Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valami házi módszert keresek?

Valami házi módszert keresek?

Figyelt kérdés

Van egy egészen pici kis cicánk pontosan 4 napos.

Sajnos bolhás és nem is kicsit :(

Mivel lehet kiszedni őket, mert puszta kézzel nem bírom elcsípni őket...

Az anyára egy hete vettünk bolha irtó nyakörvet.



2014. ápr. 20. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
szia. esetleg szemöldök csipesszel. de inkább bolha irtót kellene venni...
2014. ápr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ecsemecse ***** válasza:
Ilyen pici cicával sajnos még nem igen tudsz mit kezdeni. Nekem menhelyi szopisaim vannak, lassan 3 hetesek, szegények mind tiszta bolha. A doki annyit tanácsolt, hogy próbáljam kiszedegetni őket, 4 hetes koruktól kezdhetem őket fürdetni, de nagyon oda kell figyelni, hogy ne érje a kis fejüket a víz, főként a fülüket, szemüket, orrukat. 10 hetes koruktól pedig kaphatnak csepegtetőt vagy tablettát, ami külső belső élősködők ellen dolgozik. Azt mondta, hogy az a legnagyobb baj, hogy a külső és a belső élősködők általában egyszerre vannak jelen. Pici cicákat pedig nem szabad addig féreghajtani, amíg szopiznak, de még utána is jó, ha várunk kicsit, míg a beleik hozzászoknak a szilárd táplálékhoz. Ezért addig a bolhákra is csak tüneti kezelés van, azaz szedegeted, később mehet a fürdetés, aztán pedig ha elég nagy lesz, jöhet a "végleges" kezelés.
2014. ápr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
lehet kapni ( nem is olyan drágán) bolhafésüt. aminek tulajdonképpen az a lényege hogy a fésünek a fogai elég közel vannak egymáshoz ezáltal el lehet kapni a bolhákat. tudom hogy nem ,,házi" megoldás de nálunk is ez volt a probléma. először ez, aztán majd lehet fürdetni (neostromosan-nal), aztán majd ha nagyobb lesz akkor a rácsepegtetős vagy tabletta.
2014. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!