Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kullancscsípés esetén mit...

Kullancscsípés esetén mit tegyek a két cicámmal?

Figyelt kérdés
Van egy 14 éves ivartalanított nőstény cicám. Az öcsém ma reggel vette észre, hogy egy nagy kullancs van a feje elején. 5-6 perc múlva kimentem, megnéztem, de akkor már nem volt rajta. Illetve van egy 2 éves anyacicám, aki most 2,5 hetes kölyköket szoptat. Ő rajta ma délután vettük észre a feje hátulján. Apa kiszedte, de csak másodjára sikerült. A kullancs veszélyes, de szóljak e állatorvosnak vagy ha igen mikor? Ha a seb helyén történik valami, vagy ha a macska viselkedésében változik valami. És ez mennyiben veszélyes a kölykökre? (Az anyacica végett)

2014. máj. 18. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:

ha gond van, az nem most, hanem csak hetek, hónapok múlva fog kijönni

keress fel egy állatorvost minél hamarabb, már csak a kölykök miatt is

2014. máj. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem is keressfel egy allatorvost :) ha az anyuka elkap valamit akkor az a kolykokre is hazassal lehet.. Meg azert veszelyes a kullancs meg most 2x 3x tobb van mint az ezelotti evekben. Vegyel nekik kullancs riasztot vagy valamit :)
2014. máj. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp vegyél nekik kullancs ellen nyakörvet, ami a bolhák ellen is véd, hogy ne forduljon többet elő. Természetesen vehetsz spot-on-t is, de szerintem a nyakörv sokkal hatásosabb és sokkal tovább tart, jobban megéri. A Foresto-t javaslom, az egyik legjobb a piacon. Szoptatós cica is hordhatja, 7-8 hónapig véd. :) Az ára 4-5 ezer FT körül mozog, mivel cicáknak a kisebb méret kell. Csak állatorvosnál tudsz venni, vagy állatpatikában, de néhány webshopban is elérhető, mint péládul a petissimo.hu!
2014. máj. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet hatásosabb a nyakörv, de egy kijárós cicánál nagyon balesetveszélyes. Szerintem nem lenne jó, ha mondjuk menekül egy kutyától és felakad a kerítésen a nyakörvével, vagy beakad egy résbe.

Én inkább a spotokat támogatom.


Kérdésre válaszolva, én telefonon megkérdeznék egy állatorvost arról, hogy milyen betegsége lehet tőle, és meg tudjátok e előzni, vagy elég e ha figyelitek a macskát és gyanús tüneteknél beviszitek.

2014. máj. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, mindenképpen, még ma felhívom a dokit és megkérdem tőle a dolgokat. Azért rákérdezek a megelőzésre is nála. Ha van valami, írok:)
2014. máj. 19. 11:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét cicámnak nyakörve van, és bár eljárnak minden nap, soha nem akadtak még fel és nem is hagytak el nyakörvet. Az is igaz, hogy felénk nem igazán vannak olyan kerítések ahova be tudnának szorulni, és inkább a tetejére ugranak fel, mert nem férnek át alatta. :D Amúgy a mostani nyakörvek (legalábbis a drágábbak) már olyanok, hogy baj esetén lekapcsolódnak a cica/kutya nyakáról, szóval nem fulladnak meg, könnyedén ki tudnak bújni belőle, minden gond nélkül. A Foresto-n is van úgynevezett biztonsági zár, ami kikapcsol, ha beakad a cica, szóval ettől már nem kell tartani. :) Nekünk a spot-on nem vállt be, vagyis két hétig jó volt, aztán ismét televoltak kullanccsal (pedig állítólag 4 hetes védelmet biztosított), és ez sem olcsóbb, mint a nyakörv, főleg ha több cica van és minőségit veszel. Szóval szerintem sokkal gazdaságosabb, hatásosabb és nem veszélyes! Majd érdeklődj azért az állatorvososnál. :)
2014. máj. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!