Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cica leszedte a műtéti...

Viki_szabo kérdése:

A cica leszedte a műtéti tapaszt?!

Figyelt kérdés
Ma ivartalanították a lány cicámat. Fél 3-kor hoztuk haza és most 10 óra körül leszedte magáról a tapaszt, ami a varraton volt. Félek, hogy a varratot is piszkálni fogja. Valakinek volt már ilyen gondja? Próbáltunk rárakni másik tapaszt meg kötöző hálót, de alig engedi magát megfogni, morog és harap.
2014. ápr. 14. 22:19
 1/6 Joci_27 ***** válasza:
Javaslom, hogy amint lehet, menjetek vissza vele az állatorvoshoz, hogy kötözze be rendesen. Amikor az én macskámat ivartalanították, akkor szorítókötést kapott, nem tapaszt, így nem tudta magáról leszedni. Amíg friss a seb könnyen elfertőződhet, úgyhogy ne hagyd szabadon a sebet!
2014. ápr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
sebet hidrogen peroxiddal lajanlatos kimosni, befujni
2014. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Joci_27 ***** válasza:
A hidrogén-peroxid jó a seb fertőtlenítésére, de ha nincs otthon, akkor Betadin vagy valamilyen jód alapú sebfertőtlenítő is megteszi. És mint mondtam, minél hamarabb vidd vissza az orvoshoz!
2014. ápr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem a dokitól, hogy mi van, ha leszedik, de azt mondta, semmi. Nem kell vele foglalkozni. (Amúgy a cicák hajlamosak "lenyalogatni" és az átnedvesedett tapasz gyakorlatilag magától le tud esni.)
2014. ápr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nem tesznek a sebre se tapaszt, se kötést. Arra kell figyelni, hogy ne piszkálja a varratot.
2014. ápr. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) reggel felhívtam az orvost, aki azt mondta, hogy ne tegyek rá semmit csak szerezzek be egy gallért hogy ne piszkálja a varratot.
2014. ápr. 15. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!