Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil még mindig mindenh...

Miért pisil még mindig mindenhova az ivartalanított kandúrunk?

Figyelt kérdés
Most 1 éves a szobában tartott kandúrunk, akit kb. 2,5 hónapja ivartalaníttattunk, éppen azért, mert kezdett bizonyos dolgokat és bútorokat lepisilni. Most kb. 2 hete újra kezdte a pisilést... Tágas, fedett cica WC-je van, ami rendszeresen tisztán van tartva, az almot is folyamatosan cseréljük. Mi lehet a gond?

2014. ápr. 16. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Rögzült szokásokon nem segít az ivartalanítás.

Egyébként pedig lehet hugyuti zavar is, szóval első körben én dokihoz vinném.

2014. ápr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kell egy kis idő, amíg kiürülnek a hormonok a szervezetből.


De valóban lehet húgyúti zavar is.


Vagy próbálkozhattok azzal, hogy változtattok a vécéjén. Vegyétek le róla a fedelet (hátha nem szereti), tegyétek más, nyugodtabb helyre, messzebb a kajájától, változtassátok meg az almot, stb.


De azért az látszani szokott, hogy miért pisil. Csak jelöl (ilyenkor sokszor hátrafelé spriccel) vagy tényleg pisilnie kell. Fáj-e neki, szenved-e, nyávog-e.

2014. ápr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is hormonok még lehetnek, bár ennyi idő után kétlem! Másodszor orvost javaslok, pisi mintával, ha van felszippantó applikátorod azzal szedd fel, ha nincs akkor ürítsd ki az almos tálcát, néhanapján mikor belemegy az alomba, akkor a tálcába bele fog pisilni, onnan ki tudod önteni egy üvegcsébe! Ezt vidd orvoshoz, lehet bacis!

Hogy pisil? Spriccel vagy simán leül?

Harmadszor, nem véletlen szokták 5-6 hónapos korban ivartalanítani, mert ilyenkor még a nem kívánatos szokások nem jelentkeznek és nem is maradnak meg, pl ivarzás és jelölés!

2014. ápr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképpen felkeressük az állatorvost, nehogy beteg legyen a drágám!

Azonban pisilni sajnos nem láttam, mindig csak a munkából hazatérve vettem észre, hogy egy nagy pisifolt van a szőnyegen, egy másik alkalommal pedig sajnos a kanapén.... Tehát szerintem ez nem spricc, hanem rendes "adag" pisi.

A viselkedésében nem vettem észre mást, nem nyávog, a piszkítást is rendesen, normál módon a saját WC-jében intézi.

2014. ápr. 17. 09:29
 5/5 anonim ***** válasza:

pedig a pisi ide oda rendesen az lehet bacis vizelet jele!

Esetleg valami stressz??

Új alomtálca, új alom?

2014. ápr. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!