Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak le kell fialni...

A macskáknak le kell fialni egyszer ivartalanítás előtt, hogy ne hízzanak el, vagy ez tévhit?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 19. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tévhit
2014. ápr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tévhit.
2014. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Tévhit. Nem azért hízik el mert nem fialt, hanem azért mert ivartalanítás után nem figyelnek oda a gazdik a helyes étkezésre. ugyanis egy ivartalanított cicának kevesebb ételt kell adni, mivel nem annyira aktív mint egy ivaros macska.


Plusz: ha ivarérés előtt ivartalanítják akkor bizonyos hormonok nem gátolják meg a csontok további növekedését, ezért van az hogy némelyik macska nagyobb társainál (nem kövérebb hanem méretileg nagyobb)


erre nagyon jó példa volt az én nőstény cicám akit érés előtt ivartalanítottunk, így még az ivaros kandúr macskáknál is nagyobbra nőtt :) olyan volt mint egy jaguár a többi házi macska közt

2014. ápr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tévhit.
2014. ápr. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség!! nincs semmi igazság benne
2014. ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ecsemecse ***** válasza:
100%

Totális tévhit. A cicák nem az ivartalanítás miatt híznak meg, hanem azért, mert egy ivaros, ivarérett macska megy a hormonjai után, csinalja, amit az ösztön diktál. Ivartalanítás után a cica nem megy annyit, a gazi meg adja tovább a kaját, a cica lassan szokásból eszik. Hízik, még kevesebbet mozog, ördögi kör... Egy kis odafigyeléssel kordában lehet tartani.


Nekem mind a 4 cicám ivartalanított (2 nőstény, 2 hím), egyik sem hízott el. Ivarérettség előtt lett mindegyik műtve, nem mentek el még csavarogni, így ugyanannyit mozogtak, mint korábban, nem kellett semmit változtatnom az etetésükbe. Kiegyensúlyozott, egészséges, izmos cicák mindennyian.

2014. ápr. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen tévhit!! Nem kell!!! Csak rosszabb lesz neki!!
2014. ápr. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ryuuzaki ***** válasza:
TÉVHIT TÉVHIT TÉVHIT ÉS BAROMSÁG
2014. ápr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Okés, köszi, értettem!:D
2014. ápr. 23. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!