Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A menhelyekről miért csak...

A menhelyekről miért csak bent tartásra lehet kihozni cicát? Még akkor is ha családi házban laksz.

Figyelt kérdés
2014. máj. 12. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
A menhelyek gyakran szinte teljesíthetetlen követelményeket támasztanak. Javaslom, hogy nézz körül a www.jofogas.hu vagy olx.hu háziállatok vagy ingyen elvihető rovataiban. Ott biztosan találsz kedvedre való cicát, amiért esetleg nem is kell messzire menni.
2014. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Ha bent tartás alatt azt érted, hogy a macska bent alszik-eszik a házban és igényei szerint járhat ki a kertbe és vissza a biztonságos házba, akkor ez érthető.

Aki annyira nem becsüli a macskát, hogy meglássa benne az egyed szerethető személyiségét, és nem engedi be a házba, arról sejthető, hogy nem ad majd rendszeresen enni neki, nem biztosítja a macska számára a biztonságos és meleg vackot, és valószínű, hogy a szükséges megelőző oltásokra vagy a betegség-baleset esetén állatorvosi kezelésre sem fog áldozni, mint ahogy a megfelelő időközönkénti bolha-kullancs-féregirtásra sem. Közkeletűen kényelmes, de primitív tévedés, hogy a macskának elég enni adni és kinti állatként megél. Ez európai házimacska bundája nem elég vastag az állandó kint tartózkodáshoz, az urbanizációs környezet pedig nem alkalmas arra, hogy biztonságban megéljen megvédje és fenntartsa magát külső segítség nélkül. A kint tartott macskák rövid életűek és sok kellemetlen élményt és szenvedést kell elviselniük.

Ha menhely fenntartó lennék, én sem adnék ki egy ivartalanított oltásokkal lekezelt cicát olyasvalakinek aki csak egy használati tárgyat lát benne.

2014. máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kinti-benti tartásra biztos sok helyen kiadják ha teszel előzőleg intézkedéseket hogy a kertből ne lóghasson el - macskabiztos kerítés, macska-gallér a fákra, vagy kifutó biztosítása.


Állattartóként elvileg a kötelességed az állatot a birtokodon benn tartani, a biztonságát lényegében csak így tudod megoldani, illetve az esetleg macskával problémázó szomszédokkal való konfrontációt is (pl. ő meg mondjuk kiscsibéket tart vagy halastavacskája van amikből az idegen macska dézsmál). Még ivartalanított cicák is eljárkálnak, ha nem is olyan messze, de annyi épp elég, hogy elcsaphatja őket egy autó vagy szétszedheti őket egy kutya és az összeszedett betegségek száma is nagyobb. A csak kinti macskák élettartama meg jelentősen kevesebb, ha emellé ivartalanítva sincsenek vagy oltva, akkor pláne kevés ideig húzza a többség.

A menhelyen a lehető legjobb tartási körülményt keresik az állatoknak, ahol a legkevesebb veszélynek vannak kitéve, így a benti tartás nyilván preferált.

2014. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Még egy lehetőség eszembe jutott.

A macska sajnos kész ökológiai katasztrófa lehet, számos országban csak a macskák számos őshonos állatfaj kihalásáért felelősek. Cirmikének sajnos nem fogod tudni megtanítani hogy védett madárfajainkat vagy gyíkjainkat ne vadássza le, így a benti tartás népszerűsítése a hazai védett állataink biztonságát is szolgálja.

2014. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ok lehet pl., hogy az a macska,amelyik menhelyre került, az nagy valószínűleg már elég sokat szenvedhetett, hisz nem hiába szedte valaki össze, és vitte menhelyre... Talán beteg volt, talán kirakták, talán nem etették, de az biztos, hogy nem vigyáztak rá, ha valahol máshol kóborolt... A menhely felgyógyította, rendbe hozta valamelyest a lelkivilágát, hát nem akarják, hogy újra bekerüljön hozzájuk leromlott állapotban.

Márpedig ha kinti macskaként tartod, akkor jó esély van erre!


Kérdező! A te családi házad kerítése és minden kis rése az utca és a szomszéd felé úgy van megcsinálva, hogy ne tudjon átugorni rajta egy macska???

Te meg tudod oldani, hogy ne járkáljon az a macska a szomszédokhoz és az utcára???

Állítom nem... A macskájukat kint tartók közül ritkaság számba megy, aki gondoskodik erről!

Épp ezért ez lehet egy másik ok, amiért kinti tartásra nem adnak macskát ki. Úgyis elszökik újra...


Egyébként természetesen nem rossz a kinti tartás, ha foglalkozol vele és a téli nagy hidegben azért beengeded melegebb helyiségbe. Kint neki is érdekesebb...

Csak tudod kerítés...ÁTUGURHATATLAN KERÍTÉS! És ennyi...

2014. máj. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

A 4-esnek igaza van, én is olvastam, hogy számos állatfaj a macskák miatt halt ki. Talán 43 féle eddig? De erre nem emlékszem pontosan, mindenesetre elképedtem, amikor megtudtam.

És nem itt nem az a baj, hogy sokan kint tartják. Hanem az, hogy hagyják őket meglógni, és már olyan szinten elszaporodtak, hogy ezáltal óriási károkat okoznak. Sok felelőtlen gazdi, ha hazajön és látja, hogy hasas a macskája, akkor elzavarja, hogy ne nála elljen meg... Vagy ha ott ellik meg, akkor a kicsiket rakja utcára.

Ez a baj, mert ez tömegével történik.


Viszont a menhely kétlem, hogy más fajok védelme érdekében ad csak bentre macskát. A menhelyit ivartalanítják, ő már nem fog szaporodni.

Sokkal inkább a macska szökése elleni megfontolásból.

2014. máj. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem az átugorhatatlan kerítés nem lényeg.

Sok macskám volt már és azt tapasztaltam, hogy az ivartalanított cicák akik bent lakhatnak a házban, megfelelő és elegendő táplálékot kapnak, azok a kertbe is csak levegőzni esetleg picit játszani vagy szunyálni mennek ki, de nem veszik a fáradtságot, hogy elhagyják a telket.

2014. máj. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Sokan adnak örökbe kinti benti cicának is macskát,de ahhoz,neked egy nyugodt,nem forgalmas helyen kell élned.

A többieknek meg:számoljátok már ki az ember mennyi faj kihalásáért felelős légyetek szíyvesek

2014. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8


"A többieknek meg:számoljátok már ki az ember mennyi faj kihalásáért felelős légyetek szíyvesek"


Szövegértés. És ki hibáztatta a macskákat? A felelőtlen gazdikat - akik ide is írogatnak mert halomra szaporítják a cukicicákat, de még a legelemibb macskatartási alapokkal sincsenek tisztában - azokat hibáztatta itt mindenki.

2014. máj. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Persze nekem is nagyon szívesen adott örökbe kintre macskát az utcánkból Magdi néni...

Azt mondta, hogy megellett a macskája, de nem volt szíve vízbe fojtani őket, viszont nem hajlandó egy kiscicát sem magánál tartani, mert neki elég az az egy, azzal is annyi baja van. És ha már nem szopnak és nem talál gazdát nekik, akkor szélnek ereszti őket, őt nem érdekli, ezt mondta, és mérgesen beszélt a macskájáról, amiért megellett.

Kérdeztem, hogy ha nem akar kiscicákat, akkor miért nem ivartalanítja? Erre nézett rám nagy bociszemekkel, hogy ugyan, ő nem foglalkozik ilyesmivel, de máris visszakanyarodott inkább arra a témára, hogy rám is rámtukmáljon egy kiscicát...


Nagyon nem hiányzik nekem se, mert a kutyán kívül van két macskánk eleve, szóval így is sokat költünk rájuk, főleg hogy mi szoktuk állatorvoshoz vinni őket és nem a vakvilágba szaporítjuk őket...

De csak befogadok egyet majd, az egyik macskánk elég öreg már, valószínűleg nem él sokat...


Szóval 8-as válaszoló... igen! Sokan adnak örökbe kintre cicát, mint a mi felelőtlen Magdi nénink is, aki csak szabadulna tőlük, de előadja magát, hogy ő a szent, amiért nem volt szíve vízbe dobni őket. (Gondolom már néhány szériát vízbe dobhatott korábban, ha ennyire mentegetőzik...)

Erről mind az emberek tehetnek és nem a macskák. Próbáld értelmezni is amit olvasol!

2014. máj. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!