Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit ehet egy kiscica ami már...

Mit ehet egy kiscica ami már nem szopik?

Figyelt kérdés
Ma befogadtam egy kölyök macskát de nem vagyok macska tartó így nincs itthon neki való tápom vagy ilyesmi.Felvágottat tejet és vizet adtam neki .Mit adhatok még neki pl a hűtőből?Adhatok neki ezen kívűl pl kutya tápot?Nem lesz tőle baja?Megeszi egyáltalán?
2008. júl. 27. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felvágott, és víz OK, de a tejet csak mértékkel. Semmi szüksége a macskának, hogy minden nap tejet igyon. Időnként lehet neki adni, mert kis mértékben jó az emésztésének, de ha sokat kap hasmenése lehet tőle. Átmenetileg kaphat kutyatápot is, a konzerveseket biztos megeszi, a száraz táp már kérdéses. A mi macskáink szívesen eszik meg a száraz tápot amit a kutyák otthagynak, de van amelyik egyáltalán nem hajlandó megenni. Meg persze csak olyan száraz kutyatápot lehet adni ami kis szemű, mert a nagyokat nem tudja elrágni. De a legjobb ha veszel neki macskatápot, azt nagyon szeretik.
2008. júl. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!Egyenlőre apró szemű pedigre kutya tápot adok neki bár még nem kostolta mert alszik kb 2 órája :) de még ma vezek cica kaját is.Van előtte víz is és tej is de a vizet csak megszagolta nem ivott belőle.Olvastam hogy ugy is lehet adni nekik hogy ha keverem a vizet egy kis tejjel.Lehet ilyet?Lehet mindent megenne szegényke mert találtam ki tudja mikor és mit evett ezelött utoljára...
2008. júl. 27. 17:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet a vizet tejjel keverni de nincs igazán értelme. A macska a tejet nem folyadékként, hanem szilárd táplálékként dolgozza fel, mert a gyomrában "átalakul". Tehát nem kel attól félni, hogy nem iszik vizet, és szomjan hal, és csak ezért tejet adni neki felesleges.

A macskák amúgy is nagyon keveset isznak, de ha szükség lesz rá akkor meg fogja inni a vizet.

2008. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
52%
a cicáknak egyáltalán nem szabad tejet adni mert minden cica laktóz érzékeny :) azért van külön cica tej :) vizet ihat
2011. júl. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Hogy macskáink hogyan élték túl évekig (10+) évig külön CICATEJ nélkül, sima bolti tejjel... Úristen, micsoda dráma, hogy nem cicatejet szoktam venni :(
2013. máj. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!