Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szülés után normális viselkedé...

Szülés után normális viselkedés ez a cicámnál?

Figyelt kérdés

minden rendben vele, szülés rendben zajlott, első alom, 5 cica, amiből 2 halt meg.

hajnalban bújt ki az utolsó. a hasa szépen visszahúzódott, és a nemi szerve is "szép".

csak a viselkedése zavar. hasonló hangokat ad ki mint szülés közben, berreg és sokat nyávog, egy percre sem lehet egyedül hagyni, mert jön utánam és ezt csinálja. ha kimegyek akkor is hangos miákolással van, de nem olyan mint máskor. sosem volt ilyen, de szülés alatt sem lehetett elmozdulni mellőle.


2014. ápr. 24. 14:38
 1/2 Janka néni ***** válasza:
31%

Hát, mivel ez ennek a macskának az első ellése, lehet, ő sem érti még, hogy mi van vele.

Ha a hasa mérete visszaállt a közel normálisra, akkor is finoman, de mélyre hatolóan nyomogasd neki végig a farka tövétől a bordaívekig a hasát. Figyeld meg, hogy nem érzel-e belül valami keményet (elhalt magzat), illetve azt is, hogyan reagál a macska. Fájdalma van-e, nem rántja-e el magát. Ha bármelyiket tapasztalod, vidd el orvoshoz. Ha maradt benne bármi (magzat, lepénymaradvány) elpusztulhat, ha nem jut időben orvoshoz.

Az is lehet, hogy a tej lövell be neki (elindult a tejtermelés) és ezt érzi meg így.

mivel még tapasztalatlan, tanácstalan is, ezért nem akar egyedül lenni. Tőled várja a támogatást. Add meg neki, simogasd, biztasd!

2014. ápr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ecsemecse ***** válasza:
100%
Ha elviszed dokihoz, ad neki 1000-1500 ft körül (legalábbiss nekünk ennyi volt) egy injekciót, ami segit a méhének összehúzódni, kipucolja, bármi maradt benne, az kiürül. Mivel írtad, hogy 2 cica is elpusztult, lehet, hogy maradt ott valami, folyamatosan vannak fájdalmai és ezért viselkedik így. Visgáld meg, de én az első alom után mindenképpen elvinném megnézetni, nehogy baj legyen. Most fogadtam be én is egy cicás mamit (ide kölykezett hozzánk, eddig nem is tudtam, hogy ide jár), de őt is elvittem dokihoz, kapott szurit, pedig nem volt baja és még így is ürült valami a méhéből.
2014. ápr. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!