Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A legtöbb férfi miért utálja...

A legtöbb férfi miért utálja a macskákat?

Figyelt kérdés

Sokszor hallok olyan ostobaságot indokként, minthogy "nem hűséges", "csak a kajáért dörgölőzik", vagy hogy "hülye", pedig mindez nem igaz, csak általánosítás. Sőt, macskatartóként pont az ellenkezőjéről tudok beszámolni, bár az tény, hogy nem olyan szolgalelkű, mint a kutya. Lehet, hogy pont ezért? A kutyák mellett dominánsabb lehet egy ilyen egyén?

És miért "utálják" a macskákat? Úgy értem, ha valaki nem szeret egy állatot, rendben van, de úgy vettem észre, hogy míg pl. a kutyák, lovak, madarak esetében nem az hangzik el többször, hogy "nem szeretem a macskát" vagy "nincs vele bajom, de nem tartanék", hanem hogy utálja, gyűlöli, milyen gonosz jószág, stb. stb. Tehát szerintetek miért ilyen megosztó a macska?


2014. máj. 12. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
amikor én macskát kaptam apukám egyáltalán nem díjazta.ő nem szerette.mert ugye bújósak meg minden.+ a mi cicánk harapott is .de késöbb egyre jobban megkedvelte.mikor elveszett neki is nagyon hiányzott
2014. máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én baráti körömben pont a férfiak vannak oda a macskákért:D

Pont tegnap vesztek össze, mert a barátnőm kijelentette, hogy ha nem talál olyan lakást, ahova nem mehet a macska, akkor elajándékozza. A férfi meg kiakadt, hogy hát ilyet nem szabad.

2014. máj. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

nekem csak macskás pasi ismerőseim vannak


tudod, én pedig mit utálok? amikor egy tudatlan egyén, akinek még sosem volt kutyája, azt mondja rá, "szolgalelkű"

a kutyával ellenben a macska, ha nem úgy cselekedsz, ahogy azt ő akarja, egyből rád támad, egy kutya sose csinálna ilyet

majdnem az összes barátomnak, családtagomnak van macskája, eddig 3 kezesbárány cicával találkoztam, az összes többi vérmes fenevad volt, simán neki ment a saját gazdájának, ha nem nyitotta ki neki azonnal az ajtót, egy kutya sosem csinál ilyet

és, mielőtt jönnének a válaszok: nekem is volt macskám, akit imádtam, nincs bajom velük, szeretem őket, de egy kutyát és macskát nem lehet összehasonlítani, két külön faj

2014. máj. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kutyával nőttem fel, és újra van kutya a családban jópár éve, szóval tudom, hogy miről beszélek:) A kutya igenis szolgalelkű egy macskához képest-ezzel nem azt mondom, hogy rosszabb, vagy ilyesmi, én is szeretem a kutyákat, de tény, hogy epekednek a szeretetért, behódolnak, a gazdát akkor is istenítik, ha az semmit sem csinál velük (sajnos vannak ilyen ismerőseim), vagy még rosszabb, ha mondjuk bántja a kutyát. <Csak hogy egy példát írjak
2014. máj. 12. 20:02
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek én is olyan férfiakat akik nem díjazzák a macskákat, de ez nem valódi megismerésen, hanem hülye sztereotípiákon alakul.

Apám sem kedvelte, de legalább megtűrte a macskát a háznál, mert látta a gazdasági hasznát, egerészést.

A gondok akkor kezdődtek amikor hazaállítottam egy anyacicával és hat kölykével.

Anyám révén mindig volt macskánk, úgyhogy eleve magától értetődő volt, hogy felnőttként is vannak macskáink.

A barátnőm eleinte idegenkedett tőlük, de volt egy kandúr cicánk aki őt pécézte ki gazdinak mert én már foglalt voltam, úgyhogy onnantól neki sem volt megállás. :)

Szóval nem tudom, de férfiként enyhe túlzásnak tartom, hogy a legtöbb férfi utálja a macskákat.

Mindössze annyi lehet, hogy van aki kutyás, van aki a macskás. Aki nem szundított még finom ebéd után az oldalában doromboló kedvenc macskájával, vagy nem ébresztették hajnalban doromboló macskanózival bökdöső talpacskákkal, illetve üdvözölték munkából hazajövetelkor, az nem tudja mi a jó.

2014. máj. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy a macska abban különbözik, hogy születéstől neveli az ember és odafigyel rá, törődik vele akkor mint szülőre tekint az emberre, és a legmélyebb bizalommal viseltetnek a gazdájuk felé.

Volt, hogy lecsúszott az ölemből egy óvatlan mozdulatnál és inkább bevállalt egy fájdalmas fenékre esést, de ösztöneit felülírva nem eresztette ki a karmait, hogy megkapaszkodjon, mert tudta, hogy akkor megkarmolna.

2014. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A legtöbb talán meredek állítás, nekem történetesen az összes férfi barátom szereti a macskákat, általában a kutyáknál is jobban.

Anyám viszont utálja őket - a kutyákat se szereti, de a macskák különösen irritálják.

Szerintem nem függ a nemtől.

2014. máj. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom hogy csak mondják. :-)

A férjem is meg apám is mindig hangoztatja hogy utálják a macskát, ennek ellenére van egy cicának. Ha ott vagyok elzavarják, de mindketőjüket kaptam már azon h ölbeveszik, simogatják. ;-)

2014. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Apum és a bátyám is imádja a macskákat, pedig mindig kinti cicáink voltak. Miután kirepültünk a családi fészekből mind a ketten beszereztünk egy macskát tesómmal. Mikor hazavisszük őket a lakásba, a szüleim meg vannak őrülve, annyira imádják. Tesóm is a macskával úgy bánik, mintha a kisgyereke lenne. Nekem anyum volt pont ezen az állásponton, amit a kérdéseben leírtál. Neki gyerekkorában sem volt háziállata, de a mieinkbe egyből beleszeretett, dajkálja őket, állandóan rajtuk tartja a szemét, játszik velük. Szerintem akinek nem volt még macskája, azok teszik csak ezt a kijelentést. Én világéletembe kutyás voltam, de most olyan helyen lakom, ahol nem tudnék vele normálisan foglalkozni, ezért hoztam haza egy kiscicát. Úgy gondolom, hogy az emberek többsége azért nem szereti a macskákat, mert ők függetlenek, csak akkor mennek oda hozzád, ha épp úgy tartja kedvük, nem kutyák, hogy egy füttyszóra a lábad előtt hever. Az önző embereknek pont ez lehet a problémájuk, hogy a macska nem isteníti őket.
2014. jún. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A legtöbb férfi ismerősöm, barátom imádja a cicákat. :D Aki utálja, az csak keménynek akarja mutatni magát. :D

Cicák forever!!! Nekem is van egy, 17 éves. :D


28N

2014. jún. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!