Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti alomról hogyan szoktassa...

Benti alomról hogyan szoktassam át a cicát, hogy kint végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
Eleinte amíg kicsi, addig bent lenne és almot használna, aztán már kinti.benti cica lesz és rászoktatnánk arra, hogy kint végezze a dolgát.

2014. ápr. 17. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól kezdve, hogy szeretnéd, hogy kint végezze a dolgát, fogod az almot, és kiviszed a kertbe. Pár nap után, homokkal vagy laza földdel cseréled fel benne az almot. Aztán egyszer csak elmarad a tálca, csak a föld van ott. Kezdetben sűrűn ki kell vinni a cicát, hogy lássa, hol van. Meg amikor baleset történik odabent, akkor is megszagoltatod vele a terméket, aztán kiviszed, és ráteszed az alomra/földre. A cicák okosak, nagyon hamar megtanulják, hogy ki kell menni. A kéredzkedés már más téma, sokáig figyelni kell, ha megy a cica a bejárat felé. Az azért idő, mire rájön, hogy először keressen meg téged a lakásban, és úgy vezessen az ajtóhoz, vagy legalább nyávogjon ott hangosan.
2014. ápr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az enyém magától kint végzi a dolgát, jelez az ajtónál ülve hogy szeretne kimenni! Kinti benti cica, éjszakára bent van, ha nem jön meg és nagyon fáradt vagyok,órát húzok és felkelek hozzá beengedni, mert csak az előtérbe tud bejönni. Ott sem lenne baja, de én jobb szeretem ha bent van velünk! :)

Egy párszor még ment az alomba, de már 3 hónapig elég egy tasak alom, mert annyira keveset jár rá! Ők is szeretnek egyedül wc-zni! :)

Azért ajánlatos az alomtálcát megtartani, hátha elmentek otthonról, akkor is tudjon hova piszkítani!

Hamar rá lehet egyébként szoktatni úgy, hogy mikor otthon vagy, figyeled, nem bébicsősznek akarlak elküldeni, csak pl ha felébred alvás után nyisd ki neki az ajtót és ki is fog menni, mert alvás után többnyire mindig pisilnek! Vacsora után jön a kaki, olyankor is kiengedheted, előbb utóbb összeköti a kettőt és magától ki akar majd menni!

Én személy szerint inkább költenék alomra többet, meg takarítanám többet, mert pl ma is 5:15kor keltem volna, de a kis szaros nekiállt nyávogni 5kor! Ez elég bosszantó! Bezzeg a reggelit megette mielőtt sürgős dolga akadt volna, de előtte úgy nyávogott hogy azt hittem be akar már pisilni! :)

2014. ápr. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!