Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hazahoztam egy kóbor macskát,...

Hazahoztam egy kóbor macskát, ha veszek neki kaparófát megkíméli a bőrbútorokat?

Figyelt kérdés

először úgy volt csak gazdát keresek neki, de megszerettem és megtartottam. Kap egy társat is, hogy ha dolgozom ne unatkozzon. Mit tegyek, hogy ne kaparják szét a bőrkanapét, fotelt stb...?

vagy ha plédeket terítek a kanapékra fotelra, akkor csak a plédet fogja szétszedni?

Tudom, hogy előre kellett volna tájékozódni, de nem számítottam arra, hogy egy elhagyatott helyen találok az esős időben egy macseszt..

a NORMÁLIS válaszokat előre is nagyon köszönöm



2014. ápr. 25. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha veszel neki kaparofat, akkor megkimeli. Ami fontos, hogy figyelned kell az elejen, hogyha latod, hogy valahol kaparni akar, akkor megfogd, es a kaparofahoz vidd, ahol megmutatod neki, hogy azt kaparja (ovatosan kaparo mozdulatokat vegzel a mancsaval a kaparofan.) Es utanna megdicsered. Igy megjegyzi, az a jo.
2014. ápr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

és ez tuti?

bántással viszont nem fogom nevelni olyan komment nem is érdekel

2014. ápr. 25. 18:13
 3/7 ecsemecse ***** válasza:
100%

A pléd nem hatásos, azt leszedi. Viszont a kaparófa igen. Vehetsz neki többfélét is, ha van rá keret. Vannak azok a madzaggal betekert mászókások, van olyan, ami rendes fa, ajtófélfa köré felszerelhető, vannakszőnyeg szerű földön kaparhatók, de az enyémek a természetes anyagból készült lábtörlőt is kedvelik :)


Esetleg vehetsz neki játékokat, amiket tud püffölni, mert előfordul, hogy csak azért kaparnak, mert unatkoznak. Személyes tapasztalatom, hogy az egyszerű szöcskelabda, az alufóliagalacsin és a mindenféle szőrmók kedvelt játék. Én vettem csörgö, rezgő, többelemes játékokat, de az alufólia izgalmasabb volt :) Ha unalomból kapar, akkor egyébként a társ is segíteni fog valamit a helyzeten. De addigis játsz vele sokat, dögönyözd, hancúrozzatok, addig sem a kaparásra figyel.


Ja és bámtással amúgy sem mész semmire, úgy tudom, abból semmit nem tanulnak. Ami nekem bevállt nevelési módszer (asztalra felugrálásról így szoktattam le), hogy virágpermetezőbe tiszta vizet tettem, ha felugrott, lespricceltem. Ez nekem bevált, de lehet, hogy macskája válogatja, nem tudom, csak egy cicámon kellett alkalmaznom.

2014. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmi nem tuti...

Bántani nem kell, de a tudomására hozni igen, hogy van, amit nem tűrsz meg, jobb ha nem csak, hogy nem szokik rá, de meg sem fordul a fejében. Tehát rá kell szólni és el kell zavarni, ha olyat csinál, amit nem szeretnél. Az én mentett macskáim rá se bagóztak a kaparófára, aztán addig játszottunk, meg kapargattam nekik (ez valahogy ingerelte őket :), hogy ők is elkezdték kaparni és később rendszeresen visszajártak.

2014. ápr. 26. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább sarokkaparót vegyél - bármelyik kiálló sarokszegletre fel tudod tenni. Minél hosszabb, annál inkább csüngenek rajta, vagy másznak, mint a kismajmok :) Nagyon cukik! :) Persze eleinte rájuk kell szólni, hogy a sarokkaparót lesznek szívesek használni a bútorok helyett :) Mint a mamájuk, meg kell mutasd, mit vársz tőlük, hogy lássák, és megértsék. Ezeket szokták szeretni, de egyénfüggő, hogy azért a bútort is kaparják-e. Ha kaparják, rájuk szólsz, de mindig ugyanazt mondd, pl. "Ne!" és hívd oda őket a sarokkaparóhoz, mutasd meg, mire van, és hogy az övék, és mondj dicsérő szavakat. Előbb-utóbb megértik. Szinte elsőre.
2014. ápr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. ápr. 26. 21:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Veszel egy egyszerű vízspriccolót (mint ami a növényekre való) és azzal kitűnően lehet nevelni, egy-két lespriccelés után tudni fogja hogy most olyat tett amit nem szabad, nálunk nagyon bevált, és ez még szerintem nem tartozik a durva bántások közé :)

Nekünk szerencsénk van egyébként, a 2 cicánk közül egyik sem bántja sem a bútorokat, sem a függönyöket, viszont mindkettő rágcsálás mániás volt kicsiként (az egyik még most is kölyök) és a kezünk meg a lábunk nagyobb veszélyben van mint a bútorok :) lesből támadnak ránk. Egyébként tapasztalataim szerint a kárpitot jobban szeretik, abban jól meg akad a köröm, 1-2x amikor láttam h kaparásznak mindig a kárpitos vendégágyoz mentek, sosem a bőrülőgarnitúrához :) De a kaparófa amúgy is jó dolog, mert ha jó nagy, emeletest veszel akkor azon van búvóhely, pihenőrész, és amúgy is szeretnek a magasból lesni ránk :)

2014. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!