Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mihez kezdjek a szomszéd...

Mihez kezdjek a szomszéd macskával?

Figyelt kérdés
A következő a történet. Volt egy cicám, aki egy évvel ezelőtt meghalt, és FIV, FeLV pozitív volt. Előtte két évig gyógykezeltem. Maga a cica 11 éves volt, és kijáró, vagyis a betegsége alatt folyamatosan érintkezett a szomszéd cicával,és nem is lehetett volna bezárni, mert ahhoz már idős volt hogy átszoktassam. (ráadásul ezek a betegségek évekg lappanganak, mielőtt tüneteket okoznak, vagyis mindenképpen volt esélye fertőzni, mielőtt egyáltalán megtudtam, hogy beteg) A kertben pedig gyakorlatilag folyamatosan együtt volt a szomszéd cicával, aki rendszeresen átjárt hozzán kaját kérni. Maga ez az átjárás úgy kezdődött, hogy a cicám a kijáró voltából következően gyakran kint kapott enni (főleg nyáron, amikor nem is akart bejönni a házba), illetve a süniknek is tettünk ki kaját, vagyis a szomszéd cica alapvetően a másnak kitett kaját dézsmálta. (ez a kitett kaja a cicám betegsége alatt hills és royal canine gyógytáp volt, vagyis prémium kaja, ami meg aztán ellenállhatatlan) Én ott hibáztam, hogy ezt hagytam. Viszont nem voltam egyszerű helyzetben, mert a szomszéd cica mindenképpen átjött enni, illetve a kaja amit dézsmálni tudott olyan minőségű volt, hogy hiába próbáltam neki venni másfajta kaját (pl happy cat-et, ami egyébként megint egy nagyon jó kaja, csak valamivel olcsóbb), neki természetesen a hills meg a royal kellett Ráadásul az én cicám a saját gyógykajáját nem nagyon ette, csak akkor, amikor félt tőle, hogy a többi kerti állat megeszi, és így gyorsan a gyomrába menekítette. (magyarul ha nem raktam volna ki a kajáját a kertbe, akkor egyáltalán nem is biztos, hogy evett volna, vagy csak olyanokat evett volna, amikről le volt tiltva, pl virsli)Egy darabig próbáltam szétválasztani a két cicát, hogy legalább külön tálkából egyenek, de az is esélytelen volt, főleg mivel az én cicám nem volt hajlandó tálkából enni, hanem csak ha a földra raktam le a kaját. Amit meghagyott, azt a szomszéd cica feldézsmálta. Ezért kikértem az állatorvosunk véleményét, aki azzal próbált "megnyugtatni", hogy ha az én cicám elkapta a ezeket a betegségeket, abból az következik, hogy van a környéken egy másik macska, aki beteg, vagyis tulajdonképpen nem tudom megvédeni a szomszéd cicát ezektől a betegségektől. Ezen kívül azt is mondta, hogy a FIV és leukózis erősen fertőz, vagyis igaziból már egy orrapuszi is elég, hogy megkapja a cica, ezt pedig az én cicám és a szomszéd cica gyarkan csinálta. Továbbá azt is mondta, hogy a leukózis fertőződés csak a cicák kis százalékánál válik olyan krónikus lefolyásúvá, mint az én cicámnál, vagyis ha a szomszéd cica nem halt meg, akkor valószínűbb, hogy a szervezete legyőzte, mint hogy krónikusan beteg lett. Ezzel valamennyire meg lettem nyugtatva. Ettől függetlenül továbbra is próbáltam nekik külön adni a kaját, de nem sok sikerrel. A lényeg az, hogy miután a cicám meghalt a szomszéd cica látogatásai is megritkultak, aztán elmaradtak. Viszont most tavasszal felbukkant, és megint kér enni. És a probléma az, hogy látszódnak rajta azok a tünetek, amik az én cicámon is látszódtak a betegsége alatt. És akkor most az van, hogy nem tudom, hogy mit csináljak. Előszöris bűntudatom van, mert attól félek, hogy mégiscsak miattam lett beteg. Lehet hogy inkább erősen el kelett volna zavarnom, amikor jött, a saját érdekében, bár nem tudom hogy működött volna-e, mert egyértelműen éhes volt, és kajáért járt át, vagyis szerintem ugyanúgy átjött volna, csak maximum amikor meglátott volna, akkor gyorsan elszalad. A szomszédnak nem lehet szólni, hogy beteg a macskája, mert bár tele vannak pénzzel, de olyan a lelki világa, hogy ha 2 forintot kell költeni a macskára, akkor már megszabadul tőle. (pl elaltattatja) Ezzel összefüggésben folyamatosan új macskákat szerez, és egyszerre 4-5 macskát tart. (egy jelentős része fajtiszta, akiket tenyésztőktől vesz). Nekem viszont nincs pénzem még egy cicát gyógykezelni, mert nagyon kiköltekeztem magamat a saját cicámmal. Itt olyan árakról van szó, mint hogy egy alutasakos kb 450 forint, egy másfél kilós száraz kaja kb 7500 forint, és az immunerősítő gyógyszer havi 7-8000 forint. Ezen kívül a cicát rendszeresen kellene vinni orvoshoz vérképre, hogy ellenőrizzék a fehérvérsejt- számát, illetve hogy kikezeljék a másodlagos fertőzéseket. Ez kb évente 4-500 000 forint. Végezetül pedig mindezt nem csak pénzben nem bírnám, hanem időben sem, és főleg nem tudnám úgy csinálni, hogy a szomszéd ne vegye észre. Szóval nem tudom, hogy mit csináljak, miközben egyértelmű, hogy nekem feleősségem van a dologban, mivel a cica hozzám jön, és nekem nyávog, vagyis tőlem várja a gondoskodást. Szerintetek ilyenkor mit kéne csinálnom? :(

2014. ápr. 20. 17:43
1 2
 11/14 anonim válasza:

Ásd el :D megsporolsz fél millió forintot :D

Elaltatás is megoldás az injekció csak 4E 2E forintért elásom neked :)

2014. máj. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ne legyen bűntudatod, és kész!!!


Az előző válaszolóhoz szólok: téged meg én áslak el, ha már szerinted ez egy lelkibeteggé tevő oldal, holott szerintem segítséget kérni és adni jövünk ide! De ha unatkozol nem koszolom be a kezem, ásd el inkább saját magad! Nulla vagy vazze!


Bocs a kényesektől.

2014. máj. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Különben is, inkább köszönjétek meg, hogy olvashattok, tanulhattok ezen az oldalon, vagy maradjatok hülyék.


A HBR-ért meg nehogy már ő legyen a felelős! A macskaleukózist nem ő terjesztette szét a világon, nagyon süsük vagytok és még szépen fogalmazok!!!

2014. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
közben egyébként elbizonytalanodtam, hogy talán mégsincs leukózisa, mert ha az lenne neki, akkor azt jelentené, hogy már több mint két éve húzza kezelés nélkül. Viszont olyan döbbenetesen sovány hogy hihetetlen. Ettől most úgy érzem, hogy jól tettem, hogy akkor nem zavartam el, hanem etettem, mert talán nem is élne már. Néha átjön és kér kaját, akkor adok neki, de mostanában nem nagyon látom. Az is biztosnak látszik, hogy fülgyulladása van. Az unokatestvéremmel most azt kezdtük szervezni, hogy keresünk neki egy új gazdát, és ha a szomszédnak feltűnik hogy nincs meg, akkor maximum azt gondolja, hogy elszökött. Egyik állat sem érdemli meg, hogy ennyire szarul tartsák.
2014. aug. 28. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!