Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vett valaki perzsa cicát az...

Vett valaki perzsa cicát az Orchideal kennelből?

Figyelt kérdés

Tavaly (október)vettem onnét cicát,a tenyésztő megígérte hogy postázza a törzskönyvet aminek az árát előre elkérte,persze hogy nem kaptam meg!!!!!!!!!!!!(tehát kifizettem a cica árát+10e törzskönyv)Telefonon nem elérhető,az üzeneteimre nem válaszol.Az oldalát nem frissíti.

A megállapodásról szóló és egyéb másokkal foglalkozó e-mailjeit megtartottam,meg az sms üzenetét is,mivel szerződést sem adott(ezt furcsálltam is mivel hogy tenyésztő,ezért nem is töröltem a levelezéseket),csak oltási kis könyvet adott a cica átvételekor.

Hova fordulhatok hogy megkapjam végre a törzskönyvet,vagy mit csináljak hogy küldje?

Esetleg valaki nem járt ugyan így,mert akkor még volt neki 2cicája is(fekete és azt hiszem ezüst-árnyalt lányok)?



#perzsa #Orchideal kennel
2014. ápr. 15. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Örülj,hogy él a macskád..Nem ártott volna kicsit tájékozódnod.Ha eddig nem kaptál törzskönyvet akkor ezekután se fogsz sajnos.Az megint más,hogy sehol nem 10 ezet egy tk. a legdrágább tk is 6000 és nem több.


Amit tenni tudsz: Ahol tag ott panaszt teszel rá,de ismerve azt,senki se fog semmit csinálni..

Hívd idegen számról hátha felveszi,mást nemnagyon tudsz tenni ha ilyen megbízhatatlan szaporítót választottál.

2014. ápr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már felvettem az egyesülettel is a kapcsolatot,kedvesek és segítő készek voltak.Most ők is próbálják utolérni.

Utólag gondolkozva,igen jobban körül kellett volna néznem.De szimpatikus volt ez a kennel,bár már késő bánat....Azért írtam le a tapasztalatot,hátha valakinek ez segít és talán nem én vagyok az egyetlen aki így járt.

Az már más kérdés és sztori hogy mennyit költöttem azóta a cicára,mert pár dolog már otthon derült ki.De még él.

2014. ápr. 15. 13:54
 3/6 anonim válasza:

Nem kellett volna onnét venned cicát!Nem véletlenül kellett eltűnnie,vaj van a füle mögött!

Az ilyen viselkedés amúgy sem tenyésztőre hanem szaporítóra vall!A törzskönyv egyébként sem opció,az a cicával jár!!!!!!

Sajnálom hogy így jártál.Fordulj a nyilvánosság felé pl:macskás fórumokra írd meg(talán más nem fog majd így járni),a facebook-on írd ki és kezd el megosztani,így nagyon sok emberhez eltudod juttatni és meg fogják gondolni hogy vegyenek-e,de szerintem azt is írd bele hogy beteg is/volt.Mivel nem válaszol neked,így most magára vessen!Ha gondolod keress meg privátban és segítek.

2014. ápr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A nyilvánosság szerintem jó ötlet!

Küld el neki ennek a kérdésednek a linkjét,hadd lássa mit intézkedsz,és hogy nem viccelsz.Ha erre sem reagálna,face,iwiw,rengeteg fórum.Ha erre sem lenne reakciója akkor mivel bizonyítani tudod hogy vettél tőle macskát akkor esetleg police(itt dolgozok),számlát adott ha nem akkor NAV.Rengeteget tudsz lépni hogy megkapd amit kifizettél.

2014. ápr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Akkor majd első körben a nyilvánosság,utána a többit is meg fogom lépni.Nem fogom ennyiben hagyni az biztos.A linket elküldöm neki hogy lássa tényleg komolyan mondtam!

Írtam privit,a 2.-3.válaszolónak,köszi a segítséget és az infókat:)!Ti tudtok valamit!

2014. ápr. 16. 09:05
 6/6 anonim válasza:

Sziasztok!

Kár, hogy ezt a bejegyzést csak most olvasom.

2014 januárjában vettem én is egy cicát "akciósan", mert már 5 hónapos volt. Szerencsére nem fizettette ki külön a törzskönyvet, ellenben megígérte, hogy később találkozunk és odaadja. Persze ebből semmi sem történt meg.

1-2 hónappal később foltok jöttek ki rajtunk, kiderült, hogy a cica gombás és mi is elkaptuk. (Mi voltunk a hülyék, mert a nő mondta, hogy a testvére az.)

Na mindegy ezen már túl vagyunk, mindenki kigyógyult belőle, de rengeteg pénzbe került és ahogy az előttem szóló is írta, lelkileg is megterhelő az ilyen. (De hála égnek ez nem genetikai betegség és csak remélni merem, hogy a későbbiekben sem jön ez elő.) A gyomrával gondok vannak, de ez igazából tenyésztett állatokra jellemző. Mára már teljesen egészséges, megfelelő étellel semmi gond nincsen.

A lényeg, hogy a gombás korszakban mi is kerestük a nőt telefonon, de semmire sem felelt.

Szívesen hallanék róla, hogy esetleg a testvéreivel mi van, úgyhogy nyugodtan írjon bárki!

A kérdést feltevő meg ha valamire jutott a törzskönyvvel kapcsolatban, kérem szóljon. Köszönöm!

2016. jan. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!