lehet etetni(ha ők is meg nem halnak).

Rengeteg pici állatot(talált,kidobott)gondoztam már.(amikor pedig eljutottam vele a dokihoz,azt mondta:ha az anyjuk gondozta volna őket,akkor sem lennének egészségesebbek)

Ha beteg volt a cicám (pedig csak tályog volt az inyében..nem evett gubbasztott)én elvittem dokihoz..(kérj kölcsön!)a doki,meg sztem hülyének nézett..mert nagyon megijedtem,h megfog halni a macska.

2014. ápr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Ne haragudj, de nagyon felelőtlen macskatartó vagy! Nem sajnáltad a sok elpusztult cicát? Nem kellett volna kiengedni őket a biztos halálba. A másik az ivartalanítás. Nem jó kifogás, hogy nincs pénzed rá. Biztos találtál volna olyan állatvédő szervezetet, akik segítettek volna ebben. A kicsik ellátására, normális kajára, féreghajtásra, oltásokra van pénzed? Pláne ha elpusztul az anya, sok-sok ezer forintba kerül a tápszer, amin felnevelheted őket. Nem beszélve arról, hogy ezrével halnak meg kiscicák gazdátlanul, nincs szükség újabbak születésére. Ha találsz is gazdát a tieidnek, mások azért fognak elpusztulni, mert elvetted tőlük a gazdit. És fogsz tudni felelős gazdit találni a piciknek? Akik ivartalanítják, oltatják őket és vigyáznak rájuk és nem csak fogyóeszköz lesz náluk a cica, mint nálad is? Én addig nem nyugodnék, amíg nem találnék olyan lehetőséget, állatorvost, aki megvizsgálja a macskát és ha szükséges ellátja a rossz anyagi helyzet ellenére is. Ha valóban mérgezés, infúziós kezeléssel még menthető lehet. Azért szívből remélem, hogy nem lesz baja az anyának. Többet ne engedd ki, keress támogatót az ivartalanításához és a kicsiket csak felelős gazdáknak add oda vagy kérj segítséget ebben is állatvédőktől. Ha szereted a cicádat, megteszed ezeket. Ivartalanítva akár 10 évvel tovább is élhet, csökken az emlődaganat kialakulásának az esélye, nem kap gennyes méhgyulladást és főleg nemi úton terjedő halálos vírusokat (FIV,Felv). Ezeket nem bántásból írtam, olvass kicsit utána a dolgoknak.
2014. ápr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
26%
Most öltél meg 20 ezer kisiccát.
2014. ápr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
A felelőtlen macskatartó iskola példája. Nem te vagy a hibás.
2014. ápr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a kommenteket, az utolsó válaszoló valóban felnyitotta a szememet, h egy macska tartása tényleg komolyabb feladat, mint gondoltam. érzem a felelősséget iránta, de nem is tudom, hogy hogy csináljam. senki nem mondta, mutatta a közelebbi/távolabbi környezetemben ezt az egészet. egy ismerősöm sem csinál semmit a macskájával. ez a kiengedés dolog.. hát a házba anya miatt nem jöhet be a cica, egy kertes házban meg senki nem tudja megakadályozni, h kimenjen. amíg pici volt, csak az udvarban játszott szerencsére és éjszakára bezártam a műhelybe, de ez nyilván nem lehet így örökké, szabad állat. éjjel még mindig a műhelyben alszik, de nappal nyilván csalézol, mint minden cica a környéken is. imádkozom, hogy ezt most mindannyian túléljék és még vészeljék át júniusig. onnantól már lesz valamilyen keresetem, és első dolgom állatorvoshoz vinni. (anya nem engedné azt sem, h kölcsön kérjek ez miatt. még az én betegségem miatt sem lett volna hajlandó kölcsön kérni, olyan állatorvos meg itt ebben a kisvárosban biztosan nincs, aki csak úgy a cica 2 szép szeméért segítene rajta.) ha meg tragikus vége lesz, akkor ha megszakad is a szívem, csak akkor lesz legközelebb cicám, ha már nem itt lakom, vagy a szembe szomszéd meghal (pacemakeres, elég sokat van amúgy rosszul. sajnálom is, meg nem is. minden embert utál az egész világon, a saját férjének, aki rákos, nem hajlandó főzni, vagy pl ugyan abból a kenyérből enni vele. mindenkit feljelentett már valamiért a környéken, szóval nem a legegyszerűbb eset), és nem lesz semmi akadálya, hogy normálisan gondoskodjam róla. egyébként nem mindet mérgezte meg, hanem sokáig volt egy dalmatája és iszonyúan ráuszította a macskákra. kiskoromban rengeteget voltam kint az aktuális cicámmal az udvaron, és amikor csak tudtam, figyeltem rá, h a kerítésen belül maradjanak. mikor észre vettem, h kimentek, már szaladtam is értük, de sajnos gyakran már késő volt, mert nem egyszer éppen a szemem előtt harapta át őket a kutya.
2014. ápr. 13. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!