Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolha van a kismacskámban!...

Bolha van a kismacskámban! Tippek?

Figyelt kérdés

Voltam egy kisállat kereskedésben , és venni akartam neki egy bolha nyakörvet , a kismacskám lassan 2 hónapos lesz , azt mondta az eladó hogy nyakörvet nem lehet neki rakni mert még kicsi hozzá!?

miért nem lehet?

aztán egy ilyen panzi pet piret mix-et vettem , ez ilyen spray , de nem nagyon van hatása , ugyanúgy vakarózik , próbálkoztunk a fürdetéssel is , de semmi :// Bent van a házban .

Valaki ellátna valami tanáccsal ?



2014. máj. 16. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én cicám is bolhás volt a sampon meg spray nekem sem használt. 2 hónapos kora körül kapott bolhairtó cseppet(spot-on), másnapra egy bolha sem volt benne. Állatgyógyszertárban vagy eledelboltban lehet kapni.
2014. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A bolhával az a baj,hogy a padlóra rakja a petéit,a lárvák is ott fejlődnek ki kb. két hét alat.Ez azt jelenti,hogy neked minimum négy hétig kell írtanod magán a cicán,vagy veszel egy nyakörvet.Útóbbiban a trükk,hogy lekell vágni a felesleget belőle.
2014. máj. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]

Veszel Frontline sprét. Azt lehet kicsire is használni. Veszel Neostomosan ampullát. Feloldod 1 liter vízben és azzal minden bútort, macskahelyet befújsz. Kell még ampulla, mert egyet elhasználsz a padlóra felmosni.

A fújást, felmosást legalább hetente egyszer még 3x megismétled.

2014. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Medvi ***** válasza:
78%
Frontline spot-on kiscicára való bekenő cseppek, legjobb, ha az állatorvos keni rá, akkor biztos nem adagolja túl, és elég is lesz a bolhák ellen. Így rögtön megbeszélheted az orvossal, hogy mikor viheted védőoltásra a cicust. A nyakörvtől egy ilyen pici cica mérgezést is kaphat.
2014. máj. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hú nagyon sokat segítettetek !! köszönöm szépen!

Megírom hogy mit sikerült vennem !

2014. máj. 17. 09:46
 6/6 A kérdező kommentje:
Felkerestem az állatorvost , és kaptam fürdető amupullát , 1 liter vízben feloldom és jól megfürdetem a picurt . De akkor most a szőnyegbe rakja a petéit?? azzal mit tudok kezdeni ? fújjam le spray-el ? vagy mossam át ampullás vízzel ?
2014. máj. 17. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!