Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicaknak nem kell szorgomboc...

A cicaknak nem kell szorgombocot oklendezniuk?

Figyelt kérdés
Szoval van ket cicam mar elmultak fel evesek es még egyszer se koptok vagy hanytak/okleltek fe ilyen szorgombocot es filmekbe is szoktak meg amikor mosakodnak gondolom nyelnek le szort amink ki is kene jonnie. Vagy nem baj ez vagy kene nekik adnom valamit ami ezt elosegitene? Kerlek segitsetek!

2014. máj. 17. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, szoktak szőrt hányni a macskák is. Ha majd érzik, hogy valami van a gyomrukban, ami nem emészthető, akkor majd saját maguk megoldják a hányást, semmit nem kell velük csinálni.
2014. máj. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig öklendezik fel, egy bizonyos mennyiség ürül a bélsárral. Amikor a gyomrukban szőrlabda keletkezik, füvet esznek, hogy kihányják.

Benti cicáknak érdemes macskafüvet venni, vagy macskának való szőroldó pasztát adagolni, ami feloldja a szőrt a gyomrukban.

A benti cicákra azért is ügyelni kell, mert ha nincs fű, nincs szőroldó paszta, akkor képesek megrágcsálni a szobanövényeket, amik növénytől függően mérgezők lehetnek, vagy nejlonszatyrot és egyéb gyomorba nem való dolgot rágcsálni, amik bélelzáródást okozhatnak.

2014. máj. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor szerintem veszek cicafuvet! Koszonom szepen a tanacsot!

Azt esetleg nem tudjatok hogy mennyi idejente szoktak vagy kell "hanyniuk"?

2014. máj. 17. 01:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mindig volt macskánk, évtizedeken át, télen lakásban. Sosem láttam szőrgombócot öklendezni egyiket sem, én is csak animációs filmekben láttam ilyesmit.
2014. máj. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Enyém néhány havonta szokott, de változó. Nyilván, amikor vedlik, akkor több szőr gyűlik fel. Mondjuk én szoktam fésülni, sőt még porszívózni is, mindkettőt imádja.
2014. máj. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 emir72 ***** válasza:
A macskafű gyakorlatilag búza, vethetsz is egy balkonládába. De a vízipálma levele is jó erre a célra, mi ezt adjuk a maccsoknak. Nagyon szapora szobanövény - csak arra kell odafigyelni, hogy a macskák ne férjenek hozzá, mert egy hét alatt "lelegelik". Minden héten kapnak fejenként egy levelet.
2014. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!