Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog minden éjjel a...

Miért nyávog minden éjjel a cicám?

Figyelt kérdés
Eddig minden rendben volt, egy hónapja elkezdte, hogy éjjel kb 3x felkelünk arra, hogy ugrál a hálószoba kilincsre, nyávog. Lassan egy éves lesz... En már megőrülök, legszívesebben elajándékoznám, de a gyerekeim sírnak, ha szoba kerül. Nem tudom mit lehetne tenni. Vele nem alszom az tuti.

2014. máj. 3. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Tüzelni fog, vagy már tüzel?
2014. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Kezd ivarérett lenni, menne már a kandúrok/nőstények után. Egyébként a macska természeténél fogva éjszakai vadász, jobban szereti az éjszakát odakint tölteni. Nekünk is csak a téli nagy hidegekben éjszakáznak bent, jobban szeretik éjjel a kinti szabadságot.
2014. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

Miért nem ivartalanítatod, esetleg fogamzásgátló tablettát adsz neki?

Amúgy tüzelni fog, nekem is annak idején a benti macskám ezt csinálta, mi meg dobáltuk a végén hozzá a párnákat.

2014. máj. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nemű a cica? Ivaros vagy ivartalanított?
2014. máj. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Na még csak a fogamzásgátlós tablettás hülyeség hiányzott...

Vidd el ivartalanítani, akkor nem fog sóvárogni.

2014. máj. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez egy ivartalanított cica... Néha a férjem levitte, de mi nem kertes hazban lakunk :( De akkor miért nem a bejárati ajtót döngeti? Ha beengedném nem csinalná, de nem akarok macskával aludni!
2014. máj. 3. 21:59
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha kiengedem, nem tudna visszajönni. Ráadásul eleg forgalmas helyen lakunk, félek elüti a HÉV vagy autó.
2014. máj. 3. 22:01
 8/11 anonim ***** válasza:

Mikor lett ivartalanítva? Időbe telik, mire a hormonok kiürülnek a szervezetből és minden helyreáll. Bár szerintem nem hozzátok akarna bemenni, ha nőstény/kandúr kellene neki, tudná, hogy az kint van... Szerintem ha van neki alom, étel, ital, fekhely, akkor csak unatkozik. Sok macska éjszaka élénkül fel, akkor akarnak játszani. Vagy unatkozik és simogatásra vágyik. Esetleg meg lehet próbálni beszerezni mellé egy társat, ami nagyjából vele egykorú, és akkor majd szétszedik nektek a lakást éjjel és hallgathatjátok, ahogy játék közben döntögetik fel a dolgokat. :)

Nem tudom, hogy ha nyitva hagynátok a szoba ajtót már napközben is és úgy egész végig, akkor mit csinálna. Lehet egy idő után be sem menne, lehet csak az zavarja, hogy nem lát titeket és külön vagytok. Az enyémek sem fekszenek az ölembe vagy nem bújnak hozzám, ha viszont bezárom az ajtót, akkor nyávognak és kaparják, másznak fel rá, az istennek nem állnak le vele. Ha viszont kinyitom, akkor csak beljebb jönnek két lépést és lefekszenek és csendben vannak ott, nem csinálnak semmit.

Én sem javaslom amúgy, hogy az ágyba felengedjétek, mert azért mégiscsak rámászik az ember fejére, ráül a fenekével a párnára, ahová utána az ember a szemét, száját helyezi, és hagy ne mondjam mit lélegez be stb. De ha mondjuk tiszta macska, külső és belső élősködők ellen kezelt és azoktól mentes, akkor talán aludhatna egy puha párnán vagy puffon az ágy mellett. Ha te nem akarod, akkor esetleg a gyerekek szobájában. Szerintem csak az zavarja, hogy egyedül van és unatkozik.

2014. máj. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Unatkozik szegény. Mivel éjjeli állatok, főleg akkor aktívak. Este jól le kell fárasztani játékkal. Nálunk ugyanez volt, ahogy idősödött, egyre nyugisabb lett. Illetve lett cicatársa, azóta ketten nagyon jól elvannak, sokat rohangálnak, lefárasztják egymást, nem unatkoznak.
2014. máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2 kislányom van, egyfolytában vele játszanak, fárasztva van rendesen. Lehet megpróbálom nyitvahagyni az ajtót. Júniusban lesz egy éves, kb 7-8 hónaposan lett ivartalanítva.. Másik cica kizárva :)) Fogunk költözni, de nem tudom mikor, mert még mindig nem tudjuk hová fog járni a nagyobbik suliba... Köszi a válaszokat!!!
2014. máj. 4. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!