Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kiscica személyisége",...

Egy kiscica személyisége", bújóssága függhet attól, milyenek voltak a szülei?

Figyelt kérdés
Adott egy kiscica,akinek az anyukája elég vad,igazából kóbor macska volt,emberrel sosem volt kapcsolata. Ennek a mamának a kölykeit lehetne örökbefogadni,nekem pedig minden vágyam egy bújós,aranyos kiscica - a kérdés csak az,hogy a kicsiknél mire lehet számítani,ha az anya ilyen vad,ők ezt örökölhették egy bizonyos szinten,vagy teljesen tanult,szerzett dolog és szocializációtól függ? A válaszokat előre is nagyon köszönöm!
2014. máj. 17. 23:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindössze attól függ, hogy sokat kell foglalkozni vele pici korában, akkor végig szülőként fog rád tekinteni, és a lehetséges maximális bizalmat meg fogod tőle kapni.

Legbújósabb macskám picinek egy méregzsák volt.

Az anyja lehozta őket a padlásról az albérletben ahová beköltöztünk, mi pedig befogadtuk az egész kompániát, betettük egy papírdobozba az szobába.

Mivel tele voltak bolhával, meg kellett fogni, bolhaporozáshoz. Bármilyen közeledésre ágy alá menekülés, fújás és köpködés, a piciktől. Kis tűhegyes fogakkal, védőkesztyűn keresztül úgy megharapott, hogy majd be f..tam, az volt az első találkozásunk. Egy-két hét múlva a kis méregzsákok megszelídültek. Mondjuk nekik az anyjuk nem volt nagyon vad, csak a kicsik.

Nekem annyiból jó dolgom volt, hogy az anyjuk etette őket, amikor meg az anyjuk távol volt, úgy macskáztam, hogy az irodai munkában a számítógép előtt ülve az egeret tartó karomon volt kinyúlva, ott aludt jóllakottan, miközben a karom melegítette. Aztán már pár hónaposan lelógott róla. :)

2014. máj. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen függ a szülőktől a személyiség, de minden kiscica más egyéniség. Viszont a bújósság az szerzett dolog pl ha nem foglalkoznak egy cicával akkor elvadul vagy esetleg félős lesz. Ha kiskorától fogva szeretgeted akkor biztos hogy nem lesz elvadult. A női cicák bújósabbak, tehát akkor inkább nőstényt javaslok neked mint kandúrt.
2014. máj. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Medvi ***** válasza:
Mennyi idősek a kicsik? Mióta vannak emberi kézben rendszeresen? Ha 2 hetes koruktól foglalkozva van velük, akkor nagyon szelídek lesznek, de később is megszelídülhetnek. Esetleg ijedősséget örökölhettek, de nem tőled fog megijedni, hanem az ismeretlen, új, hirtelen, ijesztő és hangos dolgokra fog érzékenyebben reagálni. Nyugodtan fogadd be.
2014. máj. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Igen,mindenképp nőstény kiscicát szeretnék,éppen a fentiek miatt. Bár az örökbefogadható kicsik pontos kora nem ismert,6-7 hetesnek írták őket,viszont nemrég óta vannak csak ideiglenes befogadónál,előtte (vélhetően) emberkézben nem voltak. Mindenesetre bízom a legjobbakban,hátha sikerül kifogni egy aranyos,még javában kézhez szoktatható kiscicát.
2014. máj. 19. 01:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Hello, szerintem az még teljesen jó ha 6-7 hetesen nem jártak emberkézben, a két hós cica még nem olyan 'nagy' :)

Pár nap vagy hét törődés és egymásra fogtok hangolódni, bár ez minden cicánál így van.

Fura sztori, de én pl a mostani cicámat nem szerettem eleinte. Pont azért mert rám volt ragadva, egy percre sem hagyott békén, minden miatt nyávogott és én inkább a kicsit vadabb de önállóbb cicákat szerettem akkoriban. De mára már teljesen jól elvagyunk ..

2014. máj. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!