Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy hét múlva sziámi kislány...

Egy hét múlva sziámi kislány érkezik, tanácsok?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 21. 11:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Most visszagondoltam, 3 éve mi is izgatottan vártuk a "gyereket". Mivel BKV-val hoztam haza, az 1 órás utat végighisztizte, akkor megbizonyosodtam, hogy a sziámi cicák tényleg dumásak. Azóta sem szeret egy percig sem bezárva lenni - sehol.

Első dolga a férjem nyakába telepedni, valószínűleg sejtette, hogy neki volt egyedül egy kis ellenállása a macskatartással szemben. Kellett kb. 15 másodperc, és ott olvadt el a szemünk láttára egy családapa.....

Tök mókás macska, mi csak tépőzárnak hívtuk, ugyanis folyton valamelyikünk nyakába, lábán, karjában lógott, csimpaszkodott. Volt, hogy lesből támadott. Egy kiscica karma igen éles, tele voltunk harci sebekkel.

Hihetetlenül okos állat a sziámi, egyből megtanulta a szobatisztaságot, azt, hogy csak a kaparófalánál lehet élesíteni, nem horgászunk az akváriumból és nem ugrunk a konyhapultra. A "nem ugrik" parancsot is tudja. Iszonyat emberközpontú, szinte azonnal megbarátkozik bárkivel. Még apósommal is, aki állatot a tányérján szeret látni.....


Mi nagyon odafigyelünk a tápjára (ivartalanított, kandúr), a macskaalomra, orvosra. Kérdezz bátran, kicsit hosszú lettem :)

2014. ápr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tenyésztője tudja a legjobb tanácsokat adni, mivel úgy ismeri a kölyköt, mint a tenyerét.
2014. ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!