Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám krónikus macskanáthába...

A cicám krónikus macskanáthában szenved. Ha szeretnénk még egy cicát, milyen sűrűn kell oltatni macskanátha ellen, hogy biztosan ne kapja el?

Figyelt kérdés
Cicámat macskanáthásan fogadtuk be. Állatorvos kezeli, de azt mondja, az állapota szinten tartható, de mivel a betegsége nagyon régen fennállhat, átment krónikus stádiumba, azaz meggyógyulni nem fog. Ha szeretnénk még egy cicát, azt rendszeresen oltatni kell macskanátha ellen. Igen ám, de elfelejtettem megkérdezni, milyen időközönként. Mondták azt is, h elég évente, de azt is, hogy ilyen esetben havonta kell. Melyik az igazi?

2014. ápr. 25. 09:21
 1/2 anonim ***** válasza:

A nátha elleni oltás egy évig hat, de az elején elképzelhető, hogy még rá kell oltani, ha kölyök a cica, akkor 6-8-12 hetes korban. Olyanról még nem hallottam, hogy havonta kellene oltani a macskát, de erről inkább egy állatorvost kérdezz meg.


Azt azonban remélem tudod, hogy az oltás sem nyújt 100 %-os védelmet, tehát fertőző macska mellé egészségeset hozni kockázatos, én nem tenném. Nekem az első befogadott macskám leukózisra pozitív volt, így a másodikat direkt úgy kerestem, hogy tesztelt pozitív legyen, így egymásra már nem jelentettek veszélyt.

2014. ápr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Első évben két oltás kell kb. 3 hetes különbséggel, utána évente egy ismétlő. A második oltás után kb. 3 héttel alakul csak ki a védettség, de az sem 100%-os. Mindenképpen le kellene tesztelni Felv/FIV vírusra (halálos, gyógyíthatatlan vírusok), hiszen azok is okozhatnak ilyen tünetet. Ha valamelyikre netán pozitív, megfertőzné az új cicát is. FIV ellen nincs oltás, Felv ellen van, de szintén nem ad teljes védettséget.
2014. ápr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!