Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám vemhes. Hol fog szülni?

A macskám vemhes. Hol fog szülni?

Figyelt kérdés
Kinti-benti cica. Éjszaka általában kint van csak reggel jön be. Ha kint fog szülni, nem lesz baja a kicsiknek? Ha bent, nekem kell valamit csinálnom, vagy csak hagyjam amíg nincs gond? A kiscicákat kell állatorvoshoz vinni, vagy csak ha valami bajuk van? (persze nem az oltásra gondolok mert azt tudom hogy kell, de ilyen általános kontroll is kell a kiscicáknak?) Előre is köszi :)

2014. ápr. 17. 16:15
 1/3 anonim válasza:

Nekünk is kinti benti cicánk volt.

Amikor terhes volt csináltunk neki egy kis házikót, és beleszoktattuk, aztán automatikusan odaszült.

Szerintem ez a legjobb ötlet, mert általában eldugott helyekre szoktak menni olyankor, és bajuk eshet a kiscicáknak pl a barátnőmék cicája a farakás alá szült és pár kiscica meg is halt.:(

2014. ápr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amikor falun laktam, a macskák a pajtában a szénában vagy az istállóban a jászol alatt szültek. Nem kellett segíteni nekik, önállóak voltak. A kicsiknek kint sem lesz bajuk, az anyjuk teste melegíti is őket éjszaka. Esetleg arra ügyelhetsz, hogy kutyák meg ne fojtsák a kicsiket. Ezért ha felfedezted a helyet ahol kint megszült, vidd be az anyjukkal együtt biztonságos helyre. Mert kint olyan helyre is szülhet, ahol kutya hozzáférhetne.
2014. ápr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bárhol szülhet... A legjobb már eleve bent tartani és egy kellemesen bélelt dobozt készíteni neki, de macskafüggő, hogy inkább elbújva, egyedül intézi, vagy igényli az ember társaságát. Nálunk volt ilyen is, olyan is...
2014. ápr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!