Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Üdvözlet! 14 éves perzsa...

Üdvözlet! 14 éves perzsa cicámnál bérelzáródást azt követően röntgen felvételről daganatot állapított meg az orvos. Lehet e tudni orvosilag, hogy a daganat miatt műteni kell e vagy tudja az orvos már, hogy menthetetlen?

Figyelt kérdés
A cicám orvosi beavatkozás fel nyitás követően közölte az orvos,hogy sajnos menthetetlen!Röntgen felvételről lehetett e tudni,hogy mi lesz a következmény ?
2014. máj. 4. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

lyen állapotban, ilyen idős korban a cica sajnos, általában menthetetlen.

Nagyon sajnálom!

2014. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ecsemecse ***** válasza:

Sajnos valóban, a cica már elég idős. Ilyen idős cicáknál már egy-egy műtét is gondot jelenthet, nem biztos, hogy a cica kibírja. Nekem mondjuk furcsa, hogy röntgent csináltak róla, az én dokim annó ultrahanggal fedezett fel daganatot. De sajnos a daganatok éppúgy, mint az embernél vagy kezelhetőek, vagy nem. Függ az elhelyezkedésétől, függ a fajtájától, méretétől. Ha jól elhatárolódik a daganatos sejtburjánzás, akkor jóindulatú, könnyebben eltávolítható, viszont ha a határa nem pontosan látható, elmosódott, akkor beszélnek rosszindulatúról, ami 100%-osan a legtöbb esetben nem távolíthat el. Erre rájön, hogy hol helyezkedik el ez a daganat, hisz felnyitás és felnyitás között is hatalmas különbségek vannak, nem mindegy, hogy mennyire hozzáférhető, mennyire elérhető. Minél bonyolultabb, annál nehezebb természetesen a műtét.


Szerintem az orvos nagyon jól tudja, hogy mit csinál, de ha a cica még él, akkor esetleg bepróbálkozhattok másik orvosnál is, hogy vizsgálja meg ő is. Ha egybehangzóan ugyanaz a véleményük, akkor te is biztosabb lehetsz a dologban.


Nagyon sajnálom a cicát és titeket is! Átérzem a helyzetetek, én is hasonlóan jártam, csak az én cicám 16 éves volt. Én belementem egy műtétbe, hogy eltávolítsák a daganatot (a dokim előtte mondta, hogy nem biztos, hogy a cica túl fogja élni, de ha így marad, akkor is el kell altatni, pedig már 1,5 éve kezeltettük ugyanezzel), és sajnos a cica nem élte túl. Sajnos már az állatok között is gyakori ez az undorító kórság... :(

2014. máj. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyen komoly problémával elvinném Pestre az Állatorvosi Egyetemre, ott van a legkomolyabb felszerelés.
2014. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

14 évesen már a felnyitásnak is volt kockázata.

Van úgy,hogy röntgen alapján nincs biztos diagnózis.

Minden bizonnyal ha az orvos daganatot mondott akkor az is van,valószínűleg olyan helyen ahonnan nem lehet eltávolítani.Nem kérdezted az orvost?

Volt egy szintén perzsa cicám akinél fiatalon ugyanez volt(vastag vagy vékonybél daganat,nem emlékszem pontosan)őt elkellett altatni :( ugyanúgy volt röntgen és felnyitás és választhattam,hogy végleges altatás vagy kiveszik a daganatot és műtét közben hal meg..

2014. máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!