Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen sovány a cicám?

Miért ilyen sovány a cicám?

Figyelt kérdés
Van egy fiú 1 éves cicám, de nagyon sovány pedig rengeteget eszik. Minden nap minimum 5x kap enni, de van hogy többször. Nem adok neki keveset, mindig annyit kap amennyit megeszik, mert ha éhes marad akkor visszajön az ablakba nyávogni. De hiába etetem nem látszik meg rajta, néha félek hogy azt hiszik a szomszédok hogy nem etetem.
2014. máj. 18. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy férges. Kap negyedévente féreghajtót?
2014. máj. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sokat jár az a cica udvarolni. Ha egészséges és eteted is, akkor ez lehet a magyarázat.
2014. máj. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ivaros? Mert a sok kujtorgás miatt is lehet sovány. De mint ahogy az első válaszoló is irta, férgesség is lehet. És mivel eteted? Mert a rossz minőségű táp is okozhat ilyen problémákat, mikor a táp csak arra jó, hogy eltelítse a cicát, aztán kiürüljön, de tápanyagtartalma az nincs, így nincs mitől hízzon.

És egy évesen még fiatal, nyúlánk macska, az enyémek sem voltak dagik olyan korukban, pedig féregtelenített, ivartalanított cicák. Most van egy 1,5 éves kandúrom (ivartalanított, féreghajtott), ő most kezd el "gömbölyödni", megállt a növésben, nem nyúlik tovább, végre tud formásodni is.

2014. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan ez volt, etettem mint az állat és csont sovány volt. Mondom akkor férges lesz. Vettem tabit 2× beadtam neki 2 hét különbséggel és láss csodát mostmár hízik.
2014. máj. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem kapott féreghajtót. Akkor lehet hogy ez lehet a baja. Holnap veszek is neki. Köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 18. 15:06
 6/6 anonim ***** válasza:
A féreghajtás, még ha nem is kötelező, egy alap feladat. Nem csak a macska egészsége érdekében, hanem azért is, mert a macskák férgei fertőznek emberre is, potyogtatják az egész lakásban, udvaron, pincében, faházban. Már csak a gazdák védelme érdekében is kell a féreghajtás negyedévente egyszer.
2014. máj. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!