Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az autós a hibás hogyha elüt...

Az autós a hibás hogyha elüt egy macskát?

Figyelt kérdés
Kis forgalmú utca ahol lakom és elütötték a cicám.
2014. ápr. 24. 11:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Ha rákormányozza.
2014. ápr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem itt nincs olyan, hogy hibás, vagy nem. A sofőr tényleg csak akkor hibás "erkölcsileg", ha szándékosan arra kormányoz. De arról nem tehet, ha a macska kiszámíthatatlanul szaladgál az úton, és véletlenül elcsapja.
2014. ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Sajnálom, hogy a macskádat elütötték. Valószínű, hogy véletlenül ütötték el, mert kiszaladt autó elér az útra.

A mostani autók lökhárítója még egy macska elütésétől is sérül, így csak szakadt autós örültekből nézem ki, hogy macskára direkt rákormányoznának.

2014. ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Én vezető és macskatartó is vagyok, szóval nem vagyok egyik pártján sem jobban. Az utca közterület, és nekem is volt már olyan, hogy egy állat pont akkor jött elém, amikor már alig lehetett fékezni, pedig lassan mentem. Nem úgy volt, hogy messziről láttam, párzó kutya-macska nincs eszénél, megy ahová az ösztöne viszi, és nem nézi, hogy ott jön egy autó. Van, hogy túl gyorsan megy a kocsi, vagy direkt ütik el az állatot, akkor az autós a hibás. Van úgy, hogy az állat befekszik az autó alá, vagy pont akkor szalad ki, amikor már szinte látni sem lehet az autó orra elé, olyankor az állat a hibás. A macska szalad lény, menni akar,(a gazda bezárhatja tüzeléskor, saját döntés) de ha kint van, nem zárt magánterületen, akkor bármi megtörténhet, ha kint lövik le, ütik el, akkor nem tehetsz semmit, max eltemeted.
2014. ápr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem tehetek mást. Viszont én is vezetek nem egyszer ment előttem kutya macska mégis ismerem a féket.
2014. ápr. 24. 11:20
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Ha véletlenül tette, akkor nem hibás.

Macska nem az utcára, közterületre való. Nyilván ha meg tud állni az autós, anélkül, hogy megsérülne vagy nekimenne valaminek, akkor az jó. De az nem várható el senkitől sem, hogy egy utcán kóborló macska miatt belehajtson az árokba.

2014. ápr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Annyira forgalmatlan az utca hogy 1001ben egyszer jön kettő autó egymás után. Nem árokba kellene hajtani hanem fekezni. Igy elütne egy embert is?
2014. ápr. 24. 11:25
 8/21 anonim válasza:
81%
Engem úgy tanítottak, hogy ha kisméretű állat jön ki hirtelen az útra, akkor ne rántsam el a kormányt, mert nagyobb bajt okozhatok, mintha elcsapom a macskát. Persze lehet fékezni, meg kikerülni előre, ha messziről látszik, de az előurgó állatokkal sajnos nem lehet mit kezdeni.
2014. ápr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Sajnálom a cicád. Hogy szándékosan ütötték el őt vagy sem, azt sajnos nem itt fogják megállapítani, de valószínűbbnek tartom, hogy véletlenül történhetett.

Ha nem szándékos, akkor az autós nem hibás, az útra hirtelen kiszaladó macskát nem olyan könnyű észrevenni és hirtelen befékezni, ha kis forgalmú az út, ha nem. Hála az égnek nem ütöttem még el semmit tudomásom szerint (süni előtt is sikerült megállni), de sajnos benne van a pakliban, hogy az ember egyszer kilapít valamit. :(


Persze az jobb lett volna ha a sofőr félreáll, megnézi, hogy van az állat és értesíti a környéken lakók valamelyikét, de szerintem ilyet kevesen csinálnak.


Mindenesetre ha lesz majd másik cicád, annyit tehetsz, hogy vagy szobacicaként tartod, vagy macskabiztos kerítést teszel és "gallért" a fákra, hogy az udvarban tartsd, mert sajnos onnantól, hogy elcsavarog, nincs biztonságban (autó, kutya, másik macska, róka, méreg, stb).

2014. ápr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Persze, ha már látod messziről, akkor le tudsz fékezni. De ha kiugrik eléd, akkor nem tudsz mit tenni.

Egyébként a gazdi felelőssége, hogy hol mászkál a kisállata.

2014. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!