Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a cicám...

Mit csináljak, ha a cicám eltünt és a kiscicák éhesek?

Figyelt kérdés
A kiscicák 3 hetesek az anyamacska meg eltűnt. Szegény kicsik már nagyon visítanak. Szeretnék tanácsokat kérni ilyenkor mi a teendő

2014. ápr. 22. 09:23
 1/10 anonim válasza:
Sziringába ( inyekciós izébe ) tegyél tejet, de ne legyen túl hideg és sorba adagold a cicák szájába.
2014. ápr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Hívd föl a helyi állatvédőket, érte fognak menni. Mi is így jártunk, azonnal jöttek és elvitték őket. Mondták, hogy otthon mi nem tudjuk táplálni őket, gyermektápszert itatnak velük, és infrázzák őket. Pár hét után szóltak, hogy igényt tartunk-e a cicákra, mikor már megerősödtek, és önállóan ettek.
2014. ápr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Próbáltuk, de sajnos csukják a szájukat és köpik ki a tejet. Állatvédő szervezet nincs a közelben. Az inyekciós dologgal még próbálkozunk, mondjuk az egyik eszi de a másik nem.
2014. ápr. 22. 10:25
 4/10 anonim válasza:

Ismét én . Hát nyisd ki a kezeddel a szájukat, mit vársz ekkora kismacskáktól ? Majd maguktól megtanulják ? Ehh , neeem. Nyisd a szájukat , a másik kezeddel LASSAN nyomd a szájába a tejet , LASSAN , h legyen ideje lenyelni is .

Próbáld ki majd írd mi lett

2014. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ecsemecse ***** válasza:

Egy lényeges infó kimaradt! Tehentejet MÉG VÉLETLEN SE adj nekik! Hasmenésül kesz tőle, és nagyon könnyen bele is pusztulhatnak! Vagy kecsketejet adsz vagy (ami a legjobb megoldás) elmész dokihoz és veszel tápszert nekik. Van por állagú, vízben meg van adva hogy mennyit kell felolfani, utana kicsit megmelegíted, fecskendő és nagyon lassan mehet a kis szájukba. A fecskendő végét bele kell dugni a szájukba, maguktól nem jönnek rá, hogy mit akarsz.


Miutan etek, a pocakjukat és a nemi szervüket nedves törlőkendővel körkörös mozdulatokkal simizni kell, hogy pisiljenek és kakiljanak. Ézt minden etetés után meg kell csinálni!

2014. ápr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Legalább bevitted őket magadhoz???Na látod???Nem ivartalanitattál 3 óránként fel kell kelned éjszaka.
2014. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Megint én , a 11:35-ös válasz írója.

Tenném hozzá, hogy én a kiscicákat TEHÉN tejjel sziringáztattam ,az az inyekciós izé :D SEMMI bajuk nem lett tőle, se hasmenés és halál sem lett :) Egészségesek most is , csak már nagyobbacskák :)


Jah és tényleg, evés ( tej itatás ) után tényleg egy rongyal simizd a feneküket, mert csak így készteted őket kakilásra és pisilésre . Mert az anya macsek is nyalja a feneküket és így végzik igen a szájába ( guszta mi ? :D ) a kis és nagy dolgukat a cicusok :) De majd kinövik :D

2014. ápr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Előjött a anyacica, de azt nem értem, hogy még csak 3 hete szült és már fiúzik. A kicsik már jobban vannak. Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 22. 15:03
 9/10 A kérdező kommentje:
Persze, bent vannak a kazánházban kibélelt ládában.
2014. ápr. 22. 15:04
 10/10 ecsemecse ***** válasza:
7-es, te akkor szerencsés vagy. Barátnőm tehéntejjel 3 cicát ölt meg, meg kettőt tett fostossá, amit utána a doki alig tudott megmenteni. Egy-két alkalom még nem a világ, de hosszútávon nagyon gázos. A cica gyomra a tehéntejben lévő laktózt képtelen megemészteni, különösen igaz ez a kölykökre. Bármelyik állatorvost vagy hozzáértőt megkérdezed, kézzel-lábbal fog tiltakozni a tehéntej ellen. Az, hogy a tieidnek semmi baja nem lett, az a szerencsének tudható be. Egyébként én egy fél kilós tápszert vettem 2800 ft-ért, jelenleg a 3. almot nevelem rajta, 3, 6, 4 és 4 kiscica nevelkedett, épek, egészségesek, a jelenlegiek mondjuk még csak ma 3 hetesek, de a tejpótló fele még megvan. Szerintem így nem sokkal drágább, mint a tej és legalább azt kapja, ami kell neki.
2014. ápr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!