Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Levegyem róla a nyakörvet...

Levegyem róla a nyakörvet vagy megszokja majd?

Figyelt kérdés
Vettem a cicámnak (kandúr, nem tudom pontosan de olyan 4 éves kb) egy nyakörvet, korábban nem volt neki sosem, mindig csak szerettünk volna venni. Alapból nem egy bújós macsak, csak akkor lehet simogatni, ha neki kedve van hozzá. Akkor odajön és nem lehet levakarni, de ha nem akar simit akkor kibújik a kezem alól, hozzá sem lehet érni. Így egy kicsit nehézkes volt felrakni neki a nyakörvet de sikerült, nagyon jól is áll neki. Ez volt 2 napja hogy felraktuk neki. Azóta látom hogy néha úgy csinál, mint aki ki akar bújni belőle, hátrál meg lapít. Gondolom ez a nyakörv miatt van, így kicsit aggódok, hogy nagyon zavarja. Nincs neki szorosra véve, pont jó. Mit tanácsoltok várjak még vele mert meg fogja szokni úgyis, vagy vegyem le mégis csak?

2014. ápr. 29. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Kinti cica vagy benti? Ha kinti akkor vigyázz, hogy valamennyire gumis legyen, hogyha fennakad pl. kerítésen, akkor ki tudjon belőle bújni.

Ha benti cica akkor divatból felesleges....

Amúgy megszokja majd.

2014. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kinti cica!

Kibújni azért nem tud belőle, de szerintem le tudja akasztani ha beakadna, mert nincs olyan szorosan azért! De nem is lóg, szóval nem hinném hogy beakadna. Amúgy sem szokott elkóborolni nagyon, mióta ki lett heréltetve!

2014. ápr. 29. 11:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyan nyakörvet mernék rátenni kinti cicára, amin van biztonsági kioldó. Ha beleakad/felakad valahova, leesik róla a nyakörv. Szerintem egy sima nyakörv nagyon veszélyes tud lenni.
2014. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem idővel megszokja, de addig inkább csak bent adjátok rá naponta mindig kicsit több időre.

Nekünk a cicánk amikor először próbáltunk rá nyakörvet, ki akart bújni belőle, de csak az alsó állkapcsával sikerült szegénynek, és ha nem vesszük le róla azonnal, úgy is maradt volna. A nyakörv a nyakán és a szájában volt, így elég kicsavart pozícióban állt szegény. Ha ilyen az utcán fordul elő, az nagyon veszélyes lehet. Szóval nem elég, ha lazán van feltéve egy nyakörv. Olyan kell, ami tart, de ha valamibe beleakadna, akkor elszakad, és a cica nem fullad meg. Mindenképp ilyet vegyetek, a macskák mindenhol átbújnak, bebújnak, átugranak, könnyen felakaszthatja saját magát. Ha már nyakörve van, akkor pedig legyen olyan, amire névtáblát is lehet akasztani, vagy kis tartót, amibe egy cetlire rá lehet írni a telefonszámot, ha esetleg elveszne.

2014. ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az én cicámnak egy ideig nem volt nyakörve, aztán kapott egyet, de mi ilyen bolhaírtósat vettünk (azóta már cseppentünk neki). Az elején nem tetszett neki a hátsó lábával is karmolgatta meg minden, de kb. egy hét után hozzászokott. Csak ha kinti olyat kell választani ami nem csörög, mert így nem tud vadászni, bujkálni, és figyelni kell rá hogy ne tudjon vele beakadni.
2014. ápr. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kinti macskára csak olyat raknék amin van valami biztonságizár, hogyha felakadna akkor inkább leszakadjon róla. Macskák olyan lyukon át tudnak bújni amin a fejük átfér, ezért is veszélyes a nyakörv.
2014. máj. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azóta levettük neki! Egyrészt azért, mert állandóan a napon feküdt, így szépen kifakult a kendője... :)

Meg aggódtam is, mert láttam ugye, hogy zavarja.

2014. máj. 9. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!