Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyük rá a nővéremet,...

Hogyan vegyük rá a nővéremet, hogy engedje ki a macskákat a kertbe végre? (szép szóval nem megy)

Figyelt kérdés

Egy macskaszállító dobozban tartja őket napi 22 órán át, akkor engedi ki őket körülbelül 2 órára amikor hazajön, fél évesek, mióta megszülettek így lettek tartva.


Akkor még úgy volt, hogy azért nem mehetnek ki (a szobába) mert leverik a dolgokat, a kertbe meg azért nem, mert tél van, utána tavasszal jött az, hogy még nincs beoltva a kutya, most pedig már egész jó idő van, de a macskák még mindig a dobozban kuksolnak.


Közben megjelentek a ház körül rágcsálók, egerek is, a padláson nyest, szóval marha jó lenne ha kiengedné őket, de nem.


Egyébként nem egy olyan ember aki "normális" vagy szép szóval lehet vele beszélni. Szóval nem tudom mivel tudnám meggyőzni. Szívem szerint kiengedném én, de úgy tekint rájuk mint a tulajdonára és ha elvesznek, vagy megtudja, hogy kiengedtem őket, nem akarom azt, hogy kikaparja a szemem mondjuk, vagy összetörje valami cuccomat, szóval hajrá állatbarátok! Hogyan győzzem meg végre?


2014. ápr. 25. 21:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul az egész nem higiénikus, az anyja szólt neki, a nagyszülei szóltak, de sajnos az apja nem tud cselekedni, mert már nincs velünk.
2014. ápr. 25. 21:20
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a helyi állatvédelemnek. Biztosan tudnak segíteni vagy ha mégsem akkor a cicamentő angyaloknak. Ők 100% csinálnak valamit.Ez igy tényleg nem helyes.
2014. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jah, mert akkor biztosan nem fogja kikaparni a szemem.
2014. ápr. 25. 21:25
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Mutass neki cikkeket az állatkínzásról, ha szép szóval nem lehet rá hatni, vagy ráébreszteni hogy kínzás amit csinál, akkor meg muszáj konfrontálódni. Állatvédőkhöz add be őket szerintem is.

Ha rád támad, akkor rendőrség, vagy bevitetni pszichiátriára közveszélyesként.

2014. ápr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem, ez sajnos nem így megy. Nem akarok családi balhét két macska miatt bocsi, főleg nem rendőrség, pszichiátria. A föld másik felén meg is eszik őket. Ezeknek ahhoz képest még a dobozban is jó dolguk van.


Viszont: tényleg zavaró, összeszedhetnék az egereket, helyette be vannak zárva, ez az egy zavar..

2014. ápr. 25. 21:47
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Pff.. elég nagy problémáid lehetnek neked is ha csak az zavar, hogy nem tudják összeszedni az egereket.Ez állatkínzás. Kíváncsi lennék rá te mit szólnál hozzá, hogyha egész életedet egy kis lyukban kéne leélned. Nem a saját, hanem az állatok érdekeit kéne nézned...állattartáshoz is IQ teszt kéne..
2014. ápr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Egyébként ez tényleg állatkínzás, jogilag is, nem csak rámondják a többiek. Ha ez sem hat meg (mert hát máshol eszik őket), vagy inkább a saját tárgyaidat félted a két érző macska helyett, nem is tudom, mit is szeretnél igazából, hogy a macskáknak normális élete legyen vagy hogy kevesebb legyen az egér a ház körül.

Még egy érv: húgyúti betegségekre is számíthatnak a cicák, mert állandóan visszatartják a vizeletet.

2014. ápr. 26. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ecsemecse ***** válasza:
100%

Nem akarsz családi balhét a cicák miatt... Ezt megértem. De szerinted ha a macskákkal így viselkedik, mit tesz majd a gyerekeivel? Inkább most lépjetek és csináljatok balhét (egyébként ha valóban így van, ahogy írtad, akkor ez már pszichiátriai eset, beteges, amit művel...), amíg a cicák is csak fél évesek, nincs gyerek, minthogy felnőtt macskának kelljen megtanulnia, hogyan lehet kinn élni (esélyük sem lesz később a nyesttel szemben, ha most nem találkoznak állatokkal). A gyerekeket is majd bezárja a szobába? Akkor is kifogás lesz, hogy nem akartok családi botrányt?


Ez állatkínzás, ráadásul bocsi, hogy ezt mondom, de a nővéred hibbant, ilyen embernek nem lenne szabad se macskát tartania, se mást. A lakásban tartott macska is be van zárva, egy dobozba tartott macska meg.. hát had ne mondjak semmit.

2014. ápr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha megadod a cimet, es a nevet, szivesen feljelentem en allatkinzasert.

Megjegyzem, ha veletlenul mas teszi meg, mert mondjuk megtudja (postastol kezdve ismeros, akarmi) akkor ti is komoly bajba kerulhettek, mint bunreszesek allatkinzasban.

Mert tudtatok rola, de nem tettek ellen.

2014. ápr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!