Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SoS Azt hiszi a macskája...

SoS Azt hiszi a macskája nővéremnek hogy bántani akarjuk a kicsiket! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eddig két eset volt ezekből a dührohamokból a macskánál, main coon fajta egyébként. 6,5 hetes az alom. Mind a két esetnél azt hitte bántani akarjuk a kicsiket bekattant fújt morgott ráakaszkodott a lábunkra szétcincálta a kezünket lábunkat nővérem hátát arcába is belekarmolt. Nővérem a gazdája én csak "látogató" vagyok.

A szitu.: Nővérem az ágyban feküdt játékosan "sikított" egyet mert karmolták a kicsik a lábát, a kicsi megijedt nővérem hangjától az anyacica rögtön ott termett várt pár másodpercet szaglászott kicsit és neki ugrott nővéremnek,nem tudta magáról leszedni szanaszét karmolta.

Az én esetem:

Amíg nem volt itthon nővérem én etettem őket meg foglalkoztam a kicsikkel napi szinten lent voltam 2 órákat és játszottam velük, az anyacica dörgölőzött aranyos volt velem..egyik percről a másikra megváltozott, volt egy olyan, hogy azt hitte üldözöm őket és nekem támadott nem engedett ki a szobából, Szerintetek ez egy átmeneti helyzet nála, vagy ilyen marad? Köszi előre is.



2014. ápr. 29. 00:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg a kicsinyeit óvja, addig természetes, hogy ilyen. Gondolom a picik mennek majd új gazdihoz, ha eljön az ideje, nemde?
2014. ápr. 29. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Persze, én ezt értem de ha esetleg álmában beszélnek nővéremék és hasonló hangot adnak ki, akkor rájuk támad este?Nem is tudnának védekezni, szerintem ez nem normális. Volt perzsa cicánk eszébe nem jutott megkarmolni vagy megharapni minket és sokszor voltak kölykei. Igen mennek új gazdihoz de megtartanak egy kölyköt, egy kislányt.

Nem tudtok valami szocializációs eszközt vagy módot??

2014. ápr. 29. 21:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk mielőtt szaporításba kezd a nővéred ilyeneket le kellene rendeznie.Illetve,miért kell elletni egy ilyen "idegbeteg" macskát?

Avagy,ha ilyen alap bizalom sincs a cica és a tesód között,minek kellenek kölykök?


Nem tenyésztő,ahogy elnézem,miért kell szaporítani?

2014. ápr. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!