Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ivartalanítás VS. Nem...

Macska ivartalanítás VS. Nem ivartalanítás? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mostanában elég gyakran járok ide fel cica fialás és ivartalanítás ügyben, olvasgatok, információt gyűjtök, gondolom ezekből egyértelmű következtetés, hogy van egy édes aranyos macskám, aki FIÚ! Felmerült bennem egynéhány gondolat ivartalanítással kapcsolatban, és próbálom megérteni, illetve nehezen tudom elfogadni, hogy mi ez a mozgalom a cicák ivartalanítása végett?! Persze gyorsan heréltetve lett a cicánk, még anno', amikor hozzánk került, mert hogy szoba cica panel lakásban, de nem igazán tudok egyet érteni azzal a mozgalommal, hogy mindegyiket ivartalanítani... hát nézzétek! Ahol én lakom (vidéki város), voltunk a menhelyen, hogy nézzünk cicát magunknak (először ott kerestük), de olyan irdatlan, gusztustalan, átkozottul elhanyagolt állatok vannak ott, hogy kijelentettem, hogy ide a lakásba szó sem lehet róla, hogy bármelyiket behozzuk!!! Úgy hogy... mielőtt elkezdenétek oltani a vidékieket cica fialással, és ivartalanítással kapcsolatban, és az örökbefogadást erőltetni, akkor mozgalmatok lévén tök jó lenne, ha nem csak Bp.-re korlátozódna a látókör! Szerény véleményem az, hogy nincs 15ezer HUF-om felutazni Budapestre egy kismacskáért, csak azért, hogy örökbefogadhassam, amikor 3 utcával arrébb ugyanolyan tiszta, higiénikus körülmények között lehet elhozni ingyen kis cicát, és max egy 5-ös a herélés, vagy 10-es az ivartalanítás lány cica esetében (itt nálunk ennyi a tarifa, nem tudom, hogy máshol mennyibe kerül.. :( ). Nem egy család, háztartás van, ahol ez az összeg is sok, ám ha a gyerek állatot szeretne, akkor persze a szülő megteszi, de nem fog zsíroskenyeret enni ez miatt 1-2 hétig, hogy ivartalanítva legyen... inkább vállalják azt, hogy fial a macska, jobb esetben örökbe adják, másik esetben meg egyszerűen születés után közvetlen meggyérítik a kicsik számát. Na már most: ha elviszi a macskát abortuszra, akkor ott is ugyanúgy likvidálják a kicsiket... mielőtt bárki betámadna.. ez van, ez a reális valóság.


TEHÁT: vagy a tarifát csökkentik egyszerű, emberi, elérhető árra (ivartalanítás), vagy megteremtik azokat a körülményeket, ahonnan az ember szívesen hoz el kis cicát menhelyről. Az, hogy bolhásak, csapzottak, büdösek és betegek... hát: normális embernek nem kell!


Várom az építő jellegű véleményeket. Aki engem, és nem az írásom bírálja, azzal nem foglalkozok...!


2014. ápr. 15. 07:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha sokkal többen ivartalanítanák a cicájukat akkor kevesebb állat lenne menhelyen, így több pénz jutna ott is egy-egy betegebb, csapzottabb lényre. Sőt, ha nem lennének felesleges szaporulatok akkor még menhelyre sem lenne szükség, hiszen házon (városon) belül elkelne az összes kölyök.
2014. ápr. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ha kötelező lenne az ivartalanítás, akkor is lennének, akik kibújnak alóla. Illetve vannak azok a bizonyos "senki macskái" - akiket etetnek, akár gondoznak is többen, de voltaképp kóbor állatok, közülük is lehet gyűjteni szépeket, fiatalkákat és barátságosakat is, ha segíteni akarsz állatokon.

Ezen kívül vannak menhelyek BP-n kívül is.

Szerintem a közeljövőben bőven nem kell azon aggódni, hogy elfogynának a kismacskák, akkor se, ha bejönne a kötelezettség (ami sajna nem fog) de ettől még jó lenne visszaszorítani a populációt és ivartalaníttatni, mind a macskák, mind az - olykor védett - prédaállatok érdekében is.

2014. ápr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nőstény macskát vemhesen ivartalanítják, akkor valóban elpusztítják a kölyköket. De ez egyszer történik a macska életében (és nem is muszáj megvárni, hogy vemhes legyen, előtte is lehet ivartalanítani a macsekot). Ha mindig hagyják elleni, ellésenként van ugyanez a már világra jött kölykökkel. Egy macska elég sokszor ellik életében, úgyhogy ez azért így elég sok.


A fiú cicák ivartalanítása inkább azért kell, hogy ne verekedjenek és ne jelölgessenek a lakásban, a szaporulatot nem csökkenti jelentősen. Nekünk kijárós a macskánk, még ivaros korában egy ronda harapás miatt begyulladt a fél lába. Ha nem visszük orvoshoz, valószínű bele is pusztul.

2014. ápr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd én nagy cicatartó vagyok 36 évesen, mindig is volt cicánk, már kiskoromtól. Most jelenleg 3+1 van. Egy-két cicánk nem volt ivartalanítva, még fiatalkoromban, mert akkor nem volt "divat". Aztán elgondolkoztunk azon, hogy hiába van fiúcicánk, nem szeretnénk ha felcsinálná az összes lánycicát az utcában, tökre feleslegesen. Mivel én városban élek, de családi házas övezetben, nálunk az volt a menő, hogy a kiscicákat egy vödör vízbe fojtották, vagy a kert végében lévő patakba... szóval ezt semmiképp sem akartam. A lánycicáimnál egyértelmű volt, nem akartam szaporulatot.

És igen, sajnos a cicamenhelyen ilyen körülmények között vannak a cicák. Én már hoztam ki hármat, mindegyiket csontsoványan, hasmenéssel, de kikupáltam őket itthon, nagyon szépek lettek. Nekem ez is jólesik, hogy olyan állapotban hoztam el, hogy a gerince is látszódott, és szép, egészséges cicát tudtam belőlük faragni.

Vannak akciók, itt nálunk is tavasszal, ahol az állatkórházban féláron ivartalaníttatják a cicákat. Ezeket kell kihasználni. Valamint én olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy támogatok olyan embereket, akik az ivartalanításon dolgoznak a kóbor cicáknál. Sajnos ennyibe kerül az ivartalanítás, de talán az emberek agyában kellene rendet rakni, hogy úgy fogadok be cicát, hogy ivartalanítom, persze nem fajcicákról beszélek, hanem sima házi macskákról. De látok én olyat is, hogy már falun is viszik leköttetni a lánycicákat... Lassan majd megérik a társadalom erre is:)

2014. ápr. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 ecsemecse ***** válasza:
100%

Az ivartalanítás kutyák, macskák körében is egy állandó kérdés. Sajnos az árakkal nem tudsz mit kezdeni. Egy műtétnek vannak költségei, amit mindenképpen ki kell fizetni, hisz a doki is megveszi a gázt, a gyógyszert, a fonalat, minden eszközt, amivel dolgozik, ráadásul ő is ugye dolgozik. Nyilván, ahogy te, úgy ő is pénzből és, az ingyenmunkát nem várhatjuk el tőle. Az más kérdés, hogy ezen eszközök ára és az általunk kifizetett ivartalanítási ár mennyire közelít egymáshoz, nyilván azért többet fizetsz ki, mint amennyit az orvos költ a műtétre, de a boltban a tejért is többet fizetsz, mint amennyi annak az előállítási költsége. Tény, hogy sokaknak nehéz kigazdálkodni azt a pénzt, tudom, hogy vannak családok, ahol nagyon nem mindegy, hogy kifizetnek-e 10.000 ft-ot a macskára vagy nem, de azért ősszel és tavasszal szoktak akciókat hirdetni. Nálunk pl. ilyenkor 2.500 ft-ért vihetik a gazdik a cicáikat a menhelyen keresztül. Ha egy család felkészül rá, akkor havi pár forintot félretéve 2-3 hónap alatt összegyűlik egy ilyen akcióra a pénz, vihetik a cicát. Pont az anyagi része miatt nem mondom, hogy kötelezővé kéne tenni (a chip miatt is rengetegen háborogtak, pedig a legtöbb helyen 3000 ft-ért már meg is lehetett oldani, én még kölyökkörban rakattam bele, akkor 9870 ft-ot fizettem!), de jó lenne, ha több ivartalanított állat lenne. Elsősorban azért a nőstények az érintettek persze. Ha több ivartalanított kutya, macska lenne, nem lenne annyi kóbor jószág az utcán, a menhelyen meg pláne. Én önkéntesként a közeli város menhelyére járok, látom, hogy mennyi pénz jut egy-egy kisállatra. Hát néha azon csodálkozok, hogy ennyi anyagi támogatással egyáltalán életben bírják tartani szegényeket. A kutyák, a dolgozók, az önkéntesek ujjongva várják a karácsonyt, mert akkor jut végre táp, néha egy apró szalámi vagy konzerv az adományokból. Nem azokkal van a gond elsősorban, akikről te beszélsz. Elmész, szépen tartott pici cicákat elhozod, minden szép és jó. Bár ilyen lenne mind. De nagyon sokan fogják, zsákba teszik és az út szélén kidobják őket (nekem 4 cicám egy zsákból van, még a szemük sem volt kinyitva, mikor megtaláltam őket és két, már elpusztult testvérüket), vagy vízbe fojtják (ami köztudottan a legrosszabb, legfájdalmasabb halálok egyike), földhöz vágják. És itt nem egy alomról van szó sajnos, hanem macskánként akár 10-18 kiscicáról is évente. Az "abortusz" meg megint más kérdés. Valóban, a piciket ott is elpusztítják, de a gazda dönthet, hogy el bírja-e tartani a piciket, vagy nem. Sok ember is folyamodik ehhez a megoldáshoz. Megvan az indoka, hogy mért szakítják meg a terhességet, ugyanígy a cicák esetében is. Én inkább azt szeretném, hogy a doki altató injekcióval ölje meg a piciket, minthogy a kis tüdejük teljen fel vízzel és elképzelhetetlen fájdalmak közepette haldokoljanak akár percekig.

A kandúrok ivartalanítására én azt mondom, hogy a gazdi saját érdeke. Nagyon sok téren könnyebb lesz a gazdi élete: a cica nem jelölget össze mindent (ami baromi büdös), nem vinnyog párzási időszakban, nem bunyózik, nem lesz állandóan tiszta seb, kisebb eséllyel szed össze bármi betegséget a másik macskáktól, nem szed össze nemi betegségeket. Ezen betegségek kezelése sokkal költségesebb, mint egy egyszeri ivartalanítás, ha egyáltalán a cica túléli. Emellett azért "macskamániás" gazdiknak sokszor a lelkiismerete sem tiszta, ha tudja, hogy az ő cicája miatt pusztulhat el sok másik (én is közéjük tartozok).


Én ivartalanításpárti vagyok, úgy gondolom, ez a cicának és nekem is jó, kényelmesebb mindkettőnk élete, nem növeljük az utca/menhelyi lakók számát, sem az elpusztított kiscicákét.

2014. ápr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A menhely nem egy macskatenyészet és nem is egy macskaparadicsom,Ők adományokból és saját pénzből mentenek.


Ha nincs 15 ezred akkor ne tarts magad mellett élőlényt,hisz akármilyen jól tartod lehet hirtelen beteg és az orvos is pénz.


Gyerek miatt nem tartunk állatot főleg nem akkor ha 5 ezret se tudunk nélkülözni a családi kasszából,bár ez felveti,hogy akkor mit fog enni a macska?

Szomorú,hogy a mai emberek nem tudnak lemondani pár luxusról egy élet miatt...


Elmondom mi a különbség!

Megszületik,szopik-agyoncsapod=állatkínzás amit büntetnek.


vemhesség felénél ivartalanítani humánus,nem nagyok a magzatok,nincsenek kifejlődve és a tüdejük se működik.


Ennyi erővel az embereknél se kéne abortusz hisz drága,majd megszületik azt likvidálom?


Kár volt kérdezned,arra kihegyezni az egészet,hogy nincs 10 ezer ivartalanításra? Szerintem egy normális gazdi aki szereti az állatát az nem csak ezt a 10 ezret fizeti ki...


Én is vidéki vagyok,de agyat és lelkiismeretet kaptam..

2014. ápr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%

"Kár volt kérdezned,arra kihegyezni az egészet,hogy nincs 10 ezer ivartalanításra? Szerintem egy normális gazdi aki szereti az állatát az nem csak ezt a 10 ezret fizeti ki... "


Azért ez csúsztatás, hogy aki állatot tart, annak igenis legyen rá pénze... saját példám: amikor a macskáim hozzám kerültek, jól fizető állásom volt. Aztán elvesztettem, igencsak egyik napról a másikra élünk. Az élethelyzet változhat, akár egyik napról a másikra is, és akkor nem dobom ki a "családtagjaimat", de ha szorul a nadrágszíj, akkor bizony rajtuk IS spórolunk. Olcsóbb kaja, nem jut bolhacseppre, nem jut ivartalanításra. Magamon is spórolok, mert leraktam az autót, busszal járok, nem költök ruházkodásra (pedig régen megtehettem). Úgyhogy az ilyen "akinek nincs 15 ezre, az ne tartson állatot" dolgokat jobb lenne mellőzni, mert akinek éppen van, az is bármikor találhatja magát olyan helyzetben, hogy holnap már át kell gondolni, hogy a gyerekének vesz cipőt, mert kinőtte a régit, vagy a macskát ivartalanítja... (jelenleg egy kandúrkám van ivarosan, a lányok ivartalanítva vannak).

Ilyenkor az ember százszor meggondolja, hogy mire kell, ami nem létfontosságú. Amikor a macsekom beteg volt, vittem orvoshoz. A doki tudta, hogy hogy állok épp, nem is fogadott el pénzt a kezelésért. De műteni ő sem fog ingyen...

2014. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kellene általánosítani, nem minden menhely ilyen, mint aminek leírtad. Nagyon sok civil cicamentő szervezet is működik és nem csak Budapesten. Vidéki kisvárosban élek és macskamentéssel foglalkozunk. Igaz ramaty állapotban kerül be hozzánk a cicák többsége, de mikor gazdához kerülnek, az összes makk egészséges, féregtelenített, oltott és ha az életkora engedi ivartalanított is. Havi szinten hatalmas összegeket fizetünk az állatorvosnak, hogy egészséges, kifogástalan állapotú cicákat tudjunk gazdához adni. Szóval nincs mentség, nem szaporítani, hanem örökbe fogadni kell és ivartalanítani.
2014. ápr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, nem ertem a kerdesedet.

Marmint, ugy erzem, csapongsz.

Az a baj szerinted, hogy csak a pesti reszlegre korlatozodik a kultura olyan foka, hogy csak egeszseges, ivartalanitott macskat akarnak orokbeadni, mig videken barmit?

Vagy hogy draga az ivartalanitas? Az igaz, de teny, es valo, hogy mihez kepest.

De amit realis valosagnak emlitesz, az a en olvasatomban egyszeru barbarsag. Akkor is, ha ez igy van, igy tortenik - attol az meg barbarsag. Kezdve attol, hogyha a gyerek allatot akar, akkor meglehet vele beszelni, hogy rendben, de akkor ket hetig mindenki, o is zsiros kenyeret eszik - mert a dolgok megszerzese lemondassal, feleloseggel jar.

Nem baj, ha ezt a gyerek megtanulja idoben, es nem azt, hogy neki jar valami, aztan lehet akar eletekkel (meg ha csak allati eletekkel is) jatszani.

A vegkovetkezteteseddel meg nagyon nem ertek egyet. Tehat, nem masoknak kellene valtoztatni, hanem a hozzaallason. Senkinek nem _jar_ hogy allatot tartson.

Finoman fogalmazva, ha a "realis" nezopontot nezzuk, akkor akinek nem telik ivartalanitasra, az valaszon kandurt, majd tegye az asztalra, es egy eles kessel vagja le a golyoit.... Pont akkora realis, es pont annyira barbarsag, mint a kiscicak szamanak a meggyeritese. Es pont akkora a koltsege.

Erdekes modon ez megsem olyan divat, mint a gyerites...

Ugyanakkor, ne haragudj, de attol, hogy valakinek nem csak a tokeletes macska kell, hanem kockaztat egy kevesbe tokeletessel, attol meg nem lesz nem normalis. En a jovobe nezo embernek mondanam, aki nem a jelent nezi, hanem azt, hogy a jovoben mennyire jobb lesz.

(Hozzateszem, lathatolag beteg allatot en sem hoznak el, mert az tenyleg kockazatos. De a csapzott-budos-bolhas dolgon segit egy furdes, es a bolhairto.)

2014. ápr. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak minden negyvenötödik macska szaporodna, akkor is lenne a szomszédban elég, amit elvihetsz. Most ott tartunk, hogy naponta több ezer kismacska születik, aminek semmi, de semmi esélye sincs a gazdához kerülésre.


Én vettem törzskönyves macskát is, meg van macskamentőtől mentett macskám is. Igaz, hogy a mentett nem egy olyan kiglancolt darab volt, mint amilyet vettem, de a nő a saját pénzén szedi össze és kupálja ki a macskákat. Életeket ment, hol van ehhez az, hogy a macskára rakok egy bolha cseppet, meg esetleg megfürdetem, mikor hazahoztam?

2014. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!